Вести

June 17, 2021

Езуги ќе понуди искуство во живо во казино во Колумбија откако ќе добие лиценца

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Езуги во сопственост на еволуцијата конечно ги доби сите права да ги понуди игри во казино во живо на колумбискиот регулиран пазар за коцкање. Ова е откако развивачот на софтвер за онлајн казино доби одобрение од на Колумбија регулатор за игри, Coljuegos. Значи, што значи ова достигнување за колумбиските играчи на казино во живо и Езуги?

Езуги ќе понуди искуство во живо во казино во Колумбија откако ќе добие лиценца

Сопствено колумбиско студио на Езуги

По сертификацијата, Езуги сега има право да го отвори своето студио на брзорастечкиот пазар за коцкање. Овде операторот ќе ги пренесува своите казино игри во живо во реално време. Најсовременото студио ќе ги содржи седумте игри на маса на Езуги, вклучувајќи ги популарните варијанти Baccarat, Blackjack и Roulette.

Говорејќи по добивањето на одобрението, потпретседателката на Езуги во Америка, Моника Умафија, рече дека компанијата е воодушевена што го добила сертификатот. Таа рече дека ова потврдува дека студијата, игрите и технологиите на Езуги ги исполнуваат неопходните пазарни стандарди за брзорастечкиот колумбиски пазар на коцкање.

Моника, исто така, додаде дека веруваат дека игрите со дилери во живо брзо ќе станат вообичаена вертикала на регулираниот колумбиски пазар. Таа вети дека компанијата ќе ги лансира своите игри со повеќе колумбиски оператори во наредните месеци.

Интересно, таа рече дека компанијата првично ќе лансира до седум маси за играње на мајчин јазик. Сепак, овој број се очекува да се удвои само во текот на 2021 година, бидејќи компанијата се обидува да го контролира колумбискиот пазар за коцкање. Уште подобро, тие планираат да им понудат на колумбиските играчи приватни маси во согласност со барањата на играчите.

Маси во живо понудени од Езуги

Основана во 2012 година, Езуги ги пренесува своите игри од своите студија во Балтикот, Источна Европа и Латинска Америка. Така, лансирањето на неговото студио во Колумбија само ќе го прошири нејзиниот пазарен дофат.

Како што рече, подолу се некои популарни игри на Езуги кои колумбиските казино во живо треба да очекуваат да играат:

Неограничен 21 Блек Џек

Неограничен блек џек на Ezugi е една од најпопуларните варијанти на блек џек во живо. Како што навестува името, оваа игра дозволува неограничен број играчи да се обложуваат на слична блек џек рака. Играта е достапна во опкружување со повеќе маси и има директен интерфејс. Исто така, функционалноста за разговор во живо им овозможува на гејмерите да разговараат со дилерот и да му дадат бакшиш ако сè оди без проблеми.

Блек Џек Залог Зад

Блек Џек Bet Behind е уште една забавна варијанта на блек џек од Ezugi. За разлика од Unlimited 21 Blackjack, оваа игра на маса со повеќе играчи поддржува само до седум седишта. Сепак, функцијата Bet Behind им овозможува на играчите да се приклучат на сесијата за игри и да ставаат облози заедно со играчите кои седат. Изненадувачки, функцијата Bet Behind е достапна и за играчите кои седат.

Казино Холдем

Casino Hold'em е варијанта на покер што може да се игра на паметни телефони, таблети и компјутери. Во оваа игра, има неограничени распореди за седење, што значи дека повеќе играчи можат да се приклучат на сесијата. Вообичаено, играта се игра против казиното и доаѓа со опционален бонус облог, кој нуди повисока стапка на исплата.

Змеј тигар

Dragon Tiger е во основа наједноставната верзија на бакара што можете да ја играте на кое било казино во живо. Овде се делат две карти, една за Тигарот и друга за Змејот. Потоа, играчите се обложуваат на играта со најголема вредност. Како и другите казино игри во живо на Ezugi, оваа игра дозволува неограничен број на гејмери.

Обложувајте се на броеви

Bet on Numbers се пренесува во живо од балтичкото студио на развивачот. Во оваа игра во стилот на лотарија, играчите можат да се обложуваат на најмногу 36 комбинации на различни броеви како вкупниот збир на извлечени топки и комбинацијата на бои. По ставањето облог, дилерот извлекува шест топки, давајќи им на играчите возбудливо искуство со извлекување во живо.

Заклучок

Ова се некои казино игри со дилери во живо кои колумбиските казино играчи во живо треба да ги очекуваат од студиото Езуги. Други популарни наслови вклучуваат Keno, Baccarat Super 6, Baccarat Dragon Bonus итн. Севкупно, регулираниот колумбиски пазар за коцкање во живо на казино ќе заживее.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Откривање на возбудувањата на рулетот Sticky Bandits во живо: менувач на играта во онлајн коцкањето
2024-06-05

Откривање на возбудувањата на рулетот Sticky Bandits во живо: менувач на играта во онлајн коцкањето

Вести