Во живо објаснети правилата и шансите на Андар Бахар

Вести

2021-11-11

Eddy Cheung

Андар Бахар е индиска игра со карти, по потекло наречена Мангата или Кати. Во оваа игра со карти заснована на среќа, вештините и лукавите стратегии не се сметаат за ништо. Денес, агрегаторите на казино во живо како Playtech и Ezugi им дозволуваат на гејмерите да играат онлајн Андар Бахар. Значи, што точно е Андар Бахар во живо и за каков тип на облози се работи? Еве еден краток поглед!

Во живо објаснети правилата и шансите на Андар Бахар

Што е Андар Бахар?

Андар Бахар го следи своето потекло во индиските провинции за коцкање, особено Бангалор. Играта покажува дека дилерот става една карта со лицето нагоре пред играчот да се обложи или на Андар (внатре) или на Бахар (надвор). Потоа, дилерот наизменично ги јаде картите додека не се појави онаа што се совпаѓа со почетната отворена картичка. Во моментов, Андар Бахар е потпора во најдобрите онлајн казина во живо.

Како да се игра онлајн Андар Бахар и правилата на играта

Прво и основно, не постојат општи правила или единствени карактеристики на игра со кои играчите мора да се запознаат пред да ја играат оваа игра. Со едноставни зборови, Андар Бахар е совршен за зелени раце без никакво искуство.

Подолу е како да се игра на Андар Бахар вашето омилено казино во живо:

  • Најдете го совршеното казино во живо и пријавете се за сметка. После тоа, направете првичен депозит и резервирајте место на масата.
  • Дилерот на казино во живо потоа ќе ја подели главната картичка или џокерот.
  • Следно, ставете го главниот облог за игра, кој е или Андар или Бахар. Како и повеќето игри на маса, има и странични облози, како што ќе видите подоцна.
  • Конечно, картите се делат на позициите Андар и Бахар додека не се усогласи главната карта. Во овој случај, само вредноста на картичката се брои. Тоа е толку лесно!

Кои се страничните облози на Андар Бахар?

Многу онлајн игри Андар Бахар им дозволуваат на играчите да направат некои дополнителни странични облози. Прво, можете да се обложите на првата карта да биде Андар или Бахар, во зависност од тоа која страна ја фаворизирате. Овде, ќе вложите дека првата главна картичка ќе се совпадне да биде која било позиција.

Второ, играчите можат да се обложуваат на составот на првите три карти кои дилерот ќе ги исплати на водечките позиции. На пример, можете да се обложувате на стрејт флеш, кој се исплатува со 120:1, трет со 8:1 или на флеш што се плаќа на 5:1.

Последно, но не и најмалку важно, гејмерите можат да се обложуваат на бројот на картички што се потребни за да се совпадне со главната картичка. Во некои игри со Андар Бахар во живо, играчите можат дури и да се обложуваат против вредноста на картата што ја намалува крупието. Од која страна и да се обложите, Андар Бахар нуди многу добитни позиции.

Andar Bahar Payout и RTP

Во зависност од развивачот на играта, Андар Бахар може да има различни RTP и исплати, иако разликата не е голема. На пример, стапката на исплата на варијантата Езуги за слетување Андар е 0,9:1, додека Бахар нуди стапка од 1:1. Исто така, теоретскиот RTP за главниот облог е ниски 94,85%. Од друга страна, страничните облози се малку подобри од 95,97%.

Playtech подоцна ја подобри верзијата на Ezugi нудејќи импресивни 97,85% на облозите на Андар и 97% за Бахар. Ако прво се обложите на победа на Андар, RTP е 94,12%, додека добивате ниски 93,18% кога Бахар го прави истото. Стапките на исплата за главните картички остануваат статични во двете варијанти.

Заклучок

Сè на сè, онлајн Андар Бахар е интересно брза игра со карти што треба да ја испробате. За жал, резултатите првенствено зависат од тоа колку сте среќни за време на сесијата. Значи, ниту една стратегија не може да го победи работ на куќата во овој случај.

Но, сепак можете зголемете ги вашите шанси за победа така што прво ќе ја проучувате играта за да ги научите главните облози и страничните облози.

После тоа, ќе треба да ја изберете точната варијанта за играње. Како што можете да видите, верзијата на Playtech нуди малку подобри RTP стапки од варијантата Ezugi. Но, како и да е, секогаш играјте со буџет во регулирано казино во живо.

Најнови вести

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри
2023-09-28

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри

Вести