Врвни совети за да ги најдете најплатените казино игри за играње онлајн

Вести

2021-06-29

Eddy Cheung

Сè уште барате начини да ги зголемите вашите шанси за победа на онлајн казино? Едноставно! Најдете ги најдобро платените казино игри. Сепак, ова е полесно да се каже отколку да се направи. Тоа е затоа што индустријата на онлајн казино има десетици казино игри за играње, од кои секоја ветува супер високи исплати. Но, се разбира, сите игри не се слични. Значи, оваа статија дискутира за некои клучни карактеристики што треба да ги барате во онлајн казино игра пред да играте.

Врвни совети за да ги најдете најплатените казино игри за играње онлајн

RTP (Враќање на играчот)

За некои читатели, ова можеби е прв пат да слушнете за RTP. Па, скоро сите казино игри имаат нешто што се нарекува „куќен раб“. Ова е процентот што куќата го добива од секои 100 монети што ги обложувате, без разлика дали ќе победите или изгубите. Значи, ако најдете казино игра со 3% раб на куќата, тоа значи дека можете да освоите само 97 монета на секои 100 обложени. Во тој случај, вашиот RTP е 97%. Значи, логиката е да се изберат игри со највисоки можни RTP стапки.

Нестабилност на слот машина

Постојат големи шанси вашата прва игра што ќе ја играте во онлајн казино да биде видео слот. Но, колку и да се забавни, онлајн слотови се разликуваат во однос на нестабилноста. Честопати, слотови доаѓаат со мала, средна или висока нестабилност. Со игри со мала нестабилност, тоа значи дека ќе добивате помали, чести победи. Спротивното може да се каже за слотови со висока нестабилност, првенствено џекпот. Затоа, одлучете се за нивото на нестабилност што одговара на вашиот стил на игра.

Казино игри во живо

Технологијата на казино во живо е најновата иновација во брзорастечкиот свет на онлајн коцкање. Но, освен што ви го заштедуваат стресот од посета на копнено казино, регулираните казина во живо се домаќини на некои од најдобро платените казино игри. Овде, ќе најдете блек џек и видео покер, кои нудат RTP стапки од повеќе од 99%. На пример, броењето картички во блек џек може да го зголеми RTP до некаде помеѓу 99,5% и 99,8%. Затоа, играјте игри на вештина ако сакате почесто да го оставате казиното како победник.

Најдобро платените варијации на играта

Сè уште на најдобрите казино игри во живо, треба да научите неколку работи за варијациите на играта. Главно, ова важи ако сте страствен љубител на рулет. Тркалата за рулет доаѓаат во американска, европска или француска варијанта. Значи, од клучно значење е да се направи правилно во однос на варијацијата.

Во основа, треба да го избегнувате американското тркало со џеб „двојна нула“. Во споредба со другите со „единечна нула“ џеб, тркалото за американски рулет има 5,26% куќен раб. Од друга страна, европската и француската верзија имаат RTP стапки од 2,7% и 1,35%, соодветно.

Игри со бонуси

Онлајн казина нудат огромен број бонуси. Сепак, не сите бонуси на играта се еднакви. На пример, видео слотови обезбедуваат неверојатни бонуси само за да ја уништат забавата со стрмниот раб на куќата. Со други зборови, блек џек игра и слот машина што нуди иста сума на бонус пари и услов за обложување не се исти. Така, секогаш бараат бонуси на игри на маса како покер и блек џек, иако овие игри придонесуваат само околу 20%.

Што е со самото онлајн казино?

Кога пребарувате на интернет за најдобрите сајтови за коцкање, имајте на ум дека овие казина нудат различни стапки на RTP. На пример, една страница за коцкање може да понуди 95% RTP на потрагата на Гонзо, додека другата ја прави малку подобра со 95,15%. Колку и да е малку, оваа разлика во исплатата може да ви ја промени играта. Друга работа, играјте на лиценцирани онлајн казина бидејќи нивните игри се тестираат за правичност.

Заклучок

Гледате, изборот на најдобро платените казино игри не е прошетка во парк. Многу играчи само ја гледаат стапката на RTP за подоцна да сфатат дека играат погрешна игра. Запомнете, онлајн казината не промовираат високо платени игри како блек џек и рулет. Уште полошо, повеќето не укажуваат на витални карактеристики како што се нестабилноста и RTP. Значи, направете копање за да ги откриете овие критични покажувачи.

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести