Најдобрите Live Casino во Бугарија

Коцкањето стана легализирано во 1957 година во Бугарија. Една од главните причини зошто Бугарија одлучи да ги легализира казина во живо е тоа што ги реализира огромните економски придобивки што ќе ги има земјата. Казината во живо се здобија со голема популарност со големи придобивки, поради што бугарските играчи многу сакаат да играат игри во казино во живо. Сè додека играчите се полнолетни, обложувачите се повеќе од добредојдени да играат кај легални и лиценцирани оператори во удобноста на нивните домови. Прочитајте за да дознаете повеќе за казина во живо и како да го најдете најдоброто казино во живо во Бугарија што одговара на вашите потреби.

Најдобрите Live Casino во Бугарија

Бонуси

Прикажи повеќе.. >

Методи за депозит

Прикажи повеќе.. >
Онлајн казина во живо во Бугарија

Онлајн казина во живо во Бугарија

Бугарија има плодна врска со коцкарската индустрија. Откако беше легализиран во 1957 година, неговите жители сакаат да играат казино игри. Тоа ескалира со порастот на казина во живо кои им овозможија ново и возбудливо искуство со игри.

Казина во живо во Бугарија се легални и лиценцираните оператори се повеќе од добредојдени да ги нудат своите услуги на луѓето, само се додека играчите се полнолетни.

Законската возраст за коцкање во Бугарија е 18 години. Една од главните причини зошто казината во живо почнаа да стануваат толку популарни во Бугарија е тоа што на играчите им обезбедуваат неколку големи придобивки и на тој начин се супериорни во однос на копнените оператори.

Процесот на регулирање на казина во живо во Бугарија е сличен на оној на копнените казина. Откако станаа целосно регулирани во 2021 година, тие треба да имаат лиценца за легално да даваат услуги за коцкање во регионот.

Нелиценцираните страници се блокирани од владата, која прави фантастична работа во чувањето на безбедноста на своите играчи. Статистиката покажува дека во моментов во земјава има околу 1.000 блокирани сајтови.

Една од главните причини зошто владата на Бугарија одлучи да ги легализира казина во живо е тоа што ги реализира огромните економски придобивки што ќе ги има земјата.

Откако овие страници станаа популарни, тие плаќаат многу пари во даноци. Единственото ограничување што го има Бугарија во однос на онлајн обложувањето се однесува на крвните спортови. Ниту еден играч не може да се обложува на овој тип на категорија бидејќи се смета за суровост кон животните.

Онлајн казина во живо во Бугарија
Историја на коцкањето во Бугарија

Историја на коцкањето во Бугарија

Историјата на коцкањето во Бугарија датира од 1957 година кога индустријата беше легализирана. Од нејзината легализација, индустријата почна да цвета и илјадници луѓе почнаа да учествуваат во овие активности секој ден.

Благодарение на фактот дека индустријата беше исклучително профитабилна, во 2008 година, владата одлучи да го легализира и коцкањето во живо, но дури во 2012 година кога казината во живо беа целосно регулирани. Годинава Владата донесе Законот за коцкање 2012 година, а со тоа и сите облици на коцкање освен обложувањето на крвни спортови.

Како што одминуваше времето, казина во живо станаа сè попопуларни и во 2021 година, тие речиси доминираат во индустријата. Поради фактот што Бугарија е членка на Европската унија, законите на ЕУ почнаа да важат и за индустријата за коцкање во живо преку Интернет, вклучително и казина во живо.

Историја на коцкањето во Бугарија
Коцкање во денешно време во казина во Бугарија

Коцкање во денешно време во казина во Бугарија

Како што беше споменато, индустријата за коцкање неодамна се зголеми многу, а казината во живо се огромен тренд во Бугарија во денешно време. Сите жители кои се полнолетни се повеќе од среќни што пристапуваат до овие страници и ја играат својата омилена игри.

Фактот дека коцкањето во живо е добро регулирано во земјата е огромна придобивка бидејќи лиценцираните оператори можат слободно да ги обезбедуваат своите услуги на луѓето. Едно нешто што вреди да се спомене се неодамнешните промени во оданочувањето на операторите на казино во живо.

Во 2021 година, Бугарската национална агенција за приходи го зазеде местото на Државната комисија за коцкање во процесот на регулирање и лиценцирање на операторот. Дополнително, во 2013 година беа изменети правилата за такси и даноци и го олеснија профитабилноста на казината во живо.

Коцкање во денешно време во казина во Бугарија
Иднината на казиното во живо во Бугарија

Иднината на казиното во живо во Бугарија

Иднината на бугарските казина изгледа светла. Судејќи според последните случувања во индустријата, јасно е дека Владата е попустлива кон овие активности и ќе продолжи да го прави тоа и во иднина.

Затоа се очекува казина во живо, вклучени казина во живо да продолжат да растат и да станат лидери на пазарот во бугарската индустрија за коцкање. Како што напредуваат напред, не може да се негира фактот дека владата ќе продолжи да создава закони кои ќе можат да одржуваат контакт со технологијата од тоа време и на тој начин, да можат правилно да го регулираат пазарот.

Иднината на казиното во живо во Бугарија
Дали казина во Бугарија се легални?

Дали казина во Бугарија се легални?

Како што беше наведено претходно, речиси сите форми на коцкање во Бугарија се сметаат за легални. Владата почна да ја регулира оваа индустрија уште во 1957 година и оттогаш можеше да биде во чекор со најновите трендови во индустријата и на тој начин секогаш да може да го регулира пазарот на најефикасен начин.

Сите жители кои се полнолетни се повеќе од добредојдовте да играте казино игри во живо. Според законите, единствената форма на коцкање која не е дозволена во земјава е обложување на крвни спортови бидејќи тие се етикетирани како суровост кон животните и тоа е незаконско.

Она што е уште поимпресивно е фактот дека казината во живо се добро регулирани во земјата уште од 2012 година. Бугарија има многу ефикасен систем кој не дозволува никакви нелиценцирани страници да ги нудат своите услуги на бугарските играчи. Според статистичките податоци, дури 1.000 нелиценцирани казина во живо и генерално онлајн казина се блокирани од властите досега, што е импресивна бројка.

Законската возраст за коцкање во Бугарија е 18 години и играчите кои го исполнуваат овој услов се повеќе од добредојдени да учествуваат во коцкарски активности, вклучително и казина во живо. Сè што треба да направат е да се погрижат да имаат стабилна интернет конекција.

Регулатива Закони и органи

Во моментов, законот кој ги регулира сите форми на коцкање во Бугарија е Законот за коцкање од 2012 година. Според овој закон, речиси секоја форма на коцкање, и на копно и на интернет, е легална во земјата. Единствениот вид на обложување што е незаконски е обложувањето на крвни спортови поради фактот што се смета за суровост кон животните.

До неодамна, главниот орган кој беше задолжен за регулирање на казина во живо и казина со дилери во живо беше Државната комисија за коцкање. Но, откако Државната комисија за коцкање беше вмешана во голем корупциски скандал, таа беше затворена и заменета со Бугарската национална агенција за приходи.

Една дополнителна работа што вреди да се спомене е дека бидејќи Бугарија е членка на Европската Унија, овде важат и законите на ЕУ. Што се однесува до даноците, од 2013 година, бугарските оператори се обврзани да платат еднократна такса од 50.000 евра за да добијат лиценца, додека данокот на нето приходот е 20%.

Дали казина во Бугарија се легални?
Омилени игри во живо на бугарските играчи

Омилени игри во живо на бугарските играчи

Со оглед на фактот дека Бугарите се исклучително драги игри во казино во живо, слободно може да се каже дека речиси секоја игра од овој тип може да се смета за нивна омилена.

 • Рулет во живо - Местото број еден веројатно оди на рулет во живо бидејќи ова е класична игра во која Бугарите уживаат повеќе од 5 децении. Убавината на рулет во живо е дека е многу едноставно да се игра. Играчите се обложуваат на колоните, редовите или специфичните броеви каде што мислат дека бројките ќе паднат. Црвена или црна е исто така опција. Една дополнителна одлична карактеристика на рулетот во живо е тоа што има фантастични шанси и има безброј варијанти, во зависност од давателот на играта.
 • Тексас Холдем - Следно, Live Hold'em го зазема второто место бидејќи ова е една од казино игрите што бара вештина многу повеќе од среќа. Повеќе играчи можат да се натпреваруваат еден против друг, што значи дека наградните фондови можат да бидат масивни.
 • Блек Џек во живо - Конечно, третото место оди на блек џек во живо, што е уште една класична казино игра која има едноставна игра. Целта во секоја рунда е едноставна – да го победите дилерот со тоа што ќе имате збир на карти еднаков на 21 или барем поголем од оној на дилерот.

Други казино игри во Бугарија

Освен уживањето во казино игрите во живо, Бугарите ги сакаат и редовните казино игри, со онлајн слотови кои го заземаат првото место. Слотовите се меѓу најпопуларните игри во секоја земја и кај секој онлајн оператор.

Еден дополнителен вид на обложување што вреди да се спомене е спортското обложување. Бугарите се масовни љубители на спортот и тие се исклучително отворени за обложување на разни спортови. Најпопуларниот спорт за обложување во оваа земја е фудбалот, а потоа следат кошарката и тенисот.

Омилени игри во живо на бугарските играчи
Врвни провајдери на софтвер

Врвни провајдери на софтвер

Секако, бугарските играчи секогаш истражуваат страници кои имаат квалитетни игри во живо бидејќи тие се синоним за добро искуство со игри. Значи, тие секогаш внимаваат на давателите на услуги кои го снабдуваат нивното избрано казино во живо. Некои од брендовите кои тие секогаш ги бараат се:

Врвни провајдери на софтвер
Топ казино бонуси во Бугарија

Топ казино бонуси во Бугарија

Една голема придобивка што бугарските играчи ја добиваат со регистрација и играње во живи казина е фактот што тие можат да бараат бројни бонуси и промоции.

Некои од најпопуларните бонуси во Бугарија се:

 • Бонус за добредојде - Највисокиот бонус во казина во живо во Бугарија останува бонус за добредојде бидејќи тоа е првиот бонус што играчите од оваа земја го среќаваат кога се регистрираат во казино во живо.
 • Одговараат на бонуси за депозит - Бонуси за добредојде обично го наградуваат играчот со бонуси за депозит за натпревар, но тие често содржат додатоци како што се бесплатни вртења. Дополнително, овие понуди може да ги наградат играчите со бонуси на нивните први 3 или 4 депозити, меѓутоа, тие варираат, во зависност од казиното на дилерот во живо.
 • Бесплатни облозииБесплатни вртења****- Овие два бонуси се обезбедени за љубителите на спортско обложување и љубителите на онлајн слот, соодветно. Сепак, една работа што вреди да се спомене е дека тие може да доаѓаат со неколку услови и услови, кои ќе бидат објаснети подоцна.
 • Поврат на готовина - Конечно, на Бонус за враќање на готовина секогаш е поврзан со казино игри во живо и затоа се исклучително популарни во Бугарија. Единствениот услов за овие игри е да ги играте прикажаните казино игри во живо одреден период и со вистински пари да откупите дел од изгубените износи.

Како да ги барате овие бонуси

Сите бонуси во казина во живо, и генерално онлајн казина во живо, подлежат на условите што играчите треба да ги исполнат пред да можат да ги побараат. Бонусите за добредојде може да бидат малку комплицирани, особено ако вклучуваат бесплатни вртења и бонуси за депозит.

Некои од T&C кои треба да се исполнат вклучуваат:

 1. Период на важност на бонус
 2. Максимален износ на бонус
 3. Валидност на бесплатните вртења
 4. Барања за обложување
 5. Минимални депозити
 6. Подобни начини на плаќање
 7. Ограничувања на пазарот

Бесплатните вртења и бесплатните облози, исто така, доаѓаат со неколку услови и услови како што се максимален износ на облог и максимален бонус, барања за обложување и краток период на важност.

Повратот на готовина се веројатно наједноставните бонуси за барање, бидејќи нивниот единствен услов е да ги играат истакнатите игри за одреден период и за вистински пари.

Условите и правилата варираат, во зависност од казиното во живо, па затоа е важно играчите да ги прочитаат пред да одлучат да го побараат бонусот.

Топ казино бонуси во Бугарија
Најдобри начини на плаќање во Бугарија

Најдобри начини на плаќање во Бугарија

Бугарските играчи се свесни за фактот дека ако сакаат да ги играат игрите за вистински пари или да бараат некој од гореспоменатите бонуси и промоции, ќе мора да депонирани средства во нивните сметки.

 • Дебитна картичка: Најчесто користен начин на плаќање во Бугарија е дебитна картичка. Тие се исклучително безбедни и им обезбедуваат на играчите брзи депозити и повлекувања.
  Она што е уште подобро е фактот што тие ретко доаѓаат со надоместоци за депозити или повлекувања и секогаш имаат право да ги бараат истакнатите бонуси и промоции.
 • Кредитни картички: Кредитните картички не се толку популарни како дебитните, но исто така се користат доста често.
 • СкрилиНетлер: Причината зошто играчите од оваа земја сакаат да ги користат овие е-паричници се должи на фактот што тие се исклучително безбедни и им обезбедуваат инстант депозити и повлекувања. Сепак, тие често подлежат на такси и многу казина во живо не ги сметаат за подобни да ги бараат истакнатите бонуси и промоции.
 • Мобилните начини на плаќање ги користат илјадници играчи благодарение на нивната погодност.

Други начини на плаќање во Бугарија

Помалку популарни бугарски начини на плаќање вклучуваат:

Благодарение на фактот што живите казина станаа љубители на криптовалутите и овие дигитални средства имаа голем напредок во 2021 година, бројот на бугарски играчи што ги користат сè уште е прилично мал, но е во тренд на пораст.

Некои од најчесто користените криптовалути за депонирање и повлекување средства и има неколку придобивки што доаѓаат од нивното користење се:

За почеток, тие се многу посигурни од редовните начини на плаќање, сите бонуси и промоции се достапни за барање и доаѓаат без дополнителни трошоци.

Најдобри начини на плаќање во Бугарија

Најчесто поставувани прашања

Се што треба да знаете за казината

Дали казина во живо се регулирани во Бугарија?

Бугарија е меѓу земјите што ги прифатија казина во живо и онлајн казина воопшто, прилично рано, дури и пред тие да станат популарни. Со Законот за коцкање од 2012 година, казината во живо станаа легални и оттогаш, играчите се повеќе од добредојдени да пристапат до овие страници и да ги играат најновите игри, само доколку се полнолетни и имаат стабилна врска со Интернет.

Кои се прифатените валути во бугарските казина во живо?

Во повеќето случаи, американскиот долар и еврото се прифаќаат во бугарските казина во живо. Бугарскиот лев е прикажан само во живите казина кои конкретно го таргетираат тој регион, но дури и ако не е на списокот на прифатени начини на плаќање, Бугарите нема да се соочат со никаков проблем бидејќи можат лесно да ги претворат своите пари во нивната домашна валута.

Како можат бугарските играчи да ги бараат истакнатите бонуси?

За да ги побараат истакнатите бонуси во казина во живо, бугарските играчи прво треба да регистрираат сметка, а потоа да ја потврдат. Регистрирањето и потврдувањето на сметката е многу едноставно бидејќи трае само неколку минути. Сè што е потребно е да му доставите на операторот информации како име и презиме, е-пошта, саканото корисничко име и лозинка. Откако ќе ја потврдат својата сметка и ќе ги исполнат условите за соодветниот бонус, ќе можат да ги искористат неговите придобивки.

Дали криптовалутите се прифаќаат во казина во живо?

Криптовалутите не се толку распространети како другите редовни начини на плаќање, како што се кредитните и дебитните картички во живите казина во Бугарија, сепак, вреди да се напомене дека тие се во тренд на востание поради фактот што им обезбедуваат на играчите тони фантастични придобивки, некои од кои се инстант плаќања, зголемена безбедност и без приложени такси.

Дали депозитите и повлекувањата доаѓаат со некакви провизии?

Во повеќето случаи, депозитите и повлекувањата не доаѓаат со никакви такси, меѓутоа, случајот варира, во зависност од казиното и самиот начин на плаќање.

Во ретки прилики, казината во живо може да наплатуваат такси за депозити и/или повлекувања, но во повеќето случаи, ако се наплатуваат такси, тие се надворешни, што значи дека се надвор од контрола на казина во живо. Таков е случајот со е-паричниците како Skrill и Neteller.

Дали казината во живо го поддржуваат бугарскиот јазик?

Мнозинството онлајн казина не поддржуваат бугарски, но логично, оние кои имаат главен фокус на тој регион, го прикажуваат. Во повеќето случаи, бугарските играчи се одлучуваат за англиски јазик, доколку бугарскиот не е достапен.

Кој орган го регулира онлајн коцкањето во Бугарија?

До неодамна, орган кој беше задолжен за регулирање на сите форми на коцкање во Бугарија, вклучително и онлајн коцкањето, беше Државната комисија за коцкање. Сепак, неколку високи раководители од оваа власт беа фатени во голем корупциски скандал, поради што овој регулатор беше затворен и на негово место дојде Бугарската национална агенција за приходи, која сега е задолжена за регулирање и лиценцирање на операторите во регионот.

Кој закон ги регулира казина во живо во Бугарија?

Законот кој ги регулира сите форми на онлајн коцкање во Бугарија е Законот за коцкање од 2012 година. Според овој закон, и копнените и онлајн казината, вклучително и казина во живо, се легални и играчите кои се полнолетни се слободни да се регистрираат и да играат истакнати игри. Законската возраст за коцкање во Бугарија е 18 години и единственото ограничување се однесува на обложување на крвни спортови. Тие се сметаат за суровост кон животните и затоа се нелегални.

Дали казина во живо во Бугарија се безбедни?

Бидејќи Бугарија има ефективни закони кои добро ја регулираат индустријата за коцкање преку Интернет, има и систем за блокирање што не дозволува нелиценцирани оператори да ги нудат своите услуги. Статистиката покажува дека дури 1.000 нелиценцирани сајтови се блокирани од владата, што ги прави безбедни казината во живо во Бугарија.

Која е законската возраст за коцкање во Бугарија?

Како што беше споменато неколку пати во овој преглед, законската возраст за коцкање во Бугарија е 18 години.