Ефективни совети за освојување на Pai Gow

Вести

2020-04-22

Pai Gow е уникатна покер игра што е понудено од било кое казина. Поради неговите некомплицирани правила, на неискусното око може да изгледа како игра која може да се добие. Сепак, играта содржи многу замки што коцкарите треба да ги избегнуваат. Еве корисни совети кои можат да им помогнат на играчите да го освојат Pai Gow.

Ефективни совети за освојување на Pai Gow

Разбирање на правилата

Грешка што ја прават играчите е директно нуркање во играта без да ги сфатат правилата. Сите барања на играта, основната стратегија и правилата треба да бидат на задниот дел од главата на гејмерот. Играчите не треба да ги запаметат овие прописи. Обично, тие се совладуваат со играње на многу бесплатни верзии на Pai Gow.

Избегнувајте странични облози

Како и повеќето казино игри, Pai Gow има странични облози. Овие облози се нудат за да се зголемат вкупните добивки на играчот. Во зависност од казиното, играчот може да направи еден или повеќе странични облози. Овие облози може да се најдат во Fortune Pai Gow, Progressive Pai Gow, па дури и Jackpot Pai Gow Poker.

Сепак, играчот треба внимателно да пристапи кон страничните облози на Pai Gow. Ваквите влогови често се илузија на значајни победи. Тие имаат тенденција да имаат лош рабови на куќата во споредба со стандардните облози на Pai Gow. Кога играте Pai Gow за вистински пари, играчот треба да се оддалечи од понудата на странични облози за примамување.

Биди банкар

Улогата на банкар е оружје што секој играч на Pai Gow треба да го има во својот оклоп. Ако играчот има значителен банкрот, најдобрата опција е да стане банкар. Придобивките се толку многубројни што треба да се игнорираат. Банкарот победува ако првите раце се исти.

И покрај тоа што банкарот е привлечна улога, играчите треба да знаат кога да станат таков. Ако банкар е на маса со големи обложувачи, тој ризикува да плати огромни суми на пари ако загубат. Ризик е малите ролки Pai Gow критички да ги испитаат пред да направат потег.

Концентрирајте се на двете раце

Вообичаена грешка кај почетниците на Pai Gow е таа што се фокусираат на градење само на нивната рака со пет карти. Таквите играчи често ја занемаруваат нивната рака со две карти. Сепак, за победа е потребно двете раце да бидат посилни од рацете на противникот. Играч со две силни раце има самодоверба да се обложи големи, па дури и да победи.

Избегнете ја Фул Хаус за раката со пет карти

Во многу варијанти на покер, полна куќа е добра рака. Сепак, таква рака во Паи Гоу не е фаворизирана. Ако играчот продолжи со полна куќа, неговата рака со две карти останува во слаба позиција. Секогаш кршете полна куќа за да направите две посигурни раце.

Најнови вести

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри
2023-09-28

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри

Вести