Дали бонусите за онлајн казино во живо се замки или бесплатни можности за обложување?

Бонуси

2022-12-04

Benard Maumo

Речиси сите онлајн казина во живо им нудат на играчите бонуси и други убавини овие денови. Но, како и бонусите за онлајн казино во живо, жирито сè уште е надвор. Додека казината тврдат дека овие промоции им даваат на играчите бесплатни можности за игри, критичарите тврдат дека бонусите се всушност добро поставени стапици за играчите. Значи, откако ќе ја прочитате оваа објава, ќе знаете дали вреди да се бараат бонусите за казино во живо или дали се само мамки. 

Дали бонусите за онлајн казино во живо се замки или бесплатни можности за обложување?

Кои се бонусите за онлајн казино во живо?

Накратко, бонусите за казино во живо се бесплатни кредити за обложување што казината им ги даваат на играчите откако ќе се пријават или ќе постигнат одредена пресвртница. На пример, казино во живо може да ги усогласи првите депозити на новите играчи до одредена сума. Ако имате среќа, казиното може да ви даде бонус без да барате минимален депозит. 

Подолу се најчестите бонуси за казино:

  • Без бонуси за депозит: пакет за добредојде за играчи кои успешно креираат сметка во казино. 
  • Бонуси за депозит: Оваа понуда за добредојде е за нови играчи кои прават минимален депозит. Казиното може да го удвои или тројно вашиот првичен депозит. 
  • Повторно вчитајте бонуси: Ова е продолжение за повторно вчитување на бонусите. Казиното може да одговара на вашиот втор до петти депозит.
  • Бесплатни вртења: Ова се бонус вртења дадени на нови и лојални играчи. 
  • Поврат на готовина: Рефундирање на изгубени влогови во одредено времетраење како викенди, петок, итн.

Ако стоите од гледна точка на казиното, бонусите се пакети наменети да привлечат нови играчи и да ги задржат лојалните да играат. Работата е во тоа што малку играчи би одбиле шанса да бараат бесплатни кредити за обложување од казиното во живо. Тие сметаат дека овие бонуси ќе им овозможат да одат во библиотеката во казино без да ризикуваат паричка. Но дали е тоа вистина? Продолжете со читање за да дознаете повеќе!

Дали вредат бонусите за казино во живо?

Еве ја работата: прескокнувањето на бесплатните ручеци во казиното не е мудро. Новите играчи треба да започнат полека со нивните банкроти и постепено да ги зголемуваат облозите откако ќе ги научат јажињата. Што се однесува до лојалните играчи, бонусите за онлајн казино нудат одлична можност за ограничување на трошењето на вистински пари. ВИП играчите исто така можат да добијат уникатни третмани како што се менаџери на лични сметки, патувања за одмор и уникатни покани за турнири.

Но, колку и да се примамливи, бонусите можат да бидат „пластични моркови“ кои ги закачуваат казината за да ги измамат играчите. Ова е точно, особено ако не знаете како да избирате рачно најдобрите бонуси за казино во живо. Повеќето бонуси на најдобрите казино сајтови во живо имаат барања за обложување. Ова е во суштина бројот на пати да се игра со користење на наградата пред да се уплати некоја добивка. 1

Земете го ова; казино во живо може да им даде на играчите бонус за депозит од 1000 долари со услов за обложување 30 пати. Значи, ако играчот депонира 1.000 долари, казиното ќе го награди со еднаков износ во износ што не може да се повлече. Најдоброто што можат да го добијат од овој бонус е да ги повлечат добивките откако ќе го исполнат условот за играње. Во овој пример, играчите што ги исполнуваат условите мора да обложуваат 3.000 долари пред да побараат исплата, што значи дека трошат повеќе во казиното. 

„Злобниот“ раб на куќата

Дали знаеш зошто казино игри во живо и игри на маса ретко се квалификувате за користење бонус? Казината знаат дека вашите шанси да добиете облог во овие игри се речиси 50%. Земете блек џек во живо, на пример. Експертскиот бројач на картички може да ја намали математичката предност на куќата на помалку од 0,50%. Во некои варијанти на покер, како Двоен бонус и двоен двоен бонус, квалификуваните играчи можат да уживаат повеќе од 100% RTP стапки ако користат оптимална стратегија.

Кога барате бонуси за онлајн казино, од клучно значење е да се земе предвид предноста на куќата. Ова е точно со бесплатните вртења, кои се ексклузивни бонуси за слот. Ако казиното нуди награди за спин на игри со повисоки стапки на враќање, се зголемува и вашата шанса да повлечете пристојна сума за добивка откако ќе ги исполните барањата за играње. Значи, казиното може да ви даде стотици бесплатни вртења, знаејќи дека нема да добиете многу на непријателскиот слот машина. 

Други размислувања за бонус за казино во живо

Општо е прифатливо дека барањата за обложување и работ на куќата се критични при изборот на бонус. Пониско барање за обложување е полесно да се исполни, што значи дека ќе ги повлечете вашите готовина многу порано. Од друга страна, долниот раб е добар за вашата севкупна игра. 

Но, бонусот за казино во живо за играчите оди подалеку од овие два критични покажувачи. Прочитајте ги условите за бонусот и разберете го периодот на важност на бонусот и ограничувањата на облозите. Овие две одат рака под рака бидејќи ќе ви помогнат да одредите колку брзо можете да ги исполните барањата за играње. 

Бонусот за казино треба да има разумна временска рамка за исполнување на барањата. Нема смисла да барате награда од 1.000 долари со траење од 7 дена. Се разбира, тоа е освен ако не можете да направите облози од 10 или 20 долари по спин и да имате значителен фонд. Но запомнете, работ на куќата станува понемилосрден со повеќе облози што ги правите. 

Исто така, неопходно е да се споредат бонусните понуди на пазарот. Иако големината треба да биде точка на запирање при изборот на бонуси за казино, веб-локацијата може да има поголем пакет со одржливи услови. На пример, бонус од 1.000 долари со услов за играње преку 30 пати е секогаш подобар од бонус од 500 долари со исти стапки. 

Дали казина во живо нудат бонуси?

За почеток, игрите во казино во живо се дел од општата услуга за онлајн казино, која вклучува слотови, игри на маса и специјални игри. Некои веб-страници за коцкање дури можат да обезбедат услуги за спортско обложување. Накратко, сите казино сајтови во живо нудат бонуси и промоции на лојални и нови играчи. 

Но, за разлика од игрите на маса со RNG кои често придонесуваат за барањата за обложување, игрите во казино во живо не го прават тоа. Тоа е затоа што чини цело богатство да се постави казино студио во живо со професионални вработени, сееднонасочни камери, маси и многу повеќе. Играчите често мора да направат минимален облог со вистински пари за да играат игри во живо. Но, за среќа, ограничувањата на облозите може да бидат ниски до 0,10 долари. 

Па, зошто играчите на казино во живо треба да бараат бонуси? Прво, искористете ги наградите за да ги изострите вашите вештини за играње на маса со бесплатно играње на RNG верзиите. Покрај тоа, играчите можат да добијат исплата од бонуси во казиното. Ако тоа се случи, повлечете дел од него, а остатокот оставете го за играње казино игри во живо од Evolution, NetEnt, Microgaming и така натаму. Тоа сè уште се игра бесплатно!

Земете го денес!

Овој детален текст треба да ги отфрли сите ваши стравови и грижи за бонуси во казино во живо. Додека игрите во живо често не се квалификуваат за користење бонус, среќните играчи можат да освојат пари од наградите и да ги користат добивките за да играат титули во живо. Но, не заборавајте да го потврдите условот за обложување на бонус, работ на куќата на играта, периодот на важност и ограничувањата на облозите. Дајте му на бонусот чиста сметка за здравје ако ги штиклира сите овие полиња дискутирани во овој запис.

Најнови вести

Прагматичните Play Delights во живо казино играчи со Snakes & Ladders во живо
2023-05-25

Прагматичните Play Delights во живо казино играчи со Snakes & Ladders во живо

Вести

Промоција на казино

1xBet:До 1500 €
Играј сега
Betwinner
Betwinner:390 € Со бонус код CASINORANK
22BET
22BET:До 300 €