Водич за избор на најпрофитабилна маса за покер во живо

Вести

2021-07-10

Eddy Cheung

Кога играте во живо покер на вашето омилено онлајн казино, треба да се донесат многу одлуки во дел од секундата. Прво, треба да научите кога да подигнете, преклопите, повикате, па дури и да проверите. Но, дури и пред да стигнете до оваа точка, мора да го сфатите правилно кога избирате маса за покер во живо. Значи, што точно треба да бара бруцош на маса за покер? Овој водич за покер ќе ве води низ оваа критична фаза.

Водич за избор на најпрофитабилна маса за покер во живо

Правило број 1. Проучете ги играчите

Овој е безумен. Ако сакате да освоите џекпот од 100.000 долари за видео покер на казино во живо, скришум треба да биде вашата стратегија. Секогаш избирајте табели со најмалку искусни играчи. Искуството покажува дека зелените рогови се склони кон донесување избрзани одлуки, што доведува до скапи грешки од кои можете да профитирате.

Но, се разбира, наоѓањето покер маса со повеќе зелени раце е полесно да се каже отколку да се направи. Во овој случај, треба само да седнете, да гледате и да научите да ги идентификувате шемите на играње и вашите потенцијални „клиенти“. За среќа, повеќето регулирани казина во живо им дозволуваат на гејмерите кои не играат да се држат до масата.

Правило број 2. Изберете позиција на рибата

Седењето на иста покер маса со барем една зелена рака е дефинитивно добра работа. Сепак, да имате став за нив ќе ви помогне целосно да ја искористите ситуацијата. Со други зборови, осигурајте се дека позицијата во која се наоѓате ви овозможува да играте многу саксии против почетникот. Порано или подоцна, тие ќе дадат пари, а вие мора да бидете подготвени да се нафрлите.

Сепак, важно е позицијата, погрижете се тие агресивни гејмери да немаат став кон вас. Ако е можно, изберете објава од нивната лева страна. Причина? Ќе ја проучите нивната реакција на вашиот влез на масата. Алтернативно, бидете последниот што ќе дејствува на масата. Ова може да ви помогне да одлучите дали да го завршите кругот на обложување и да ја видите следната картичка без да додавате пари во тенџерето.

Правило број 3. Пресметајте ја статистиката на лобито

Обично, некои казина во живо ќе им дадат на играчите статистика на табелата. Овие бројки може да ви помогнат да ја одредите просечната големина на садот. За возврат, ќе го знаете бројот на дејства испорачани на масата. На пример, ако големината на садот е голема, тогаш тоа значи дека играчите на маса прават скапи грешки. Запомнете, вие сте во игра за да ги искористите грешките на противникот.

Исто така, статистиката на табелата може да ви помогне да го знаете просечниот број на обложувачи по пад. Така, ќе научите колку лабаво играат гејмерите. На пример, ако бројката е висока, тоа може да значи дека гејмерите имаат супер ниски барања за стартна рака. Исто така, бројката може да укаже дека се играчи почетници. Обратно е точно за повисоки бројки.

Правило бр. 4. Играјте покер во живо во вистинско време

Освен да го пронајдете „Исусното седиште“ и да ја разберете статистиката на табелата, треба да знаете и кога да играте. Експертите покер играчи тврдат дека играњето за време на викендите е поисплатливо отколку во работните денови. Тоа е затоа што повеќето „риби“ се задржуваат во текот на работните денови само за да се појават во текот на викендот за да се релаксираат.

Сепак, играњето покер за време на викендите не мора да гарантира успех. Некои луѓе ќе ви кажат дека црниот петок е многу подобар од викендите. Значи, откријте го најдоброто време што работи за вас, бидејќи ова е процес на обиди и грешки.

Последен совет

Генерално, изберете маса за покер во живо што ве изложува на најпрофитабилните ситуации. За среќа, тоа не вклучува некоја комплицирана математичка равенка, туку само здрав разум. Запомнете дека изборот на маса со слаби играчи ви овозможува да играте со што е можно повеќе раце. И пред се, играјте покер во живо на регулирани онлајн казина во живо.

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести