Вести

January 17, 2020

Во живо! Казиното Питсбург е конечно тука

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Во живо! Казиното Питсбург наскоро би можело да ги отвори вратите

Пенсилванија постојано се појавува на националните наслови откако го промени својот став кон игрите. Потребата од легализирање на коцкањето е перцепција што ја споделуваат и законодавците и граѓаните. Во светлината на овие случувања, државата официјално го исправи рекордот со легализирање на терминали за видео коцкање (VGT).

Во живо! Казиното Питсбург е конечно тука

Од изгледот на работите, илегалната индустрија за игри наскоро ќе се најде во историските книги на државата. Почетокот на Live! Казиното Питсбург одигра витална улога во револуцијата за игри во државата. Покрај неуспешното почетно лансирање порано, се очекува да ги отвори вратите во летото 2020 година.

За во живо! Развој на казино Питсбург

Гледано главно како мини-казино кое има се што е потребно за ревитализација на онлајн игрите на државата, овој објект е исто така доволно голем за да биде означен како ризична инвестиција. Овој проектиран ќе чини близу 148 милиони долари за време на неговата изградба. Сепак, се очекува да генерира 188 милиони долари годишен приход.

Во сопственост на група Кордиш компании со седиште во Мериленд, ова казино беше официјално лиценцирано за огромни 40 милиони долари и доби лиценца за категорија четврта во јули 2018 година. , пред конечно да го оправдаат неговиот развој.

Во живо! Карактеристики на казиното Питсбург

Имотот е наметнат да има неколку области за забава и јадење кои ќе ја надополнат експанзивната област за игри. Ќе има објект за спортска книшка на второ ниво и град за спортски и социјален челик. Како и секое друго казина од категоријата четири, Live! Казиното Питсбург ќе има 35 игри на маса и 750 варијанти на слотови игри.

Спортски и социјален град се смета дека е најдобрата опција за јадење во казиното. Ова е несомнено единствен социјален салон и место за игри. Подготвен е да ги опсипува гостите со иконо искуство на спортски обожаватели, благодарение на некои карактеристики кои се движат од 45-метарскиот LED екран, најсовремената AV технологија до различни друштвени игри.

Содржина на казино

Планот на казиното е доказ за фактот дека во живо! Казино Питсбург е производ на добро осмислен процес. Игрите на маса ќе се наоѓаат во центарот на лобито за игри. Слот машините, пак, ќе бидат поставени низ целиот околен простор.

Има бар на лобито на казиното лево. Исто така, лево има област со висока граница за високи ролери. Далеку од казиното, на вториот кат има сала за банкет, спортски бар и ноќен клуб. Овој кат е опремен со минибарови, куглана и простор за голф.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести