Вести

June 13, 2023

Запознајте ги ривалите на безброј маси на турнирот во казино во живо во CrazyFox

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Пронаоѓањето на турнир во казино во живо на кој вреди да се придружите може да биде предизвик овие денови. Тоа е затоа што повеќето турнири во казино се насочени кон играчи на слотови и видео покер. Поради оваа причина, стручниот тим на CasinoRank одлучи да копа длабоко и да ви помогне да го пронајдете идеалниот натпревар. Во овој бонус преглед, ќе ги научите сите возбудливи детали за турнирот во казино во живо во CrazyFox. Бидете подготвени за натпреварот!

Запознајте ги ривалите на безброј маси на турнирот во казино во живо во CrazyFox

Што е турнир во казино во живо на Crazy Fox Casino?

Турнирот Crazy Fox Live Casino е сличен на другите во живо казино турнири си играл на многу начини. Турнирот вклучува безброј играчи кои се натпреваруваат за тоа кој ќе биде на врвот на постојано менувачката табла на водачи и ќе освои огромен дел од наградниот фонд. Потребно е само да резервирате место во регулирано казино во живо, ставете облог и борете се до последно. 

Играчите можат да бидат дел од овој турнир откако ќе стават облог со вистински пари на сите достапни игри во казино во живо. Запомнете дека сите обложувања со вистински пари заработуваат поени на таблата на водачи. На пример, со ставање облог од 5 евра ќе добиете 5 поени на таблата на водачи. Ова очигледно значи повеќе поени со поголеми трошоци. Затоа гејмерите на Казино во живо на Crazy Fox мора да практикува строго управување со субсидирам на овој настан. 

Наградниот фонд и условите за бонуси

Значи, колку е во игра на турнирот во казино во живо на Crazy Fox Casino? Гејмерите се борат за дел од наградниот фонд од 5.000 евра, а најмногу 50 играчи добиваат награда како што следува:

  • Позиција 1: 2000 евра
  • Позиција 2: 1000 евра
  • Позиција 3: 500 €

Четвртиот играч ќе добие 250 евра, а играчите на позицијата 5/6 ќе добијат 100 евра. Последните играчи на таблата на водачи кои ќе добијат награда од турнирот ќе бидат на позициите од 41 до 50. Овие играчи ќе добијат по 10 евра. Не заборавајте дека казиното постојано ја освежува листата. 

Ако сте меѓу првите 50 среќни играчи, казиното официјално ќе ги објави победниците по 10 дена. Потоа, тие ќе ги исплатат добивките на сметките на играчите во рок од 48 часа. Имајте предвид дека правилата и условите на турнирот не ги спомнуваат барањата за обложување или парите за бонуси. Ова значи дека можете да повлечете или да ги искористите парите за да го играте вашиот омилен казино игри во живо

При пишувањето на овој преглед, турнирот имаше уште 3 дена пред затворањето. Но, за среќа, уште една игра се отвора веднаш по објавувањето на победниците од претходниот натпревар.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Откривање на возбудувањата на рулетот Sticky Bandits во живо: менувач на играта во онлајн коцкањето
2024-06-05

Откривање на возбудувањата на рулетот Sticky Bandits во живо: менувач на играта во онлајн коцкањето

Вести