Бонус за враќање на готовина во живо во казино – Дали е премногу добар за да биде вистина?

Кешбек бонус

2022-03-02

Ethan Tremblay

Индустријата на казино во живо порасна неверојатно. Иако заслугите мора да одат на технолошкиот напредок како што се интернетот и мобилните телефони, самите казина во живо одиграа витална улога. Тие користат импресивни маркетинг тактики за да привлечат и задржат играчи. И на врвот на листата се бонусите за казино во живо. 

Бонус за враќање на готовина во живо во казино – Дали е премногу добар за да биде вистина?

Но, кога зборуваме за бонуси на онлајн казино, повеќето играчи веднаш се сеќаваат на наградите за совпаѓање и бесплатните вртења. Тие забораваат дека попустите или враќањето на готовина се исто така важни. Значи, што точно е бонус за враќање на готовина и што мора да направат играчите на казино во живо за да го побараат? 

Што е бонус за враќање на готовина?

Секој искусен спортски обложувач треба да биде свесен за терминот „попуст“. Ова е процент од изгубениот облог вратен на играчите. Во некои случаи, ова може да бидат бесплатни облози. Бонусот за попуст за казино функционира на ист начин. Сајтот за коцкање ги амортизира избирачите од загубите со враќање на мал процент од изгубениот облог. Ова е обично 5% до 10%.

На пример, а казино во живо може да има програма за враќање на готовина каде играчите добиваат 10% од нивните изгубени облози за време на викендот. Сега, ако изгубивте 100 долари, тоа ќе ви даде 10 долари бонус готовина. Казиното може да обезбеди и враќање на готовина за секој изгубен облог, иако тоа е многу малку веројатно. Значи, генерално, парите за враќање на готовина имаат тенденција да имаат поголема корист од високите ролки. 

Како да се квалификувате за бонусот за попуст за загуба

Не постои однапред дефиниран начин да се бара бонус за враќање на готовина во живо на казино. Вообичаено, наградата е дел од програмата за лојалност на казиното, така што играчите не мора да прават смена за да ја побараат. Само бидете регистриран член на казиното и играјте редовно. Казиното на крајот ќе ги награди вашите напори со бонус за попуст.

Сепак, од витално значење е да се утврди дали страницата за коцкање нуди ваков тип на поттик. Оваа информација треба да биде објавена на делот ЧПП или страницата со услови и правила. Но, ако не можете да го најдете таму, слободно контактирајте со поддршката за казино. Тие ќе ве додадат на промоцијата доколку ги исполнувате минималните барања.

Сепак, бидете внимателни

Поради природата на овој бонус, можеби е предизвик да се најде казино што го нуди. И ако го сторите тоа, наградата доаѓа со ситно печатење. Што вклучува:

Барања за играње

Како што можеби веќе знаете, повеќето бонуси за казино не се повлекуваат, а повратот на готовина не е исклучок. Но, сепак, можете да ги ставите рацете на наградата откако ќе ги исполните условите за обложување. Земете го овој пример; казино може да додаде 10x барање за играње на попустот од 30 долари. Во тој случај, предметниот обложувач мора да обложи најмалку 300 долари (10 x 30 долари) за да ги повлече 30-те долари. Избери мудро!

Подобни игри

Ограничувањето на играта е уште една вообичаена работа во бонусите за враќање на готовина. На пример, казиното може да плати само поврат на готовина за загуби настанати од автоматите Thunderkick. Исто така, можно е да се најдат игри на маса како рулет вклучени во промоцијата, иако слотови го земаат лавовскиот дел.

Минимална граница на загуби

Бонусите за депозит имаат минимален депозит за да се квалификуваат за наградата. Од друга страна, бонусите за враќање на готовина имаат минимална нето загуба, иако тоа варира во зависност од казиното. Ова во основа значи дека играчите мора да изгубат одредена сума за да се квалификуваат за средствата. Ова може да биде било која сума што ја одредува ситната буква. Значи, изгуби повеќе за да го добиеш бонусот.
Датуми на важност

Ова е еден аспект што повеќето играчи го грешат поголемиот дел од времето. Забораваат дека бонусите истекуваат по одреден период. На пример, казиното може да ви даде пет дена да го искористите бонусот за враќање на готовина. Ако истече овој период и не се искористи наградата, казиното ќе го поништи бонусот и секој напредок. А вие не би сакале тоа да се случи, нели?
Бонус за враќање на готовина во живо на казино – Дали вреди да се мачите?

Искрено, не е мудро да не барате бесплатни ручеци во незгодната индустрија за коцкање преку Интернет. Кешбек, исто како и другите бонуси на онлајн казино, им дава на играчите совршена можност да ги играат игрите бесплатно. Само побарајте ја наградата и искористете ја за да ги играте вашите омилени казино игри во живо. Друга работа, наградите за враќање на готовина се релативно лесни за разбирање и барање, за разлика од сложените награди за депозит.

Но, тактните играчи знаат дека казината не се добротворни организации. Повеќето бонуси се едноставно маркетиншки трикови за да се поттикнат гејмерите да играат повеќе. Затоа тие вклучуваат услови за обложување кои понекогаш се нереални.
Сè уште не се согласувате? Казиното знае дека подолгото играње резултира со повеќе загуби. На крајот на краиштата, „злобниот“ раб на куќата го обезбедува тоа на долг рок. Ова е причината зошто казината ретко вклучуваат игри на маса како блек џек и покер во нивните бонус програми. Наместо тоа, тие обично сакаат играчите да ги вртат ролните или да фрлаат коцки, што ги намалува во обични гледачи. Значи, генерално, бонусите се добри, но само за да го продолжите времето на играта.

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести