Топ Бонус за пријавување и 2023

Еден од највозбудливите типови на бонуси што го нудат многу казина во живо е бонусот за пријавување. Она што го прави овој бонус за казино во живо толку привлечен е тоа што од играчите не се бара да депонираат свои пари за да ги играат избраните игри што ги нуди казиното. Кога коцкар се регистрира во казино во живо, се добива бонус за пријавување. Продолжете со читање за да дознаете повеќе за бонусите за пријавување во онлајн казина.

Топ Бонус за пријавување и 2023
Што е бонус за регистрација?

Што е бонус за регистрација?

Кога играчот регистрира еден од врвни казино сајтови во живо , на играчот му се дава бонус за пријавување. Овој бонус за регистрација е исто така познат како a бонус за добредојде. Обично тоа е начин платформата за коцкање да ги цени играчите за приклучување. Бонусите за пријавување исто така имаат за цел да ги мотивираат коцкарите да обложуваат.

Овој вид бонус за казино е еден од најчестите во светот на онлајн казиното, со многу казина кои се натпреваруваат да понудат промоција што може да се наведе меѓу најдобрите бонуси за казино во живо достапни. Го нудат казина од секој агол на светот, од Шведска до САД и Швајцарија.

Понудата што ја добива коцкарот е однапред определен процент од првиот депозит, но некои бонуси за регистрација не се потребни за да се направи никаков депозит. Може да биде 100% или дури и повеќе, во зависност од избраната платформа. За новите играчи, важно е да се разбере како функционираат бонусите за пријавување, бидејќи бонусите за пријавување им овозможуваат на играчите да уживаат во своите омилени игри без да ги ризикуваат своите пари од самиот почеток.

Што е бонус за регистрација?
Најчести типови на бонуси за регистрација

Најчести типови на бонуси за регистрација

Бонусите за добредојде во казино во живо доаѓаат во широк спектар на големини и форми. Постојат шест главни категории во кои спаѓаат повеќето бонуси во казино во живо:

Бонусите за натпревар на депозити

Депозити бонуси за натпревар се прилично јасни. Ако играчот активира бонус за натпревар за депозит, казиното ќе одговара на процентот од првиот депозит на играчот. Пример за ова би бил бонус за депозит кој обезбедува 100% совпаѓање за играчите кои депонираат до 100 долари.

Иако бонус за совпаѓање со депозит од 100% е најчестиот бонус за пријавување, играчите можат да најдат казино сајтови во живо кои нудат 200% бонус за депозит, 300% бонус за депозит, 400% бонус за депозит, па дури и 500% бонус за депозит.

Важно е да се напомене дека овој тип на бонус за казино во живо обично е придружен со минимален износ на депозит, услов за обложување и датум на истекување во кој се наведува најновиот датум кога играчот може да го побара бонусот со користење на бонус кодот.

Играчите можат да направат депозити повеќе од износот што едно казино во живо се согласува да одговара, но нема да добијат повеќе од максималниот бонус што им го нуди казиното.

Бесплатни вртења

Бесплатните вртења се исто така меѓу најпопуларните бонуси за пријавување казино. Со овој бонус за казино во живо, играчите добиваат одреден број бесплатни вртења што можат да ги користат на избраните онлајн слотови наместо да добиваат пари од бонус.

Играчите се наградени со овој вид бонус за пријавување или веднаш по нивниот прв депозит или како бонус без депозит обезбеден од казиното во живо.

Бесплатните вртења доаѓаат со специфични услови и услови кои вклучуваат барања за обложување, датум на истекување и максимални добивки.

Без обложување бесплатни вртења

Без обложување бесплатни вртења се многу слични во начинот на работа со редовните бесплатни вртења, но тие не вклучуваат барања за обложување. Едноставно кажано, играчите можат да ги повлечат своите добивки направени со користење на овие бесплатни вртења без да треба да ги обложуваат одреден број пати. Ова, се разбира, го прави еден од најпривлечните бонуси за казино во живо достапни на интернет.

Пакет за добредојде

Денес, многу казина во живо комбинираат бонуси за депозит и бесплатни вртења за да го формираат пакетот бонус за добредојде. Овој пакет е обично поголем по големина и опсег и може да содржи бесплатни поени, како и бонуси за повторно вчитување што се нудат на вториот и третиот последователен депозит на играчот.

Пакетот за добредојде обично се дели на 3 или 4 депозити наместо да се дава одеднаш. Онлајн казина го применуваат ова за да ги поттикнат своите играчи да продолжат да играат и да депонираат почесто. Вообичаено, играчите можат да го бараат овој бонус за казино во живо со користење на бонус код или да го побараат во делот за бонуси од нивниот избор на страницата за казино во живо пред да го направат својот прв депозит. Откако ќе се пријават за тоа, ќе го добијат бонусот за казино доколку успеат да ги исчистат барањата за обложување и да направат дополнителни депозити.

Бонус за добредојде без депозит

Играчите се наградени со бонуси без депозит без да мора прво да направат депозит. Овој бонус може да се даде или како кредити што играчите можат да ги изберат играјте популарни игри на казино сајтови во живо, или како бесплатни вртења на одредени онлајн слотови.

Секако, овој тип на бонус е придружен со поголем услов за обложување отколку обичен бонус во казино.

Бонус за добредојде во казино дилер во живо

Сите бонуси за добредојде во живо на казино наведени погоре главно им се даваат на играчите да ги користат во слот игрите. Иако тие можат да ги користат парите од бонус во кое било казино со дилер во живо, овие игри всушност нема да им помогнат лесно да ги исчистат барањата за обложување. За среќа, играчите можат да најдат многубројни бонуси за казино на дилер во живо таму.

Најчести типови на бонуси за регистрација
Што треба и што да не правите за бонус за регистрација

Што треба и што да не правите за бонус за регистрација

Обично е предизвик за играчите да се запознаат со концептот на бонус за казино. Следната листа ќе им помогне на играчите да научат за најдобрите 5 што треба и што не треба за бонусот за пријавување.

Дос

 • Прегледајте ги барањата за обложување
 • Депонирајте преку одобрен метод
 • Дознајте кои игри се подобни
 • Барајте ги најдобрите бонуси
 • Разгледајте ги сите ограничувања за готовина

Немојте

 • Не избирајте казино само затоа што нуди голем бонус.
 • Не прескокнувајте да ги читате условите и правилата
 • Не земајте здраво за готово дека секој играч има право на бонус за пријавување.
 • Не обидувајте се да се повлечете без да ги исполните условите за обложување.
 • Не плашете се од прифаќање бонуси за пријавување од неколку казина.
Што треба и што да не правите за бонус за регистрација
Заеднички одредби и услови за бонуси за регистрација

Заеднички одредби и услови за бонуси за регистрација

Многу играчи се воодушевени кога ќе го откријат најдобриот бонус за добредојде во казиното достапен онлајн. Но, клучно е да се забави и рационално да се погледне бонусот.

Всушност, сите онлајн бонуси за добредојде доаѓаат во комплет со услови и услови кои ќе содржат една или повеќе од точките наведени погоре.

Минимален депозит

Скоро сите казина поставуваат минимален лимит за депозит и тоа значи дека сите играчи треба да направат минимален депозит од, барем, тој одреден износ за да се квалификуваат за бонусот за пријавување.

Вообичаено, минималниот износ на депозит во повеќето онлајн казина варира помеѓу $10 и $30, но играчите можат да најдат други онлајн казина кои нудат помали минимални износи за депозит за бонус за добредојде.

Ограничувања за готовина

Некои онлајн казина поставуваат ограничување за готовина на нивните бонуси за добредојде, а тоа значи дека играчите можат максимално да го повлечат тој износ иако ги исчистат барањата за обложување.

Сепак, запомнете дека идеалниот бонус за пријавување во казино со лимит за готовина ќе вклучува помал услов за обложување и обратно.

Барања за обложување

Секое онлајн казино, освен онлајн казина кои нудат бесплатни вртења без обложување, ги приложува барањата за обложување на нивните бонуси за пријавување во казино.

Условот за обложување најчесто се претставува со бројка со „x“ пред или после него, како 35x или x35. Х означува колку пати играчите треба да го обложат бонусот за да можат да ги повлечат своите добивки. Да речеме дека казиното нуди бонус од 100 долари со услов за обложување 35 пати. Играчите ќе мора да обложуваат 3.500 долари пред да можат да ги повлечат своите добивки.

Редовниот износ на обложување варира помеѓу 25-45 пати, но важно е да се знае дека секое онлајн казино поставува барања за обложување на различни делови. Значи, условот за обложување може да се приложи на:

 • парите што играчот ги депонира
 • износот на бонусот што го добива играчот
 • добивките што играчот ги заработува од бесплатните вртења

Рокови

Речиси сите страници за коцкање поставуваат временско ограничување на понудите за казино - нешто што играчите главно го занемаруваат, но сепак е многу важно. Ова е последниот ден во кој играчите треба да:

 • побарајте го нивниот бонус
 • користете ги нивните бесплатни вртења; и
 • исчистете ги сите барања за обложување прикачени на бонусот.

Ограничувања на играта

Ова е уште еден фактор што може да помогне да се одлучи дали бонусот за пријавување вреди или не. Некои од понудите ви овозможуваат само да играте одредени казино игри во живо. На пример, бонусот за пријавување може да биде само за играчи на рулет. Ако коцкар не ја игра оваа казино игра и не е подготвен да учи, понудата можеби не вреди нечие време или труд. Но, тоа е корисно за искусен ентузијаст за рулет.

Заеднички одредби и услови за бонуси за регистрација
Добрите и лошите страни на бонус за регистрација во казино

Добрите и лошите страни на бонус за регистрација во казино

Сметаме дека бонусите за пријавување, како и сите други бонуси за казино, имаат свои предности и недостатоци.

Добрите

 • На играчите им дава дополнителни пари за да играат онлајн казино игри
 • Една од највозбудливите казино промоции достапна за нови играчи
 • Вклучува и бонус за совпаѓање на депозит и бесплатни вртења
 • Достапно во повеќето онлајн казина

Конс

 • Важи само за нови играчи
 • Обично може да се користи само во подобни игри
 • Може да има помалку начини на плаќање.
 • Доаѓа со датуми на истекување
Добрите и лошите страни на бонус за регистрација во казино
Како да го изберете најдобриот бонус за добредојде во казино во живо

Како да го изберете најдобриот бонус за добредојде во казино во живо

Ги составивме нашите врвни совети за да им помогнеме на играчите да го изберат најдобриот бонус за пријавување таму.

Споредете различни казина за да го најдете најдобриот бонус за пријавување

Денес, има голем број на онлајн казино сајтови кои нудат бонус пакети за добредојде. Затоа, важно е да се споредат различните казина пред да се одлучите за тоа во кое ќе се регистрирате. Исто така, скоро секое онлајн казино ги подобрува своите промоции од време на време. Затоа, не заборавајте да ги проверувате често.

Проверете ја стапката на бонус и максималниот износ

Погрижете се да ги споредите стапките на бонус понудени од различни казина. Дополнително, обрнете внимание на максималната сума дадена по уплатата.

Прочитајте ги Условите и условите и барањата за обложување

Не можеме доволно да ја нагласиме важноста од читање на условите и условите за обложување. Играчите може дури и да не можат да ги повлечат своите пари заработени со користење на нивниот бонус за добредојде доколку не ги исполнат условите за обложување.

Слободно отфрлете бонус за пријавување

Играчите треба да имаат на ум дека не мора да го земаат секој бонус што го нуди казиното. Ако мислат дека тоа не е соодветно за нивните средства или ако барањата за обложување се премногу тешки за исполнување, тие секако можат да го отфрлат бонусот или да бараат друго онлајн казино кое нуди подобра промоција.

Погледнете ја горната препорачана листа на казина на LiveCasinoRank

Пред да се регистрирате во случајно казино, проверете ја нашата топ листа на бонуси за пријавување казино во живо погоре. Оваа листа вклучува рангирани и прегледани казина кои им обезбедуваат на играчите најдобри бонуси за пријавување за да им помогнат на сите што се обидуваат да изберат казино да почнат да играат онлајн токму сега.

Како да го изберете најдобриот бонус за добредојде во казино во живо
Како да побарате бонус за регистрација

Како да побарате бонус за регистрација

Барањето бонус за пријавување обично е едноставно. Погледнете подолу за чекорите што треба да ги следите кога барате бонус за пријавување:

 1. Создадете сметка за казино во живо.
 2. Депонирајте го потребниот минимален износ и изберете ја саканата понуда.
 3. Внесете го бонус кодот ако го има. Тоа е обично единствена комбинација од бројки и букви што мора да се внесат за да се добие значителниот бонус за добредојде. Ако коцкар се пријави на платформата за коцкање преку придружна веб-страница, кодот за бонусот ќе го добие од него. Ова ќе им овозможи на коцкарите да уживаат во добра зделка.
 4. Проверете го салдото за да потврдите дека платформата ја кредитирала сметката. Тоа треба да го направи веднаш штом ќе се внесе бараниот бонус код.
 5. Исполнете ги барањата за обложување поставени од казиното во живо. Може да биде играње на претпочитаните казино игри преку бонусот и почетниот депозит.

Забележете дека бонусот за прв депозит може да се повлече или да биде леплив. Тоа зависи од одредбите и условите на веб-страницата за коцкање. Кога сакате да побарате бонус за пријавување без депозит, не е потребно да депонирате готовина. Регистрирајте се во казиното во живо и почекајте тие веднаш да ја кредитираат сметката со понудата.

Како да побарате бонус за регистрација
Дали вредат бонусите за регистрација?

Дали вредат бонусите за регистрација?

Повеќето коцкари се прашуваат дали вредат бонусите за пријавување што ги нудат некои од најексклузивните казина денес. Па, тоа зависи од неколку фактори, како што следува:

Зависи од тоа дали играчот сака да ги следи сите дадени правила за да ги претвори бонусните кредити во вистински пари. Од витално значење е да ги прочитате барањата за обложување пред да добиете бонус за пријавување. Некои бонуси вклучуваат лесни за постигнување барања за обложување, додека други се потешки.

Зависи од која игра играчот сака да го користи бонусот за пријавување. Бонусите за пријавување се особено поволни за оние кои сакаат да играат онлајн слотови. Речиси сите слот игри им нудат на играчите бесплатни вртења, што ќе го продолжи времето што можат да играат, а со тоа ќе ги зголемат нивните шанси за победа.

Дали вредат бонусите за регистрација?
Како да користите бонус за регистрација?

Како да користите бонус за регистрација?

Бонусот за пријавување може да се користи на многу начини. Коцкар може да открие нови казино игри без да вложи пари. Иако некој не може да ги повлече своите добивки, обложувачот ќе стекне искуство и самодоверба. Овие ќе ви бидат корисни штом некој ќе се нурне во коцкање со вистински пари.

Ако играчите бараат квалитетна забава, тие не треба да се двоумат да бараат бонуси за добредојде. Овие понуди им овозможуваат да играат различни казино игри во живо со часови без да се исцрпи банкротот. Играчите треба да се погрижат да изберат само казино игри со врвна оцена за да уживаат во највозбудливите искуства со коцкање. Ако казиното во живо не им нуди на играчите привилегија да ги избираат игрите што ќе ги играат, играчот треба да им го даде најдоброто на наведените.

Играчите исто така може да користат бонус за пријавување за да оценат ново казино во живо. Откако ќе го побараат своето бонус за казино во живо, тие треба да играат некои од игрите што ги обезбедува платформата. Дали нивната графика е квалитетна? Што е со мобилната реакција на страницата? Ако им се допаѓа казиното во живо, треба да продолжат да ги коцкаат своите пари. Ако не го сторат тоа, треба да заминат и да бараат друга веб-локација за игри што ги исполнува нивните стандарди.

Како да користите бонус за регистрација?
Претворете го бонус за регистрација во вистински пари

Претворете го бонус за регистрација во вистински пари

Играчите лесно можат да го претворат својот бонус за добредојде во вистинска готовина. Овие совети би можеле да им помогнат во тоа.

Научете како да играте казино игри во живо

Препорачливо е да се истражува најдобрата казино игра во живо за играње. Тоа им помага на играчите да ги разберат шансите и најверојатните исходи. Ако одредена игра доаѓа со неповолни шанси, играчите треба да се оддалечат од неа, особено ако се почетници. Тие може да го изгубат бонусот пред да освојат нешто.

Придржувајте се до правилата за казино во живо

Ако сакаат нивниот бонус за пријавување да им помогне да освојат вистински пари, играчите треба да ги разберат одредбите и условите на нивната платформа за коцкање и да избегнуваат да ги прекршуваат. Овие би можеле да бидат барања за обложување за тие да пристапат до готовината на понудата за добредојде. Тие, исто така, може да се однесуваат на специфичните игри што играчите треба да ги играат со нивниот бонус.

Некои онлајн казина може да ослободат бонус за пријавување на рати. Играчите мора да бидат претпазливи, трпеливи и оптимисти. Исто така, тие треба да запомнат дека може да изгубат еден натпревар, но да победат во следниот.

Тие секогаш треба да се погрижат да имаат контрола и да се коцкаат одговорно. Ако не се сигурни или имаат потреба од каква било помош, посетете ги овие веб-локации:

Претворете го бонус за регистрација во вистински пари

Што е вклучено во бонусот за пријавување?

Казината кои нудат бонус за регистрација, секое ќе има своја уникатна понуда. Некои ќе дадат бесплатни пари за играње, додека други може да дозволат одреден број вртења на автоматите. Овој бонус делува како вовед за тоа што има да понуди онлајн казиното. Ќе има правила кои се однесуваат на сите добивки што ќе се појават.

Section icon

Најчесто поставувани прашања

Се што треба да знаете за казината

Што е бонус за пријавување?

Исто така познат како бонус за добредојде, оваа награда на новите играчи им нуди натпревар на износот што го депонираат, бесплатни вртења или и двете. Бонусот за пријавување главно се обезбедува по првиот депозит. Сепак, некои казина го нудат на вториот, третиот или дури четвртиот депозит.

Дали овие бонуси за пријавување казино се погодни за мобилни телефони?

Да. Бонусите за пријавување може да се бараат на сите уреди, било да се тоа десктоп или мобилни. Интересно, некои казина имаат прилагодени бонуси за пријавување за мобилни корисници.

Како да побарам бонус за пријавување од казино?

Играчите можат да ги бараат своите бонуси за пријавување со едноставно пријавување во казино и да го направат својот прв депозит. Сепак, имајте на ум дека секое казино е различно, затоа не заборавајте да ги прочитате правилата и условите пред да прифатите какви било понуди.

Како заработуваат казината од бонуси за пријавување?

Казината ги користат овие промоции за да ги охрабрат играчите да продолжат да се враќаат и тоа значи дека се депонираат повеќе пари на долг рок.

Дали вреди бонус за пријавување во казино?

Тоа зависи од видот на бонусот и стилот на игра на апликантот. Погледнете го соодветниот дел каде што го испитуваме подетално погоре.

Дали бонусите за пријавување во казино се измама?

Бонусите за пријавување во казино препорачани од нас се нудат од лиценцирани и легални казина и затоа се целосно законски и сигурни.

Што е „бонус салдо“?

Тоа се однесува на парите што играчите ги имаат на нивната сметка во казино.

Што е „бонус за играње“?

Бонус за играње се однесува на бонус за пријавување кој е придружен со барања за обложување. Сите бонуси за пријавување во казино се бонуси за играње, освен за бесплатни вртења без обложување.

Што значи „бонус без обложување“?

Бонусот без обложување им дава на играчите шанса да ги повлечат своите добивки без да мора да ги исчистат барањата за обложување. Бесплатните вртења се најпопуларните бонуси без обложување што ги нудат казината.

Кое онлајн казино го има најдобриот бонус за пријавување?

Зависи што бара играчот. Нашата листа на врвот на страницата вклучува широк спектар на бонуси за пријавување кои ќе бидат соодветни за сечии потреби.