Топ Roulette Bonus 2024

Постојат неколку стимулации во кои играчите на рулет можат да уживаат. Еве ги вообичаените видови на најдобри понуди за бонус за казино рулет во живо.

Бонуси за добредојде на рулет

Бонусите за добредојде често се првите пакети што играчите ги уживаат по регистрацијата на страницата за игри. Главната цел да се понуди бонус за добредојде е да се привлечат нови играчи во казиното.

Секоја локација за игри има специфична понуда за добредојде до своите играчи. Некои нудат 50%, 100%, па дури и 500% соодветни бонуси. Во некои случаи, казиното може да им додели долари како чипови на нивните играчи.

Бонусите за повторно вчитување на рулетот

Додека бонусите за добредојде се еднократни понуди, бонусите за повторно вчитување може да се добијат во различни прилики при патувањето на играчот во казино. Вчитувањата се за постоечки играчи. Тие можат да бидат во форма на процентуални совпаѓања од секоја сума што играчот ја депонира во казиното.

Соодветниот процент на бонуси за повторно вчитување не е толку висок како во бонусите за добредојде. Сепак, овие понуди се доволни начини да му помогнат на операторот да ја изгради и задржи лојалноста на своите играчи на рулет.

Фиксен бонус на рулет

Овде, врвните страници за казино во живо нудат бонус маржа што ги поттикнува играчите да прават депозити. Гејмерите ќе треба повторно да ги вчитаат своите банкроли со точниот износ во понудата за да се квалификуваат и да добијат засилување на нивната сметка за влогови.

На пример, казиното може да објави фиксен бонус од 50% за сите депозити кои изнесуваат или надминуваат одредената граница, да речеме 100 долари. Во овој случај, играчот кој ќе направи депозит од 100 долари ќе заврши со 150 долари на својата сметка за влогови. Депозит од 200 долари ќе привлече дополнителни 100 долари, итн.

Рулет Cashback бонуси

Бонусите за враќање на готовина се едни од највозбудливите понуди за играчи на рулет во живо. Во овој случај, играчот добива процент од нивните загуби во текот на одреден период. На пример, 20% неделно враќање на готовина може да значи дека играчот ќе добие 20% од сите загуби што ги направил во текот на неделата.

Други промоции

Ова се дополнителни понуди и предности што ги добива играчот на рулет за играње во дадено казино. На пример, казиното може да започне среќна десетдневна промоција. Во таква промоција, казиното може да додели бесплатни 10 долари на секој играч кој ќе се придружи на нивната маса за рулет во живо помеѓу 22 и 23 часот секој ден.

Некои казина, исто така, може да имаат турнири и промоции во одредени денови, привлекувајќи различни суми на бонуси за играчите што се квалификуваат.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Како да најдете и да побарате бонус за рулет во живо

Како да најдете и да побарате бонус за рулет во живо

Бонусите за рулет во казино во живо лесно се наоѓаат и бараат. Првиот чекор е идентификување на врвни казино сајтови во живо со најдобра понуда и пријавување, особено за бонус за добредојде.

Откако ќе регистрира сметка и ќе се најави, играчот ќе го добие соодветниот бонус за добредојде на нивната сметка по првиот депозит.

Повеќето од овие процентуални бонуси за совпаѓање доаѓаат со ограничувања. На пример, казиното може да нуди 100% бонус натпревар ограничен на 500 долари. На тој начин, процентот за совпаѓање само ќе ги удвои депозитите до максимум (500 долари). Играчите кои ќе депонираат 501 УСД и повеќе ќе добијат стандардно засилување од 500 УСД на нивната сметка за влогови.

Како да ги пронајдете другите бонуси

Додека бонусите за добредојде лесно се наоѓаат, играчот можеби ќе треба да се потруди да го најде другиот промоции и бонуси што ги нуди казиното во живо. Еве неколку начини да ги најдете бонусните понуди.

Претплатете се на билтенот на Казиното во живо

Повеќето казина имаат билтени преку кои ги споделуваат своите тековни вести, информации за претстојните промоции, турнири и сите други понуди. Преку билтенот, играчот ќе добива е-пошта во врска со претстојните бонуси за повторно вчитување, враќање на готовина или која било друга форма на бонуси што ги нудат.

Исто така, казината понекогаш нудат бонус кодови што играчите можат да ги откупат за бесплатни вртења и кладење чипови.

Проверете онлајн

Неколку платформи споделуваат информации за бонуси и промоции на казино во живо. Истражувањето на најновите информации за реномирани платформи и нивните понуди ќе им помогне на играчите да знаат дали има бонуси што треба да ги искористат пред нивното истекување. Напишете „X промо кодови за казино“ на полето за пребарување и резултатите ќе бидат огромни.

Почетна страница и Промо страница на казиното

Освен е-поштата, повеќето казина споделуваат и информации за нивните најнови промоции и бонус понуди на почетната страница и промотивните страници. Вреди да се вложат напори играчите често да се одјавуваат од нивната сметка и да ја проверуваат почетната страница и промотивната страница на нивната омилена платформа. Таму може да има многу да се види и ужива.

Како да го барате

Откако ќе најде бонус што воодушевува, играчот може да избере да го бара или да го отфрли. Еве неколку чекори што треба да ги следите.

 • За нови играчи, кликнете на копчето „Посетете казино“

 • Пополнете ги потребните информации за да регистрирате сметка

 • Направете го првиот депозит (секое казино има ограничувања за депозити. Може да биде помеѓу $10 и $100 или повеќе)

 • Проверете ги условите и проверете дали се фер

 • Побарајте го бонусот

  Процесот е ист за бонусите за добредојде и повторно вчитување. За бонус кодови, казиното ќе има одредено место за пополнување на кодот. Клиентите едноставно ги внесуваат тајните броеви/ликови и бараат бонус.

Како да најдете и да побарате бонус за рулет во живо
Како да го претворите бонусот во вистински пари

Како да го претворите бонусот во вистински пари

Рулет во живо бонусите се строго дизајнирани да ја зголемат моќта за обложување на играчот. Така, единствениот начин да го претворите бонусот во вистински пари е да го ставите на платформа за рулет во живо. Тоа исто така значи дека играчите не можат да го префрлат бонусот од едно во друго казино. Идејата зад поттикот е да се намами играчот да троши повеќе време и пари на местото на казиното.

Исто така, условите се вклучени во промената на износот на бонусот во вистински пари. На пример, добивките се подложени на специфични барања за обложување за да се исполнат заслугите за повлекување. Овие барања се разликуваат од една локација до друга.

Играчот ќе ги претвори своите добивки од бонус во вистински пари само ако ги исполни сите услови за играње. Затоа, се исплати да поминете одредено време на разгледување на делот T&C.

Како да го претворите бонусот во вистински пари
Правила и услови

Правила и услови

Има забелешка за понудите што може да ги направи незгодни за заработка. Уште полошо, бонусите може да го натераат играчот да ги изгуби своите добивки веднаш. Еве неколку стандардни услови кои се однесуваат на бонусите за казино.

Минималните депозити

Секоја веб-страница за коцкање има услов за депозит за да се квалификува за даден бонус. Бонусите со фиксен депозит се совршен пример. За да се квалификува за нив, играчот мора да депонира износ во однос на лимитот на казиното. На пример, понудата за рулет со бонус за фиксен депозит чија цел е 50 долари и повеќе ќе бара од играчот повторно да ја вчита својата сметка со 50 долари или повеќе.

Лимит за повлекување

Повлекувањата се исто така предмет на одредено ограничување. Ова може да биде нешто помеѓу 50 и 10.000 долари или помалку или повеќе. Пред да го побараат бонусот, обложувачите мора да научат за барањата за повлекување за да бидат сигурни дека тоа е нешто што вреди да се посвети време и пари.

Услов за обложување

Барањата за обложување и временските ограничувања се главните фактори што ја одредуваат вредноста на бонусот за рулет во живо. Секое казино има уникатни барања за обложување за своите понуди. Условот за обложување (playthrough) е бројот на пати кога играчот треба да го вложи износот на својот бонус (или бонус + депозит) за да може да го наплати.

На пример, некои бонуси во казиното ќе бараат од играчот да ја намали сумата на бонусот до 20 вртења пред да ги повлече добивките. Тоа значи дека ако добијат бонус од 100 долари, играчот ќе мора да искористи до 2.000 долари (100x20) за да може да ги повлече добивките.

Но, има повеќе од само колку пати играчот се обложува на бонусот. Различни игри различно придонесуваат за условот за обложување. Слотовите често придонесуваат повеќе за условот за обложување отколку игрите на маса.

Додека ги проверувате одредбите и условите за бонус, прочитајте како рулетот во живо придонесува за барањето за играње. Ако рулетот придонесува со 10% во условот за обложување, а играчот користи 100 долари, само 10 долари ќе одат за расчистување на патеката за играње.

Процентуалниот придонес за обложување на рулетот за играње се разликува од едно до друго казино. Исто така, некои казина воопшто немаат опција за рулет.

Ограничувања на играта

При изборот на бонус, играчот треба да увери дека е достапен за употреба во сите варијанти на рулет, или барем на нивните омилени игри. Повеќето понуди како бонус за добредојде се достапни за речиси сите верзии на рулет. Сепак, некои казина немаат бонус за авто-рулет, кој не вклучува дилери во живо.

Временски ограничувања

Бонусите за рулет доаѓаат со временски ограничувања. Иако понудата може да биде примамлива, добро е да се провери колку време преостанува пред истекот и дали времетраењето е доволно за играчот да го исполни условот за обложување.

На пример, казиното може да нуди 500% бонус за добредојде, валиден седум дена и со услов за обложување од 40 пати. Играчот кој ќе направи депозит од 50 УСД ќе добие дополнителни 2500 УСД на својата сметка за влогови. За да ги повлече добивките, овој играч мора да искористи најмалку $10.000 (40x2500) за играње рулет во рок од една недела.

Запомнете, 10.000 долари подлежат на процентуален придонес за рулет за барањата за обложување. Ова значи дека вистинската сума ќе биде над 10.000 долари. И тоа е подосадно бидејќи рулетот има слаб придонес во барањата за играње. Играчот може да го изгуби расположливиот бонус плус сите добивки акумулирани во изминатите седум дена ако не ги исполнуваат временските услови.

Ако казиното во живо нуди бонус без обложување, тоа не наметнува никакви услови за обложување кои бараат од играчите да се обложуваат преку нивните пари од бонус одреден број пати пред да уплатат каква било награда.

Правила и услови
Бонус за рулет за казино во живо, да правите и да не правите

Бонус за рулет за казино во живо, да правите и да не правите

Промоциите на рулет нудат возбудлив начин за бесплатно играње на масата на дилерот. Сепак, предусловите поврзани со овие бонуси може да бидат рестриктивни. Пред да го притиснете копчето „Приговори“, еве неколку точки што играчите треба да ги запомнат.

Дос

 • Прочитајте ги одредбите и условите за бонусот
 • Проверете ги временските ограничувања
 • Погледнете колку рулетот придонесува за барањата за бонус за играње
 • Проверете го бројот на дозволени игри со рулет и кои варијанти се исклучени од бонусот
 • Проверете ги ограничувањата за наплата (некои сајтови ја креваат лентата премногу високо, што го прави неспособен да се достигне во дадениот период)

Немојте

 • Избегнувајте бонуси со многу кратки временски рамки
 • Не барајте бонус ако условот за обложување е превисок
 • Ако играчот ужива исклучиво во рулет, тој треба да тврди само ако рулетот придонесува повисок процент на барањето за играње
Бонус за рулет за казино во живо, да правите и да не правите
Дали вреди бонусот за рулет во казино во живо?

Дали вреди бонусот за рулет во казино во живо?

Бонусите може да вредат или не во зависност од типот на играчот. Прво, рулетот не е толку пријателски расположен со нивните бонус понуди. Така, исполнувањето на временските ограничувања со високи барања за обложување бара од играчот да троши многу на играта.

Високи ролки или гејмери кои поминуваат многу време на масите за рулет во живо може да бидат во предност. Исто така, казината што дозволуваат слотови да се додадат на условот за обложување може да ги направат условите малку полесни за постигнување. Тајната лежи во читањето и разбирањето на ситните букви, а потоа мерењето на шансите за да се добие најдобрата опција.

Дали вреди бонусот за рулет во казино во живо?
About the author
Nathan Williams
Nathan Williams

Натан „КивиКинг“ Вилијамс внесува допир на шмек на киви во глобалната казино арена во живо. Помешајќи го неговиот аналитички ум со заразната страст за играта, тој создава содржина што води, информира и забавува.

Send email
More posts by Nathan Williams

Најнови вести

Приклучете се на неделниот турнир во рулет во Казино-X и освојте исплата
2023-05-09

Приклучете се на неделниот турнир во рулет во Казино-X и освојте исплата

Казино-турнирите им даваат на играчите возбудливо искуство да се натпреваруваат едни против други за да го освојат најголемиот дел од наградниот фонд. Но, наоѓањето на идеалниот турнир за приклучување може да биде поголем предизвик за играчите на игри на маса, бидејќи повеќето настани се прилагодени за автомати. Така, по длабоко истражување, овој водич ќе ве запознае со неделен турнир во рулет на Casino-X и како функционира. Прочитајте до крај!