Кешбек бонус

Бонус за враќање на готовина е вид на бонус што му се враќа на играчот во форма на кредити или готовина за повторно да го користи во казиното во живо. Тоа е процентуално враќање на нето загубите на играчот за одредено време. Бонусот привлекува голем број љубители на игри и се доделува само на обложувачите кои обложуваат голема сума пари. Многу сајтови за игри нудат бонуси за враќање на готовина. Прочитајте за да дознаете повеќе.

Кешбек бонус
Кои се бонусите за враќање на готовина?

Кои се бонусите за враќање на готовина?

Онлајн казина користат бонуси за враќање на готовина за да им се допаднат главно на новите играчи и да ги поттикнат постоечките почесто да играат игри во казино. Во суштина, бонус за враќање на готовина е еден вид бонус што му овозможува на играчот да земе назад дел од своите пари изгубени на одредена игра или на неколку игри за одреден временски период во казино.

Вообичаено, бонус за враќање на готовина дава делумно враќање на нето загубите на играчот наместо целата сума што ја депонира или игра. Процентот на рефундирање се разликува од 5% до 25% врз основа на казиното. Овој износ на поврат на готовина вообичаено се префрла во вашиот паричник за казино како бонус пари, за кои можете или да изберете да направите повлекување готовина или да го користите за играње повеќе игри во казиното во живо.

Играчите можат да добијат бонуси за враќање на готовина за да играат онлајн слот игри или игри на маса како што се блек џек, покер, бакара и рулет.

Кои се бонусите за враќање на готовина?
Како функционира бонус за враќање на готовина во живо во казино?

Како функционира бонус за враќање на готовина во живо во казино?

Има широк спектар на опции за бонус за казино за враќање на готовина, но сите тие работат на ист начин. Да речеме дека играчот бара бонус за добредојде со 25% бонус за враќање на готовина прикачен на него, играчот ќе добие 25% од нето загубите назад во паричникот на казиното кога ќе се завршат барањата за обложување на бонус за враќање на готовина.

Процентот може да се пресмета на многу различни начини. Во некои казина, враќање на готовина се дава на нето загубите за еден ден, месец или недела на целиот облог или на одредена игра во одреден период.

Да замислиме на играч му е даден бонус за казино со 10% поврат на готовина на нето загубите за тој ден. Тоа значи дека, ако играчот се обложи 50 долари и го изгуби сето тоа во текот на денот, казиното ќе префрли 5 долари назад на сметката на играчот. Меѓутоа, ако играчот го започне денот обложувајќи 50 долари и, преку среќа и вешто играње, играчот постигне повеќе од 50 долари до крајот на денот, казиното нема да врати готовина. Тоа е затоа што во текот на денот е остварена нето добивка.

Важно е да се напомене дека има претежно ограничување на износот на бонусот - бонусите за враќање на готовина обично се x% до x (15% до 50 долари итн.).

Како функционира бонус за враќање на готовина во живо во казино?
Какви различни видови понуди за враќање на готовина во казиното постојат?

Какви различни видови понуди за враќање на готовина во казиното постојат?

Различни казина нудат бонуси за враќање на готовина со различни форми и големини. Овде, ги наведовме најчестите бонуси за враќање на готовина што можете да ги најдете во онлајн казина во живо.

Поврат на готовина на сите загуби

Кога играчите бараат бонус за враќање на готовина за сите загуби, тие добиваат процент од нивните нето загуби. Добиената сума за враќање на готовина е секогаш однапред одредена и вообичаено варира од 5% до 25% врз основа на казиното. Со овој тип на враќање на готовина, играчите ги добиваат своите бонус пари без разлика каква игра играат. Бидејќи бонусите за враќање на готовина обично се прикачуваат на одредени казино игри, овие бонуси не се многу популарни.

Поврат на готовина на депозити

На играчите им се дава процентуален поврат на нивниот првичен депозит доколку бараат ваков тип на бонус за враќање на готовина. На пример, ако побараат бонус за враќање на готовина од 20% кога ќе депонираат 100 долари, тие ќе земат 20 долари назад на крајот од времетраењето на враќањето на готовина, без оглед на нивните нето загуби.

Загубени облози или вртења

Казиното ќе собира информации за сите облози и вртења одиграни и изгубени и ќе обезбеди сооднос на износот на крајот од времетраењето на враќањето на готовината.

Дневен бонус за враќање на готовина

Оваа верзија на бонус за враќање на готовина е најчеста меѓу сите други бонуси. Ако играчите активираат дневен бонус за враќање на готовина, казиното ќе им даде процент од нивните нето загуби на крајот од денот. Бонусот треба да се потроши во одреден период определен од казиното.

Количината на добиениот кешбек зависи, се разбира, од парите што играчите ги трошат. Колку повеќе трошат, толку поголем кешбек добиваат на крајот од денот.

Неделен бонус за враќање на готовина

Неделниот бонус за враќање на готовина во казиното го прави токму она што го пишува на калајот: враќа процент од загубите на играчот по истекот на периодот од седум дена. Значи, ако барањата за обложување со враќање на готовина се завршени, казиното ги префрла парите од бонусот на сметката на играчот на крајот од периодот на враќање на готовина.

Месечен бонус за враќање на готовина

Месечните бонуси за враќање на готовина се слични на неделните бонуси за враќање на готовина, но покриваат цел месец. На играчите им е даден сооднос на нивните нето загуби до крајот на месецот.

Бесплатно обложување

Бонусот за враќање на готовина без облог им овозможува на играчите да добијат дел од нивните нето загуби дури и ако не ги исполнат барањата за обложување. Тоа е едноставно како што звучи. Сепак, важно е да се напомене дека казиното најверојатно ќе постави минимално ограничување на загубите, што значи дека играчите треба да потрошат барем одредена сума пред да им се врати средствата.

VIP Cashback

ВИП плановите се сметаат за еден од најдобрите стимулации обезбедени од онлајн казина за играчи. Казината ги наградуваат своите лојални членови со одредени бенефиции како што се зголемени понуди за враќање на готовина.

Ако играчот стане ВИП член на онлајн казино, играчот може да има право на бонус за враќање на готовина до 50%.

Какви различни видови понуди за враќање на готовина во казиното постојат?
Како да најдете и да побарате бонус за враќање на готовина во живо во казино?

Како да најдете и да побарате бонус за враќање на готовина во живо во казино?

1) Изберете од нашата топ листа на бонуси за враќање на готовина

Играчите треба да ја одредат најсоодветната понуда за себе пред да побараат бонус за враќање на готовина. Денес, можно е да се најдат голем број на казина во живо бидејќи има голем пазар за нив. Скоро сите казина во живо нудат ексклузивни бонуси за нивните нови членови. Затоа, тешко е да се разбере кој од бонусите за казино нуди добра вредност за играчите и кој од нив е дизајниран да ги измами играчите да се регистрираат и да депонираат вистински пари во казиното во живо.

За среќа, нашите читатели не мора да поминат низ оваа груба лепенка. Направивме листа на врвни бонуси за враќање на готовина за 2022 година, така што тие треба само да ја изберат една понуда за враќање на готовина што одговара на нивните потреби од многуте на нашата листа.

2) Прочитајте ги одредбите и условите за бонусот

Без сомнение не е забавно да се читаат условите и правилата. Играчите повеќе би сакале да играат слотови и игри со дилери во живо, отколку да си го трупаат мозокот обидувајќи се да ги сфатат ситните букви. Но, правилата и условите се таму каде што се напишани сите важни информации за бонуси во казино во живо. Оваа информација ги вклучува барањата за обложување, минималниот депозит, максималниот готовина што може да се повлече, периодот на важност и многу повеќе. Затоа, погрижете се да ги прочитате одредбите и условите откако ќе изберете бонус за враќање на готовина во живо на казино од нашата листа. Ако тие не ги исполнуваат вашите очекувања, вратете се на нашата листа и изберете друг бонус за враќање на готовина што е погоден за вашите средства и стил на игра.

3) Регистрирајте се за сметка и најавете се

По споредбата на бонусите и изборот на најдобриот од нашата листа на врвни бонуси за враќање на готовина за 2022 година, време е да продолжиме со процесот на нивно барање. Бонусите се во суштина наменети како стимулации за новите играчи кои штотуку се пријавиле за казино во живо. Затоа, секој играч треба да регистрира сметка во казиното. Едноставно е да се регистрирате; кликнете на копчето „регистрирај се“ или „регистрирај се“ и потоа одете низ процедурата чекор по чекор додека не се креира и активира сметката на казиното.

4) Направете го првиот депозит

Ако бонусот за враќање на готовина што го бара играчот не бара депозит за да биде повлечен, на играчот ќе му биде даден износот на бонусот или бонус бесплатните вртења во оваа фаза. Но, вообичаено е потребно да се направи првиот депозит за да се квалификува за бонусот. Ако тоа е случај, само продолжи и направи депозит. Погрижете се да направите вкупен износ на депозит кој е малку повеќе од минималниот износ на депозит.

5) Добијте го бонусот за враќање на готовина

Откако ќе се добијат сите информации за бонусот, сега е време за враќање на готовина. Едноставно одете на мобилната или платформата за казино во живо каде што се издава бонусот. Внесете го дадениот бонус код (ако го има) и видете го бонусот впишан на сметката на казиното. Сега е време да се насмееме и да чекориме подалеку за да вратиме дел од потрошените средства.

Како да најдете и да побарате бонус за враќање на готовина во живо во казино?
Како да користите бонус за враќање на готовина во живо во казино?

Како да користите бонус за враќање на готовина во живо во казино?

Едно од најчесто поставуваните прашања од играчите е како можат да ги користат бонусите за враќање на готовина во казиното. Постојат неколку начини за користење на бонуси за враќање на готовина. Некои луѓе претпочитаат да заработуваат за да можат да ги користат средствата за нешто друго. Сепак, повеќето платформи за казино во живо обезбедуваат одредени критериуми за користење на бонусите за враќање на готовина што ги нудат. Играчите имаат опција или да го прифатат или да дозволат да оди.

Еден од главните начини што ги користат повеќето казина во живо е да се осигураат дека играчите го користат дадениот бонус на нивната веб-страница. Затоа, коцкарите немаат опција за „одење“. Ова осигурува дека платформата што го дава бонусот не е во загуба ако играчите си заминат. Како и да е, играчите можат да победат многу со понудите за враќање на готовина ако им падне среќата на патот.

Друг метод за враќање на готовина е преку вистински готовина (повеќе за тоа во следниот дел). Додека барате да знаете како да го користите вашиот поврат на готовина, исто така треба да знаете за вистинските казина кои нудат бонуси за враќање на готовина.

Како да користите бонус за враќање на готовина во живо во казино?
Претворете го бонус за враќање на готовина во живо во казино во вистински пари

Претворете го бонус за враќање на готовина во живо во казино во вистински пари

Играчите главно имаат за цел да го претворат својот бонус за враќање на готовина во вистински пари. Бонусите за враќање на готовина можат да помогнат кога има итна финансиска потреба и играчите едноставно го гледаат тоа како одговорена молитва. Наместо да стават уште еден облог, тие само сакаат да се исплатат за да ја задоволат таа итна потреба.

Додека повеќето казина им дозволуваат на своите играчи само да го користат бонусот во форма на кредит за да стават повеќе облози на нивната веб-страница, некои сепак се дарежливи во дозволувањето вистинско повлекување готовина. Играчите можат да бараат вистински пари дали да се повлечат на локална банкарска сметка или онлајн систем за плаќање како што се PayPal, Payoneer или Skrill.

Значи, интересно е да се знае дека постои опција да барате бесплатни пари за потенцијални ризици. Најдобриот дел е што овие бонуси за казино во живо не се користат само во казина со дилери во живо, туку можат да се наплатат и во вистински пари.

Затоа, знаејќи дека нивните напори не се залудни, треба да ги поттикне играчите да продолжат да депонираат, да продолжат да се обложуваат и на крајот да продолжат да победуваат.

Претворете го бонус за враќање на готовина во живо во казино во вистински пари
Правила и услови за бонус за враќање на готовина во казино во живо

Правила и услови за бонус за враќање на готовина во казино во живо

Како и другите бонуси на онлајн казино, бонусите за враќање на готовина се придружени со детални услови и услови. Не можеме доволно да ја нагласиме важноста на читањето на овие бонус услови и услови. Тие ќе ги прикажат сите информации за вашата понуда за враќање на готовина во казиното, како што се минимален депозит, лимит за повлекување, барања за обложување, временски ограничувања за бонус, важност на промоција и многу повеќе.

Минимален депозит:

Голем дел од бонусите што ги нудат казина во живо се бонуси за депозит. Ако играчите сакаат да се квалификуваат за бонус што доаѓа со услов за депозит, тие треба да ја депонираат минималната сума на пари. Важно е да знаете дека секој играч кој ќе направи депозит за сума помала од минималниот депозит нема да има право да бара бонус за враќање на готовина. Ајде да замислиме казино во живо им обезбедува на своите играчи 100% бонус за враќање на готовина за депозити од 20 долари и повеќе, тогаш само играчите кои плаќаат 20 долари и повеќе ќе ги добијат своите бонус средства за нивниот депозит.

Максимален лимит за повлекување бонус:

Некои промоции имаат ограничување на максималниот износ што играчот може да го повлече. На овој начин, казината можат да водат сметка за тоа колку пари им плаќаат на своите играчи преку понудите за бонуси. Ајде да погледнеме пример каде што максималното повлекување на бонус за враќање на готовина е ограничено на 5.000 долари. Бонусот што го бара играчот е бонус за добредојде што доаѓа со 100% враќање на готовина. Играчот направи депозит од 100 долари и му беше даден бонус од 100 долари и постигна 6.000 долари. Тогаш играчот дури успеа да ги исчисти барањата за обложување и сега сака да ги повлече сите пари. Но, бидејќи ова е надвор од максималната сума за враќање на готовина, играчот ќе мора да остави зад себе 1.000 долари.

Барања за обложување:

Облог - исто така наречен облог - се става на онлајн слотови и казино игри. Ако играчите бараат бонус за казино, парите што ги добиваат се плаќаат во пари од бонус наместо вистински салдо. Дополнително, сите добивки што ги добиваат со играње со бесплатни вртења се плаќаат и во бонус пари. Парите за бонуси доаѓаат со специфични барања за обложување.

Играчите треба да ги исполнат условите за обложување за да направат повлекување готовина, бидејќи не можат да подигнат пари од бонус. Повеќето почетници мислат дека овие термини звучат комплицирано, па дури и на искусните играчи понекогаш им е тешко да ги разберат. Услов за обложување е износот на пари, кој вообичаено е во опсег од 30x45x од парите за бонуси, што играчите треба да ги обложуваат за да им биде дозволено да ги заработат своите добивки.

Бонусот може да се користи како вистински пари по завршувањето на барањата за обложување. Ако играчите не успеат да ги исполнат овие барања, за жал, нивните пари од бонус нема да се претворат во вистински пари за повлекување готовина и ќе бидат одземени како казна.

Валидност на бонус:

Бонусите за казино во живо може да им се даваат на играчите на дневна, неделна и месечна основа. Понекогаш, неговата важност може да биде за одредени денови. Играчите мора да бараат бонус за враќање на готовина пред да помине неговиот рок.

Правила и услови за бонус за враќање на готовина во казино во живо
Добрите и лошите страни на бонусите за враќање на готовина

Добрите и лошите страни на бонусите за враќање на готовина

Сметаме дека бонусите за враќање на готовина, како и секој друг бонус за казино, имаат свои предности и недостатоци.

Добрите и лошите страни на бонусите за враќање на готовина
Добрите страни:

Добрите страни:

 • Ги намалува загубите
 • Доаѓа со ниски или без барања за обложување
 • Нуди брзо повлекување на вистински готовина
Добрите страни:
Конс:

Конс:

 • Не можете да го добиете без прво да изгубите.
 • Не е достапно во секое казино
 • Тоа го вклучува максималниот износ што можете да го заработите и минимумот што треба да го потрошите
Конс:
Дали вредат бонусите за враќање на готовина во живо во казино?

Дали вредат бонусите за враќање на готовина во живо во казино?

Како народната поговорка „се што блеска не е злато“. Имајќи го кажано тоа, од клучно значење е да се знае дали вреди да се бара бонус за враќање на готовина или не.

Ова е одлична работа и е фасцинантна за повеќето играчи. Тие нема да бидат несреќни што ќе добијат бесплатни пари од играње игра во живо што и онака требаше да ја играат. Иако нивната првична цел е да победат, но загубите доаѓаат во патувањето, тие нема да сметаат никого или компанија одговорна за тоа.

Сепак, давателите на казино во живо ги компензираат играчите врз основа на нивните загуби. Така, тие ги охрабруваат и поддржуваат играчите да продолжат да играат со нив со надеж дека наскоро ќе добијат огромни приходи.

Иако казина во живо се ракуваат со бонусите за враќање на готовина на различни начини, суштината е дека овие бонуси вредат. Тоа е уште повредно од другите промоции што ги нудат казина во живо. Затоа, играчите ги ценат бонусите за враќање на готовина бидејќи тоа им дава повеќе можности за обложување и победа.

Интересно е да се знае дека враќањето на готовина не е достапно само за нето загубите.

Овие бонуси се достапни и во други форми, вклучувајќи:

 • Процентуално враќање на готовина
 • Бонус за добредојде со враќање на готовина
 • ВИП поврат на готовина
 • Бесплатно вртење и враќање на готовина
 • И тековни или револвинг понуди за враќање на готовина

Сето ова е вредно за времето на играчот и вклученоста во играњето во казина во живо.

Бонус за враќање на готовина во живо во казино – Дали е премногу добар за да биде вистина?

Индустријата на казино во живо порасна неверојатно. Иако заслугите мора да одат на технолошкиот напредок како што се интернетот и мобилните телефони, самите казина во живо одиграа витална улога. Тие користат импресивни маркетинг тактики за да привлечат и задржат играчи. И на врвот на листата се бонусите за казино во живо.

Дали вредат бонусите за враќање на готовина во живо во казино?

Најнови вести

Бонус за враќање на готовина во живо во казино – Дали е премногу добар за да биде вистина?
2022-03-02

Бонус за враќање на готовина во живо во казино – Дали е премногу добар за да биде вистина?

Индустријата на казино во живо порасна неверојатно. Иако заслугите мора да одат на технолошкиот напредок како што се интернетот и мобилните телефони, самите казина во живо одиграа витална улога. Тие користат импресивни маркетинг тактики за да привлечат и задржат играчи. И на врвот на листата се бонусите за казино во живо. 

Faq

Се што треба да знаете за казината

Што е бонус за враќање на готовина?

Како што сугерира името, бонус за враќање на готовина е понуда за казино каде што играчите добиваат мал процент од парите што ги изгубиле во одреден период. Дали сите бонуси за враќање на готовина се исти?

Да и не. Да, во смисла дека наградата е попуст за изгубените пари во живи казина. Сепак, варијансата доаѓа во процентот. Едно казино може да понуди поврат на готовина од 5%, додека друго нуди 10%. За среќа, играчите можат да ги најдат сите најдобри бонуси за враќање на готовина во живо на казино на оваа страница.

Како функционира бонусот за враќање на готовина?

Повратот на готовина е легитимен бонус каде што казино-операторите користат дел од нивниот маркетинг буџет за да ги наградат играчите со цел да ги задржат клиентите.

Како играчите бараат бонус за враќање на готовина?

Откако играчите ќе се квалификуваат за враќање на готовина, повеќето казина автоматски ќе го испратат повратот на готовина на сметката на играчот. Сепак, на играчите ќе им треба бонус кодот за враќање на готовина во некои казина за да ја поднесат понудата.

Дали играчите треба да користат бонус за враќање на готовина?

Да. Играчите секогаш треба да ги искористат предностите на нивните бонуси за враќање на готовина бидејќи не се означуваат заедно со никаков ризик. Нема апсолутно никаква штета во користењето на бонус за враќање на готовина.

Дали има некакви ограничувања ако коцкар игра со бонус за враќање на готовина?

Едноставниот одговор е да. Исто како и сите други бонуси за казино, поврат на готовина може да бараат играчи од одредени земји. Освен тоа, бонусите за враќање на готовина се обврзани со барања за обложување што мора да се исполнат пред да се побара повлекување на облози добиени со враќање на готовина.

Зошто казина во живо даваат бонуси за враќање на готовина?

Постојат неколку причини зошто онлајн казината нудат бонуси за враќање на готовина, но прво и основно, тие се стремат да поттикнат повеќе луѓе да пробаат нова игра без да се чувствуваат како да ги загрозуваат сите нивни средства.

Која е разликата помеѓу бонус за враќање на готовина и бонус за надополнување?

Всушност, тие се сосема различни едни од други. Кога играчите ќе активираат бонус за враќање на готовина, им се дава враќање на нивните загуби. Сепак, дополнителен бонус им плаќа за нивните добивки. Бидејќи бонусот за надополнување се базира на добивки, тие добиваат мал процент покрај нивните постоечки добивки, вообичаено помеѓу 5% и 10%.