Топ Bitcoin Bonus 2023/2024

Има брз раст во казино игрите со дилер во живо. Сè поголем број платформи за коцкање го прифаќаат биткоинот како опција за плаќање. Најдобриот дел од обложувањето со криптовалута е тоа што не вклучува чувствителни банкарски информации. Биткоинот (BTC) им овозможува на клиентите да вршат анонимни трансакции со молскавична брзина. Уште подобро, најдобрите казино сајтови во живо кои прифаќаат биткоин имаат ексклузивни бонус понуди за нови и постоечки клиенти. Постојат бројни наслови на овие платформи од рулет, блек џек, бакара и други неодамнешни пронајдоци, како што се игри.

За да го пронајде најдобриот биткоин бонус за казино во живо, играчот треба да идентификува веб-страница за биткоин во живо со различни игри. Колку повеќе се масите со дилери во живо, толку се поголеми шансите да добиете одлична промотивна понуда. Правилата за бонуси во казино во живо не се исти, затоа е од клучно значење да ги разберете условите и условите поставени од казиното. Еве целосен преглед на бонусот за биткоин.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Врвни бонуси за биткоин во живо во казино

Врвни бонуси за биткоин во живо во казино

Биткоин бонус е а награда што ја нуди казиното во живо да ги охрабри новите играчи да се пријават или да ги награди постоечките играчи за играње одредени игри или за нивната лојалност. Прегледот на бонус за биткоин не е комплетен без да се споменат различни форми на промоции во живо на казино. Тие се плаќаат на различни начини и обично се периодични. Секој биткоин бонус претставува дополнителна поволност различна од претходната. Еве преглед на тоа како функционира секој бонус.

Биткоин бонус за регистрација

Тоа е најпопуларниот бонус во биткоин казина во живо. Со оглед на тоа што крипто казината се многу конкурентни, бонусот за пријавување е камен-темелник на промоциите на дилерите во живо. Секоја страница се стреми да ги надмине останатите и во што е можно повеќе играчи. Добар бонус за пријавување доаѓа во фази. Еве пример за тоа како се надоместува.

 • Бонус за прв депозит: 150% ограничен на 5 BTC плус 100 бесплатни вртења
 • Бонус за втор депозит: 100% ограничен на 3 BTC плус 50 бесплатни вртења
 • Бонус за трет депозит: 50% ограничен на 2 БТК
 • Четврти бонус за депозит: 25% ограничен на 1 БТК

Севкупно, новиот играч има потенцијал да добие 11 BTC и 150 бесплатни вртења преку горната бонус програма.

Биткоин бонус со висок ролери

А висок бонус на ролери им користи на играчите кои депонираат неверојатно високи износи. Вообичаено, казиното го дава како бонус за натпревар или паричен подарок. Така, наместо стандардниот пакет за добредојде, играчот добива поголем процент на совпаѓање. Веднаш влегуваат во ВИП клубот кој доаѓа со други ексклузивни поволности.

Биткоин без депозит казино Биткоин бонуси

Многу казина во живо на биткоин имаат специјални понуди со кои играчите не мора нужно да депонираат пари за да добијат вистински готовина. Тоа се таканаречените боуси без депозит. Бонусите за биткоин без депозит обично се бесплатни вртења со тешки услови за обложување. Понекогаш казиното обезбедува бонус без депозит како бесплатен готовина што не се повлекува веднаш. Од корисникот често се бара да направи бројни облози пред да може да ги искешира можните добивки, како и парите од бонусот. Ваквите строги предуслови се дизајнирани да ги спречат играчите да ги злоупотребуваат понудите.

Други бонуси за биткоин во живо во казино

Одредени промоции како бонусите за повторно вчитување се постојани, т.е. страницата доделува 25% дополнителен кредит за секој депозит за повторно вчитување. Најдобрите страници за казино во живо обично обезбедуваат преглед на секој бонус за биткоин, така што ова ќе биде споменато во нивниот дел за T&C. Друга можна понуда е враќање на готовина која компензира за мал процент од парите потрошени во претходно изгубените облози. Може да има и лојалност и ВИП бонуси кои се резервирани за играчи кои постигнале повисок статус на платформата.

Врвни бонуси за биткоин во живо во казино
Како да пронајдете бонус во живо на Bitcoin и да го побарате

Како да пронајдете бонус во живо на Bitcoin и да го побарате

Најдобрите казино сајтови во живо не се оние кои нудат бесплатни монети секоја среда или ветуваат дека ќе ги претворат клиентите во милионери во рок од неколку недели. Веродостојна платформа со биткоин бонуси ги исполнува основните стандарди за квалитет како што се:

 • Разумни политики за бонуси: условите поврзани со бонус може да помогнат да се утврди дали страницата е легална или е измама
 • Различни игри и редовни промоции
 • Валидна лиценца: од врвни регулатори како Комисијата за коцкање во Обединетото Кралство, Лиценцирање на Гибралтар и Комисија за контрола на коцкањето Алдерни.
 • Брзите исплати се ослободуваат во рок од 48 часа или помалку
 • Високи безбедносни стандарди
 • Сигурна поддршка на клиентите
 • Добри прегледи на клиентите

Како да барате бонуси за казино во живо

Повеќето крипто казина нудат бонус кодови што играчите мора да ги внесат пред да побараат бонус. За успешно барање и уживање во бонус од казино во живо, еве неколку клучни чекори што треба да ги следите.

Прочитајте ги барањата за бонуси

Вообичаено е сајтовите за казино со биткоин во живо да издаваат услови и ограничувања за повлекување пари од бонус и потенцијални добивки. Овие правила и услови се поставени за да ги обесхрабрат играчите да бегаат со бесплатни пари без да придонесат нешто за платформата. Ако играчот победи од бонус за добредојде, тој мора да ги исчисти условите за обложување. И покрај овие ограничувања, бонусот ќе ја зголеми сметката на играчот.

Регистрирајте се во казиното

Биткоин казината речиси секогаш ќе бараат од играчите да отворат сметка. Процесот на пријавување е многу лесен бидејќи сè што му треба на играчот е да создаде корисничко име и лозинка. Имањето сметка му овозможува на страницата да знае кој каков бонус земал и каков начин на плаќање претпочита.

Финансирајте ја сметката

Биткоин казина во живо бараат од играчите да депонираат средства со БТК. Неколку провајдери прифаќаат други криптовалути како Bitcoin Cash и Lite монета. Важно е да проверите дали таквите методи се квалификуваат за бонуси пред да продолжите со плаќањата. За некој да изврши крипто плаќање, треба да има дигитален паричник за складирање на BTC, LTC, итн. Депонирањето пари е првиот знак дека играчот е сериозен за обложување на игри во живо. Тоа е исто така првиот услов за барање понуди како бонуси за добредојде и повторно вчитување.

Добијте го бонусот

Откако ставија депозит, казиното најверојатно ќе му честита на играчот и ќе го потврди нивниот бонус. Ако е во форма на бесплатни вртења или облози, играчот може веднаш да започне со обложување. Ако е во форма на пари, примачот сè уште не може да ги повлече. Тие треба да се обложуваат со него неколку пати и да се погрижат да не истече.

Претворање на бонусот на Bitcoin Live казино во вистински пари

Како што е објаснето погоре, добивањето на биткоин бонус е лесно, но неговото претворање во вистинска готовина е напорна работа. Вистинскиот бонус никогаш не се пепел директно. Примачот може да се повлече по обложување на игри во живо како што е наведено во политиката за бонуси. Секоја понуда која бара обложување се нарекува готовински или нелеплив бонус.

Општо земено, бонусите за биткоин треба да се обложуваат 30 до 50 пати за да можат да се претворат во средства што може да се повлечат. Тоа значи дека играчот кој добил бонус од 5 BTC треба да вложи 5 x 30 = 150 BTC за да избегне губење на бонусот.

Постои уште една категорија позната како лепливи бонуси кои мора да се избегнуваат по секоја цена. Нивните добивки не се исплаќаат, па сè се враќа во системот за целите на обложување.

Како да пронајдете бонус во живо на Bitcoin и да го побарате
Услови и правила на бонусите на Bitcoin

Услови и правила на бонусите на Bitcoin

Без разлика на видот на бонусот, клучот за негово претворање во вистински пари лежи во исполнувањето на условите објаснети подолу.

Тешките услови за обложување го отежнуваат да се победи или да имате што да заработите. Бонусите без обложување немаат услови за обложување, така што играчот добива сè директно на нивната сметка.

Минимален услов за депозит

Само оние што прават депозит имаат право на одредени понуди како бонуси за депозит. На пример, бонусот може да се постави на 100% до 0,15 BTC за кој било депозит кој се движи од 0,0005 BTC и погоре. Тоа значи дека секој депозит под 0,0005 BTC не може да се квалификува за бонусот.

Да претпоставиме дека играчот депонира 0,003 BTC - тие ќе добијат дополнителни 100% од 0,003 BTC веднаш по депонирањето. Ова треба да го постави нивното обложувачко салдо на 0,006 BTC, под претпоставка дека немало средства претходно. Сепак, играчот кој депонира 0,20 БТК заработува бонус од 0,15 БТК на нивниот депозит бидејќи казиното веќе има поставено лимит. Ова значи дека нивниот депозит нема да се удвои, туку ќе додаде до 0,20 + 0,15 = 0,35 BTC.

Лимит за повлекување

Максималниот лимит за повлекување е сосема различен од максималниот износ на бонус. Тоа е износот што сопственикот на сметката може да го извади од промоција на биткоин. Ако лимитот за исплата на бонус е поставен на 0,05 BTC, дури и ако некој освои 0,1 BTC и направи дополнителни 0,0005 BTC од бонусот, тој може да бара само 0,05 BTC. Потоа, тие можат да го искористат остатокот за да стават повеќе облози.

Постои и минимален износ што може да се повлече. Така, казиното не може да префрли занемарливи суми на сопственикот на сметката.

Барања за обложување со бонус за биткоин

Условите за обложување се поставени од казина во живо за да ги обесхрабрат играчите да го повлечат пред да го искористат на облози. Некои играчи се озлогласени и, ако им се даде шанса, ќе си заминат со бонус пари и ќе продолжат да скокаат од една на друга платформа само за да ги искористат пакетите за добредојде. Значи, барањата за обложување помагаат да се всади дисциплина меѓу играчите.

Формати како 30x се користат за означување на барањата за обложување. Казината, исто така, укажуваат на тоа дали условот важи и за депозитот и за бонусот. Многу пати, тоа се изразува како 30x од депозитот + бонус. Еве еден пример:

 • 100% совпаѓачки бонус со услов за обложување од 20x
 • Кога играчот ќе депонира 0,002 БТК, тој добива бонус од 0,002 БТК
 • Пред да се исплати бонусот, тие мора да играат со бонусот 20 пати (20 x 0,002 = 0,04 BTC)
 • Бонусот се отклучува за повлекување по завршувањето на барањата за играње

Облог е секој паричен влог поставен на облог. Кога бонусот е понуда без облог, тогаш играчите можат да го наплатат без никакви ограничувања. Без обложување значи дека не е потребно обложување за да се бара бонус.

Ограничувања на играта

Не може да се обложуваат сите казино игри со биткоин. Пред да изберат наслов во живо, играчите треба да проверат дали на него е прикачена промоција на биткоин. Одделот за поддршка на клиентите е секогаш подготвен да помогне да се демистифицираат ваквите грижи. Многу крипто казина нудат широк спектар на наслови во живо од Casino Hold'em Poker до живи верзии на Roulette, Baccarat и Blackjack. Во зависност од избраната игра, може да има неколку промоции кои исто така се разликуваат од локација до локација.

Временски ограничувања

Пропишани се временски ограничени услови за да им се даде на играчите чувство на итност бидејќи ги користат парите од бонусот. Тие се огромна одредница за тоа дали играчот има корист од бонус или не. Ако играчите треба да ги подигнат своите бонуси во рок од 30 дена, тогаш тие имаат цел месец да ги исполнат барањата за играње и да ги уплатат добивките. Доколку не го сторат тоа, промоцијата ќе истече и повеќе нема да биде достапна за исплата. Ако казиното нуди бесплатни вртења со важност седум дена, тие мора да се потрошат пред тоа, за да не бидат пропуштени.

Услови и правила на бонусите на Bitcoin
Биткоин бонус што прави и што не прави за играчите

Биткоин бонус што прави и што не прави за играчите

Многу играчи на казино се заинтересирани само за понудата за добредојде кога се приклучуваат на живо биткоин казино. Добар бонус за казино во живо искуството на играчот секогаш ќе биде повисоко. Но, постојат некои трикови и патувања кои можат да им помогнат на обложувачите да го направат вистинскиот избор кога станува збор за крипто бонусите. Еве некои што треба и што не треба да ги забележите.

Дос

 • Истражувајте различни бонуси од различни биткоин казина за да ја добиете најдобрата промоција
 • Проверете дали казиното е легитимно и безбедно
 • Забележете го датумот на истекување на бонусот
 • Пазете се од условите за обложување и ограничувањата за депозит
 • Проверете ги промотивните кодови за време на празниците
 • Секогаш земајте го пакетот за добредојде
 • Забавувајте се со бесплатните вртења

Немој

 • Не користете погрешен бонус код во бонус специфичен за играта
 • Не се пријавувајте за бонус за повторно вчитување како нов играч
 • Не пропуштајте ги редовните промоции на играчи
 • Не земајте бонуси за непознати или тешки игри
 • Не депонирајте со погрешен начин на плаќање

Овие совети можат да им помогнат на играчите да извлечат максимум од нивните бонуси и да ги подобрат шансите за победа.

Биткоин бонус што прави и што не прави за играчите
Дали вредат бонусите на Биткоин?

Дали вредат бонусите на Биткоин?

Процентот на придонес во играта одредува дали промотивната понуда е исплатлива. Претпоставувајќи дека играчот мора да се обложи и да помине низ 0,1 BTC пред да може да се искешира. 0,00001 BTC може да придонесе за исполнување на барањето, но ако само 20% од него се брои за процентот на придонес во играта, тогаш тоа може да биде налог за патарина. Игрите со низок RTP често имаат 100% процент на придонес, но оние со повисоки RTP придонесуваат малку или воопшто не придонесуваат.

Играчите треба да внимаваат на барањето за превртување и да се уверат дека е остварливо. Ако е премногу висока, тогаш нема смисла да се регистрирате за бонусот. Ако условот за обложување се примени само на бонусот, ова може да биде поповолно за играчот. Но, тоа е понапорно кога се применува и за бонусот и за депозитот.

Дали вредат бонусите на Биткоин?

Најнови вести

Што се Биткоин живи казина?
2022-11-01

Што се Биткоин живи казина?

Биткоинот е главен збор во последно време во еден тон разговори на социјалните мрежи и на други места на интернет. Биткоинот се базира на револуционерната технологија, блокчејн, што му овозможува да биде еден од најбрзите методи за трансакција на вредност. Тоа е една од главните причини зошто еден тон луѓе и бизниси почнаа да го инкорпорираат како опција за трансфер на вредност.

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Дали биткоин живите казина се легални?

Секој коцкар мора да ја провери законитоста на страницата пред да се пријави за каков било бонус. Секоја земја има единствена јурисдикција во врска со интерактивни игри и повеќето закони за коцкање немаат конкретни акти против крипто коцкањето.

Дали е достапен бонус без депозит во биткоин казината?

Да. Можно е да се најде бонус без депозит на таква платформа.

Што бараат играчите пред да се обложуваат со бонус пари?

Барањата за обложување се најважните размислувања. Други работи на кои треба да внимавате се ограничувањата на депозитот, датумот на истекување и максималното повлекување.

Дали се потребни промо кодови за да се побараат бонуси за биткоин?

Денес, повеќето промоции се потврдуваат преку кликнување на врска наместо со внесување код.

Кога е вистинското време да земете бонус за повторно вчитување?

Бонусот за повторно вчитување е една од ретките понуди што треба да се користат според статусот на играчот. Оние кои штотуку се пријавиле треба да останат со бонуси за добредојде, освен ако не изгубат толку многу пари. Повторното вчитување е дизајнирано за страшни ситуации за да продолжи играта, а не секогаш кога играчот сака да акумулира повеќе средства.

Зошто бонусите без депозит се помалку популарни?

Многу играчи ги злоупотребуваат бонусите без депозит и затоа казината наметнуваат строги услови за овие понуди. Со премногу барања, бонус без депозит можеби не е за оние со слабо срце.

Дали бонусите за биткоин се подобри од обичните бонуси во казиното?

Крипто казината се релативно нови во коцкарската сцена. Се чини дека нивните бонуси се многу поголеми од останатите.

Дали биткоин казината нудат плаќања во други валути?

Повеќето биткоин казина прифаќаат други дигитални монети и фиат валута. Тие дозволуваат традиционални банкарски методи во случај играчите да не можат да пристапат до нивните крипто-паричници.

Дали се оданочуваат добивките од биткоин бонус?

Речиси е невозможно да се оданочат добивките од биткоин казино бидејќи оваа криптовалута не е регулирана од повеќето влади. Значи, бонусите се скоро секогаш ослободени од данок.

Дали биткоин казината дозволуваат пренос на бонуси на друга сметка?

Не. Сите бонуси се непреносливи и достапни само за соодветниот сопственик на сметката.