Откриени тајните за бонус во казиното на High Roller

Бонуси

2022-06-15

Eddy Cheung

Со оглед на тоа што конкуренцијата за играчите е отежната, бонусите во казина во живо се вообичаени. Често, казината им нудат на новите играчи депозити или бонуси без депозит за да ги поттикнат да се приклучат. Потоа, како што продолжувате да се населувате во казиното во живо, операторот може да фрли неделен кешбек и да депонира награди на вашиот пат. 

Откриени тајните за бонус во казиното на High Roller

Но, тоа е високиот бонус за казино што сигурно ќе привлече „големи“ играчи во толпа. Ова е во основа основниот начин на кој казиното во живо го користи за да ги препознае напорите и посветеноста на играчите со високи ролери. Значи, ова кратко читање го разгледува високиот бонус во казиното и како да ја искористите оваа награда. 

Што е бонус за казино со висок ролери?

А бонус со висок ролери е награда за казино што се доделува на играчи со високи ролери или ВИП играчи. Тоа се играчи со големи банкроти кои депонираат огромни суми во најдобрите казина во живо. Не само тоа, овие играчи ги прават максималните облози во која било игри во казино во живо тие играат. Така, накратко, за да се постигне статус на висок ролери, играчите треба да потрошат илјадници кредити во казиното за да соберат што е можно повеќе ВИП поени.

Како функционира бонусот за казино со високи ролери?

Високиот ролерски бонус е дел од шемата за промоции за добредојде во казиното. Како такви, тие се прилично слични на другите награди за казино. Овој бонус е достапен за новите играчи кои депонираат поголема сума од нормалната. Тоа е често нешто повеќе од 1.000 долари. Исто така, самиот висок бонус може да се движи од 100% до 400%.

Еве еден пример; стандардниот бонус за добредојде во казиното во живо може да биде 100% до 200 долари. Во тој случај, гејмерите можат да депонираат до 200 долари за да добијат дополнителни 200 долари во бонус готовина. Ова значи дека ќе започнете да се коцкате со кул 400 долари. Најдобриот бонус со висок ролери функционира слично. Но, како што се очекуваше, можеби ќе ви треба висок бонус код за да ја активирате наградата. 

Високиот бонус за ролери се разликува од стандардниот бонуси за казино затоа што не е достапно за сите играчи. Исто така, високите бонуси може да достигнат илјадници долари, додека типичните бонуси за казино се максимум неколку стотици долари. Но, генерално, нема значајна разлика помеѓу овие две награди за казино. 

Како да ја добиете вашата прва награда за казино со високи ролери?

Работата е во тоа што високите бонуси за казино не се нудат на која било друга локација за казино во живо. Така, играчите мора да копаат подлабоко за да најдат казино во живо што ја нуди оваа промоција. Прво, овде можете да изберете казино со висок ролерски бонус LiveCasinoRank. Овие казина се внимателно избрани за да се осигури дека се лиценцирани и регулирани од реномирани чувари во индустријата. Исто така, бонус промоциите се реални, во најмала рака. 

Откако ќе одвоите неколку селекции, дознајте ја сумата што ја нудат и бонусите и условите. Во онлајн коцкањето, колку е поголем бонусот, толку подобро, иако барањата за обложување треба да бидат одредница. На пример, бонус од 1.000 долари со услов за обложување 30 пати е подобар од бонус од 1.500 долари со услов за играње 50 пати. Ова значи дека ќе можете да го наплатите првото многу побрзо.

Бонусот може да ги наведе ограничувањата на играта, максималните ограничувања за облози и временските ограничувања. На пример, ако високиот ролерски бонус е ограничен на одредена слот машина и сте страствен блек џек играч, добро е да продолжите да ги прелистувате вашите опции. Исто така, максималната граница за обложување треба да биде доволно висока за да ви овозможи да ги исполните барањата за обложување што е можно побрзо.

Висок ролерски бонус наспроти ВИП бонус – која е разликата?

До овој момент, можеби се прашувате во која категорија бонус спаѓаат ВИП-промоциите. Како што беше кажано на почетокот, бонусот за казино со високи ролери е дел од шемата за бонус за добредојде. Затоа, редовните играчи во казиното во живо можат целосно да заборават на овој бонус и да се фокусираат на програмите за лојалност како што се враќање на готовина и бонуси за депозит.

Зборувајќи за програмите за бонус за лојалност, токму тука ќе најдете ВИП-промоции. Со други зборови, овој бонус не е достапен за играчите кои прв патуваат. Наместо тоа, гејмерите мора да ја докажат својата посветеност на казиното со обложување значителни суми за да добијат статус на ВИП. Членовите ќе добиваат ВИП поени и ќе се искачуваат по скалата секогаш кога ќе депонираат и ќе играат за да го добијат овој статус. 

Подолу се некои стандардни ВИП барања:

  • Често играње во казино во живо.
  • Често обложување со значителна сума пари во казиното.
  • Времетраењето во кое членувал играчот на казино во живо.

Да се стане ВИП играч има многу предности. Прво, казиното може да ве изненади со одмор во Лас Вегас или со сосема ново Ферари. Исто така, ќе уживате во работи како што се брзи исплати, зголемени лимити на трансакции, покани за турнири и менаџер на лична сметка. Исто така, ВИП играчите добиваат повисоки бонуси за повторно вчитување во споредба со просечните Joes.

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести