Водич за зафатени лица за коцкање во казино

Вести

2021-11-01

Benard Maumo

Коцкањето во казино со векови се смета за омилена забава. Но, иако некои луѓе успеваат да заработат за живот од тоа, реалноста е дека коцкањето е подобро како форма на забава.

Водич за зафатени лица за коцкање во казино

Но, само затоа што сте зафатени со вашата секојдневна работа не значи дека треба да го намалите коцкањето. Тоа е затоа што е апсолутно возможно да се балансира помеѓу двете и да се освои сума што ќе ви го промени животот ако имате среќа. Па, што е трикот?

  1. Имајте работен распоред

Да, вашата работа во фиоката може да биде полна поголемиот дел од времето. Но, тоа не е доволна причина да се одречете некое време на казиното. Како таков, треба да креирате работен распоред и да дадете се од себе за да го почитувате.

На пример, направете навика да влегувате во казиното добро време секој петок или кој било друг работен ден. Ако е можно, уживајте еден или два часа пред да се вратите дома за да се подготвите за следниот напорен ден.

  1. Создадете буџет за коцкање

Како зафатен играч на казино, одвојувањето пари за коцкање не е опција. За среќа, не ви треба резервација со големина на играч на казино со полно работно време бидејќи вашето време на маса е прилично ограничено. Значи, создадете го тој мал субсидирам и држете се до него.

На пример, ако планирате да играте со 100 долари на секоја сесија, заминете веднаш штом банкротот е скршен. Алтернативно, можете да излезете од табелата откако ќе додадете 50 долари на неа. Запомнете, сепак, вашите шанси за победа се мали поради ограниченото време во казиното.

  1. Играјте во казина во живо

Најдоброто нешто во врска со коцкањето овие денови е тоа што можете да се обложувате без да стапнете на подот во казиното. Вообичаено, повеќето онлајн казина им дозволуваат на играчите да уживаат во живо искуство во нивните дилери во живо. Дополнете го вашиот лаптоп или паметен телефон, добијте брза интернет мрежа и уживајте во шоуто.

Но, немојте само да играте во кое било казино во живо преку Интернет. Направете истражување за позадината на казиното за да бидете сигурни дека нема да бидете измамени. Најдобрите казина во живо на интернет обично имаат лиценци за работа од угледни тела како MGA, UKGC и многу повеќе. Исто така, играјте само игри обезбедени од Playtech, Еволуција игри, Езуги, и повеќе.

  1. Знајте кога да заминете

Ако сè уште инсистирате да играте во копнено казино, тогаш мора да научите да го буџетирате вашето време за играње. Тоа е затоа што нема да видите часовник во казиното за да го води вашето време. Исто така, казината се дизајнирани така што играчите не можат да знаат што се случува надвор.

За среќа, можете да го следите вашето време за играње со поставување на алармот на паметниот телефон или часовникот. Како што беше кажано претходно, час или два се доволни за да ја задоволите вашата жед за коцкање за тој ден. Ова исто така треба да ви помогне подобро да управувате со буџетот за коцкање.

  1. Избегнувајте премногу алкохол

И на крај, обидете се да ја избегнете оваа мрежа што ги фаќа повеќето посетители на казино. Иако е речиси невозможно да не се напиете неколку пијачки за време на вечерните сесии за коцкање, треба да го ограничите на само шише или две.

Како што можеби веќе знаете, премногу алкохол може да го наруши вашето расудување на масата, што ќе доведе до скапи грешки. Исто така, може да завршите да играте до минатото полноќ, наместо до поставените часови. И знаете какви се последиците од доцното пријавување на работа, нели?

Заклучок

Балансирањето помеѓу коцкањето и работата е уште еден талент сам по себе. Со појавата на онлајн казина, може дури и да се најдете како играте на вашата работна маса. Но, иако ова може да биде нормално, од суштинско значење е да се задржи сè професионално за да се избегнат какви било проблеми. Значи, поставете строг распоред и буџет за коцкање.

Најнови вести

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри
2023-09-28

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри

Вести