Азур казиното ги изненадува играчите со 50% бонус за повторно вчитување двапати секој месец

Вести

2023-08-22

Benard Maumo

Сопственост на Mountberg Limited и лансиран во 2017 година, Azur Casino е казино во живо со највисоко рангирање. Во него се сместени стотици возбудливи игри со дилери во живо од Evolution Gaming, BetGames и Pragmatic Play. Казиното нуди и неколку бонуси, при што овој преглед ја истражува промоцијата на месечниот бонус за посебни пофалби. Значи, за што е овој бонус за лојалност?

Азур казиното ги изненадува играчите со 50% бонус за повторно вчитување двапати секој месец

Која е месечната промоција на бонус во казиното Azur?

Повеќето казина во живо нудат дневни или неделни промоции за лојалност. Додека нема недостиг од оние кај Азур казино, веб-страницата ја надополнува со возбудливи месечни награди за депонирање играчи. Со промоцијата на месечниот бонус, казиното нуди 50% бонус за повторно вчитување, достигнувајќи 200 евра двапати месечно.

Еве како функционира бонусот; на регулирано казино во живо ќе ве изненади со овој возбудлив пакет на два случајни датуми секој месец. За време на датумите, ќе добиете две шанси да побарате бонус за депозит во рок од 24 часа. На пример, датумите за изненадување за август беа 3-ти и 29-ти. Затоа, бидете во потрага по нови датуми следниот месец.

Месечни бонус T&C

Од витално значење е да ги прочитате одредбите и условите на кој било бонус за казино во живо да ги знае барањата. Но, ако немате доволно време да ги разгледате малите букви, не грижете се бидејќи CasinoRank веќе го направи читањето.

Прво, играчите мора да направат депозит за квалификации помеѓу 00:01 и 23:59 часот на месечните датуми за изненадување. Додека правите депозит, кликнете на ваучерот што го презентира казиното, или нема да ја добиете промоцијата.

Дополнително, играчите мора да го исполнат условот за обложување 40 пати пред бонус за депозит билансот се пренесува на нивниот паричник за казино. На пример, ако казиното ве награди со 50 €, мора да играте со 2.000 € (50 € x 40) пред да го повлечете бонус за натпревар.

Други услови за понудата за месечен бонус вклучуваат:

  • Играчите можат да бараат месечна награда само ако немаат активен бонус салдо.
  • Максималниот износ на обложување при користење на бонусот е 10 евра.
  • Бонусот важи 30 дена.

Генерално, Месечниот бонус е директна промоција која треба да го возбуди секој сериозен играч во казиното Азур. Иако условот за обложување 40 пати може да изгледа застрашувачки, периодот од 30 дена треба да биде доволен за да се исполни овој услов. Но, овој водич ве советува да играте со бонусот за натпревар за забава и да избегнувате да го бркате условот за обложување.

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести