Како правилно да ги користите бонусите за казино во живо

Бонуси

2021-10-22

Ethan Tremblay

Казино игрите во живо се вистинска работа овие денови. Тие им дозволуваат на играчите да се состанат и да се забавуваат под будните очи на живите крупиери. Исто така, тие нудат огромна колекција на бонуси за казино во живо. Овде гејмерите добиваат бонус пари, враќање на готовина, покани за турнири и многу повеќе.

Како правилно да ги користите бонусите за казино во живо

Но, иако барањето за бонуси може да го зголеми вашето целокупно време за играње и исплата, повеќето играчи не ги користат овие награди внимателно. Значи, како може играчот да го максимизира користењето на бонус награди во живо онлајн казино?

Повисок процент на усогласување

Да се биде успешен коцкар е слично како да се стане интелигентен претприемач. Затоа, секогаш барајте го највисокиот можен бонус за казино за да ги освоите најдобрите награди. Имајќи го тоа на ум, повеќето казина во живо им нудат на новите играчи бонус за натпревар од одредена сума до 100%. Но, нема да биде изненадувачки да се добие процент на натпревар до 200%.

На пример, ако казино во живо ви нуди награда за совпаѓање од 100% до 100 долари, тоа значи дека играчот добива дополнителни 100 долари откако ќе депонира сличен износ. Значи, замислете ако стапката на усогласување е 200% со еквивалентен износ на бонус. Значи, сè на сè, задоволете се само за најдобрите бонуси за казино за да ги зголемите вашите шанси за победа.

Ниско барање за обложување

Секој искусен играч на казино во живо ќе знае дека условот за обложување е крајниот камен на сопнување за бонус успех. За почетниците, условот за обложување или барањето за играње е колку пати играчот мора да ја искористи наградата за бонус пред да ја наплати.

Значи, да претпоставиме дека гејмер бара бонус за казино во живо со услов за обложување 40x. Во таков случај, тоа значи дека играчот мора да игра до 40 пати користејќи ги парите од бонус пред да ги искешира сите добивки повлечени од него. Очигледно, тоа значи дека играчот треба да оди на најнискиот можен мултипликатор.

Придонес за играта

Еве уште една причина да не го прескокнете читањето на страницата со услови за здодевни бонуси. На оваа страница, ќе го разберете типот на подобни казино игри. Обично, слот-машините придонесуваат повеќе од 80% од времето за сите бонуси во казиното. Остатокот се дели помеѓу игри на маса како блек џек и видео покер.

Но, постои причина зошто овие игри на маса не придонесуваат многу. Казиното во живо знае дека искусните играчи на блек џек и покер можат да користат стратегии за игра за да го намалат работ на куќата на помалку од 1%. Така, за да избегнат загуба на пари, тие врзуваат бонуси со игри засновани на среќа како видео слотови, рулет и бакара. Повторно, ова е доволна причина да барате бонуси за казино во живо.

Подолги датуми за доспевање на бонуси

Како што продолжувате да ја читате страницата со правила и услови за бонус за казино, ќе сфатите дека секој бонус има датум на истекување. Всушност, ова ги пресекува сите промоции на казино, вклучително и турнирите. Тоа, рече, неисполнувањето на барањата за бонус за казино во активниот датум ќе ги изгуби вашите добивки и секој напредок во играта. Значи, проверете го ограниченото временско ограничување за да избегнете губење на наградата.

Злоупотребата на бонусите е забранета

Казината продолжуваат да објавуваат бонуси по бонуси. Но, освен ако не се случи нешто извонредно, не барајте повеќекратни награди одеднаш. Исто така, казината ставаат капа на максималниот влог што играчот може да го користи за одреден бонус. Прекршувањето на ова правило веднаш ќе го поништи напредокот на вашиот бонус.

Покрај тоа, некои алчни играчи создаваат две казино сметки за да го бараат истиот бонус. Иако ова е ретко поради строгите процеси за проверка на лична карта, обидот да се создадат две сметки ќе бидат суспендирани едната или двете сметки. А вие не го сакате тоа, нели?

Заклучок

Бонуси за казино во живо може да им помогне на играчите да ги победат живите глупости од работ на куќата, но само ако се користат добро. За жал, повеќето играчи не ги читаат одредбите и условите за бонуси за да ги научат основните правила што ги водат овие награди. Затоа, не бидете како нив и следете ги овие трикови за да уживате во успешна кампања за бонус.

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести