Дали онлајн казината можат да исфрлат играч?

Вести

2021-04-04

Eddy Cheung

Денес, гејмерите не треба да одат на копно место за да го играат својот омилен казино игри и ставајте облози. Тоа е затоа што онлајн казинови дозволува да го правите тоа буквално насекаде. Но, како и копнените казина, апликациите за коцкање го задржуваат правото да ве исфрлат доколку ги прекршите правилата. Значи, кои се некои од овие однесувања што може да ја суспендираат вашата сметка?

Дали онлајн казината можат да исфрлат играч?

Регулираните онлајн казина нема само да ве забранат во секој случај

Кога барате локација за коцкање, лиценцирањето и регулирањето обично се на врвот на агендата. Причината е што овие казина нудат некаква транспарентност и правичност. Поголемиот дел од времето, регулираните онлајн казина имаат јасни одредби и услови, што укажува на сè што може да избриши сметката на играчот. Затоа, ако овие казина решат да забранат играч, секогаш има доволно докази дека обложувачот учествувал во нелегални практики.

Вообичаени малверзации со играчите

Подолу се дадени неколку типични однесувања поради кои може да се суспендира сметката на казино:

1. Невообичаени модели на коцкање

Од казината се бара да им помогнат на чуварите на коцкањето да одржуваат здрава средина за коцкање. Ова доведе до тоа повеќето казина да вградат употреба на вештачка интелигенција за следење на однесувањето на играчите. Ако забележат нешто невообичаено во шемата за обложување на играчот, казиното може да задржи средства и да ја суспендира сметката, во очекување на истрага. Одлична студија на случај е неодамнешната ВИП регулатива од страна на UKGC која бара од обложувачите да докажат дека можат да го финансираат својот статус на висок ролери пред да уживаат во оваа привилегија.

2. Употреба на непристоен или навредлив јазик

Иако ова е дискутабилно, некои казина ги забранија сметките на играчите само поради користење на лош јазик. Запомнете дека секоја поддршка за онлајн казино поинаку се справува со нивните играчи. Некои можат да бидат почувствителни од другите. Во секој случај, поголемиот дел од персоналот за помош не толерира навредлив или непристоен јазик и закани. Затоа, секогаш постапувајте учтиво и професионално кога се справувате со каква било поддршка.

3. Мамење

Мамењето е нелегално без разлика дали играте во копнено казино или онлајн. Тоа е широко распространето на интернет ако играте блек џек во живи казина. Запомнете дека професионалните крупиери од реалниот живот управуваат со онлајн табелите. Затоа, тие ќе го знаат најмалиот можен знак за изневерување. На пример, кога броите карти, бидете внимателни за време на обложувањето. Живиот дилер веројатно ќе намириса поголеми и невообичаени намази. Затоа, избегнувајте да бидете преамбициозни.

4. Да се биде малолетник

Пред да започнете со обложување во онлајн казино, прво погледнете ја законската возраст за коцкање во вашата јурисдикција. Најчесто, ова е обично 18 години. Но, во држави како Невада и Ајова, 21 година е минималната возраст за коцкање. За среќа, казината имаат соодветни мерки за да се спречи малолетното коцкање. Повеќето ќе бараат од играчите да завршат темелен процес за верификација на лична карта пред да депонираат или подигнат пари.

5. Промоција и злоупотреба на бонуси

Иако е вообичаено сајтовите за коцкање да нудат тони бонуси и промоции, тие исто така нема да дозволат играчите да ја злоупотребат оваа великодушност. Казината ги нудат овие награди за да привлечат нови играчи и да ги задржат сегашните. Сепак, тие внимателно ќе следат колку често играте со промотивни понуди. Со ова, тие ќе ја сметаат вашата сметка за непрофитабилна и ќе ја означат. На крајот, казиното е во бизнис за да заработи пари. Тие не се грижат за играчите кои победуваат тука и таму, благодарение на работ на куќата.

Завршни размислувања: Дали е тоа етичко?

Сега кога знаете како може да се затвори вашата сметка, можеби се прашувате дали е навистина потребно во некои случаи. Прво, казината се бизнис и затоа мора да остваруваат профит. За да се обезбеди ова, тие може да преземат непопуларни акции, барем од гледна точка на играчот. Затоа, избегнувајте го ова болно сценарио со внимателно читање на T&C на казиното пред да ставите облог. И како што беше кажано претходно, играјте само во регулирани онлајн казина.

Најнови вести

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри
2023-09-28

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри

Вести