Алтернативни работни места за професионални играчи на видео покер

Вести

2021-06-09

Eddy Cheung

За новодојденците во светот на видео покер, изгледите за заработка од тоа може да изгледаат привлечни. И тоа е апсолутно точно ако ги користите вистинските стратегии за покер и се надевате дека Лејди Лак е на ваша страна. Сепак, виткањето карти засекогаш не е сечија шолја чај. Дури и најсреќните играчи престануваат да играат покер веднаш штом ќе направат пристојни победи. Но, што понатаму? Оваа статија ќе разговара за тоа како можете да живеете раскошен начин на живот без да трошите премногу време на маса за покер.

Алтернативни работни места за професионални играчи на видео покер

Износот на добрите од играње онлајн видео покер

Како прво, можете да уживате во повеќе од 100% RTP играјќи Deuces Wild и Joker Wild покер варијации. Уште подобро, двојниот бонус 10/7 може да понуди слаба предност на куќата од 0,8% кога се игра со 1-4 монети. За жал, повеќето од овие игри се достапни само во одредени казина во Лас Вегас. Исто така, на аматерите може да им биде предизвик да го следат брзото темпо на игрите. Но, колку заработуваат играчите на покер? Иако бројот може да варира, покер играчите кои ставаат мали облози онлајн може да заработат до 5000 долари за добар месец. Од друга страна тие што играат покер на онлајн казина во живо може да ја удвои количината. Сепак, ќе ви треба соодветен лист за мамење покер дури и за да постигнете четвртина од овие износи.

Кои алтернативи ги имате?

Бидете професионалец во казино индустријата

Казино индустријата е огромна. Овде, има многу други профитабилни работи што може да ги направи професионален покер играч. На пример, можете да ја искористите вашата експертиза за покер за да станете еден од најстрашните крупиери наоколу. Добрата вест е дека казиното ќе плати добри пари за да ги спречи дилерите да местат игри и да земаат бакшиш. Покрај тоа што сте дилер на покер, можете исто така да станете бос на пит, придружник на подот, добавувач на турнири во покер или дури и да започнете сопствено казино во живо преку Интернет.

Станете хонорарен покер писател

Зголемената популарност на видео покерот само значи дека повеќе играчи избираат интерес. Значи, вообичаена логика е дека на повеќето нови играчи им треба помош за тоа како да победат играјќи ја оваа игра. За среќа, можете да го споделите вашето знаење за покер на едноставен блог за покер. Не ви треба ни диплома по новинарство за да станете професионален писател на покер. Само погрижете се да пишувате компетентно и да започнете да барате свирки на форумите за покер.

Работник во фабрика

Бидејќи индустриите се формираат буквално насекаде, наоѓањето работа на едно од овие темни и мрачни места треба да биде едноставно. Во просек, вработен во фабрика зема 15 долари на час, што е многу повеќе отколку што можете да заработите играјќи видео покер. Но, немојте секогаш да одите по пари бидејќи некои фабрики можат да ве изложат на ризични ситуации.

Наставник по математика

Изненаден? Не, не треба! Покерот е една од оние игри кои бараат големи математички вештини за да успее. Поради оваа причина, поранешните играчи на покер прават фантастични учители поради нивното знаење за управување со субсидирам, веројатност, исчекување и многу повеќе. Вил Ма, поранешен покер играч кој сега е учител на МИТ (Институт за технологија во Масачусетс), е добар пример.

Служител

Домарот е уште еден изненадувачки додаток на оваа листа. Иако чуварите вршат некои неуредни работи како чистење на тоалетите, вадење корпи за отпадоци и бришење подови, тие сепак заработуваат повеќе од професионален играч за видео покер. Во просек, оваа професија плаќа 12 долари на час. Сега тоа е добра плата без „демонскиот“ раб на куќата да ве прогонува.

Заклучок

Технички, да се стане професионален покер играч изгледа наградувано на хартија. Сепак, ќе треба да го победите работ на куќата и да вежбате строго лично управување и управување со субсидирам за да успеете. Значи, најдобро е да играте која било казино игра само за забава додека се занимавате со друга професија. Третирајте ги сите добивки што ќе ги постигнете како бонус.

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести