Најдобрите бонуси во казина во живо 2022 година

Бонуси

2022-06-10

Benard Maumo

Играњето во казино во живо има многу предности. Покрај уживањето во реално чувство слично на копнените казина, казината во живо нудат и великодушни награди за добредојде и лојалност. Овие казина им нудат на играчите шанса да играат бесплатно користејќи бонуси како што се бонуси без депозит, бонуси за депозит, враќање на готовина, итн. Значи, без разлика дали сте нови или лојални на казиното, подолу се најдобрите бонуси во казина во живо за искористување оваа година .

Најдобрите бонуси во казина во живо 2022 година

Што е бонус за казино во живо и како функционира?

Бонусите за казино во живо се награди прилагодени за играчи кои сакаат да играат игри во казино во живо. Едноставно кажете, тие се награди за казино што им се даваат и на новите и на лојалните играчи во казиното. Често, казиното може да бара од играчите да исполнат одреден критериум за да ја побараат наградата. 

На пример, можеби ќе треба да играте одредено времетраење или да креирате сметка и да депонирате минимален износ. Покрај тоа, казиното понекогаш може да ги врати вкупните изгубени облози во одреден период. Прочитајте за да дознаете повеќе. 

Најдобрите казино бонуси за барање

Подолу е преглед на врвни бонуси во живи онлајн казина:

Бонуси за депозит

Понекогаш се нарекува „совпаѓање со депозити“, бонус за депозит е најчест бонус за казино во живо. Како што сугерира неговото име, овој бонус се активира откако играчот ќе го направи минималниот депозит како што е наведено во условите за бонусот. Главно, оваа награда е дел од пакетот за добредојде, иако вообичаено е да се најде и во системот за промотивни бонуси.

На пример, казино во живо може да им понуди на новите играчи бонус за депозит од 100% до 100 долари. Ова значи дека можете да депонирате максимум 100 долари и да добиете натпревар од 100 долари. За возврат, ќе ја започнете вашата авантура во казино во живо со бонус од 200 долари (депозит од 100 долари + пари од бонус од 100 долари). Не може да биде подобро, нели?

Бонус без депозит

Иако на бонус за депозит е најпопуларниот бонус за казино, не мора да е најдобар. Некои казина во живо, особено новите, им нудат на играчите бонуси без депозит. Овој тип на бонус е релативно обратен од бонусите за депозит. Во бонусите за казино без депозит, играчите не мора да направат минимален депозит за да ја побараат наградата. Наместо тоа, креирајте сметка за коцкање и активирајте го бонусот. 

Но, казината во живо не се толку дарежливи. Обично, бонусот за казино без депозит е многу помал од бонусот за депозит. Ова може да биде нешто помеѓу 5 и 20 долари. Некои казина дури претпочитаат да нудат ексклузивни бесплатни вртења. Значи, генерално, наоѓањето бонус без депозит во живо може да одземе малку време. 

Повторно вчитај бонус

Како што беше кажано претходно, бонусот за депозит може да биде дел од промотивниот пакет за играчи кои продолжуваат. Сега тоа е бонус за повторно вчитување. Овде, вашите последователни депозити ќе бидат усогласени до одреден процент. Но, за разлика од бонусот за депозит, стапката е обично помала. Исто така, бонусот за повторно вчитување може да се бара на месечна или неделна основа. 

Добар пример е Joo казино, кој им нуди на лојалните играчи бонус за повторно вчитување од 40% до 100 евра секој понеделник. За да се распадне, депонирањето 100 евра на играчите им дава максимум 40 евра. Така, ќе продолжите да играте во казиното во живо со буџет од 140 евра.

Бонус за враќање на готовина

На бонус за враќање на готовина е уште една возбудлива награда за казино во живо. Тоа е широко распространета програма за лојалност која ги таргетира сите типови играчи. Во оваа шема за бонуси на казино, играчите добиваат рефундирање за да ги покријат сите изгубени облози во одреден период. Ова може да биде за време на викендите, средата, крајот на месецот итн.

Вообичаено, бонусот за враќање на готовина се доделува во исти процент. Тоа е нешто помеѓу 10% и 30% од вашите загуби до одредена сума. На пример, казино во живо може да ви даде 10% поврат на готовина до 100 долари за време на викендите. Значи, под претпоставка дека сте изгубиле 80 долари за време на напорен викенд, вашиот бонус за враќање на готовина ќе биде 8 долари. Иако е мала, таа сума е доволно добра за да освоите неколку блек џек раце. 

ВИП програми

Дали постојано депонирате огромни суми и се обложувате на максималната граница за обложување? Тогаш е време да ја контактирате поддршката за казино во живо за ВИП разгледување. А казино ВИП шема е програма за лојалност што цели на високи ролери на најдобрите казина во живо. Вообичаено, ВИП статусот се добива со вложување огромни депозити за да се добијат поени за лојалност. И колку повеќе ВИП поени ќе соберете, толку повисоко се искачувате по скалата.

Премиум ВИП играчите уживаат многу придобивки од обичните играчи на казино во живо. Обично, овие играчи уживаат побрзо повлекување и повисоки лимити на трансакции. Исто така, некои казина доделуваат менаџер на лична сметка на ВИП играчите. Овие службеници можат да помогнат во управувањето со субсидирам, одложени трансакции, покани за турнири итн.

Заклучок

Бонусите за казина во живо им даваат на играчите шанса да играат со бесплатни пари и да ги заштитат своите сметки. Овие награди се корисни за новите играчи кои сакаат да се населат во казиното. Но, без разлика дали сте нов или лојален играч, внимателно прочитајте ги условите за бонусот пред да го активирате. Со среќа!

Најнови вести

Побарајте бонус за повторно вчитување на казиното до 200 евра на 24 слотови
2023-05-30

Побарајте бонус за повторно вчитување на казиното до 200 евра на 24 слотови

Вести

Промоција на казино

1xBet:До 1500 €
Играј сега
Betwinner
Betwinner:390 € Со бонус код CASINORANK
22BET
22BET:До 300 €