Зошто сакаме игри со дилери во живо

Вести

2020-11-30

Поради напредокот на технологијата, има многу казино игри кои се развиени на интернет. Луѓето сега можат да уживаат во луксузот да го играат својот омилен казино во живо игри каде било овде и во секое време. Потребен е само еден клик и ќе имате широк спектар на игри на дланка.

Зошто сакаме игри со дилери во живо

Што се игри со дилер во живо

Овие типови игри им овозможуваат на играчите да уживаат во истите игри од физичките казина што навистина им се допаднале од удобноста на нивните домови. Онлајн игри во живо се управувани од вистински луѓе во реално време. Овие игри ја користат нормалната опрема што се користи во физичките казина, како на пр бакара и блек џек картички и дури рулет топки и тркала. Единствено што недостасува се чиповите, но тие се присутни на виртуелен начин.

Овие игри функционираат на ист начин како видео стриминг. Играчите можат да комуницираат со својот дилер во реално време, исто како што би можеле да прават во физичко казино. Поради тоа што сте вистински човек кој ги разделува картите или го врти тркалото, а всушност не е компјутер, има поголема доверба кога станува збор за игрите во живо. Разговорот во живо е многу возбудлив за играчите. Постои можност да поставите прашање за играта и дилерот ќе одговори веднаш. Процесот на обложување е исто така понекомплициран и побрз бидејќи играчите имаат одредено време да го направат тоа.

Дознајте повеќе за игрите со дилери во живо во овие написи или на нашата страница.

Нормалните поставки на игра во живо

Обично има две или повеќе камери кои ја прикажуваат играта. На пример, масата за рулет има различни за прикажување на масата, тркалото и, исто така, уште една за прикажување на дилерот, што е многу важно.

Потоа, тука е контролната единица за игри, и тоа е најважната компонента на игрите со дилер во живо, бидејќи таа е одговорна за кодирање на емитуваното видео. Игрите со дилери во живо се состојат од задолжителен персонал, вклучувајќи снимател, крупиери, а исто така и ИТ менаџер.

Најдобрите онлајн игри со дилери во живо

Можно е да најдете многу игри во живо на интернет од многу различни сајтови. Многу брендови на дилери во живо, а исто така и казина направија незамисливи напори да понудат сè повеќе игри за играчите. Еве список на најдобри игри што ќе ги најдете во кое било онлајн казино:

Во живо дилер Блек Џек

Најдобрите игри со блек џек во живо имаат дилери во реално време кои можат да разделат до 7 кутии за секоја маса. Оваа игра користи 8 палуби во чевелот и тие редовно се менуваат. Оваа игра обично може да се игра на вашиот мобилен или десктоп.

Целта во блек џек е да постигнете повисок резултат од дилерот, но без да уништите над 21 поен. Што, понекогаш, може да биде тешко.

Блек Џек има некои од најголемите шанси. Работ на куќата е многу мал и во многу случаи може да се префрли во корист на играчот. Ова ја прави оваа игра една од најдобрите за играчите. Предноста на куќата не е поголема од 3% и тоа се смета за многу ниско.

Покер со дилер во живо

Во покер играчите играат еден против друг. Сега, има можност да играат против куќата без да бараат или дури и да чекаат другите да се приклучат на играта.

Постојат многу видови на покер со дилер во живо што ќе ги најдете на интернет:

  • Live Hold'em – Ова е најчестата варијанта на покер. Ги има сите основни правила и ве спротивставува на дилерот.
  • Покер во живо на Карибите – Оваа варијанта е многу слична на извлекувањето со пет карти, при што играчот и дилерот играат со по 5 карти.
  • Покер со 3 карти - Оваа варијанта користи редовни покер раце иако тие се изменети за 3 карти наместо за оригиналните 5.

Рулет со дилер во живо

Играњето рулет во живо е исто како играњето во физичко казино. Но, наместо да има генератори на случаен број, оваа игра има вистински дилери кои ќе го вртат тркалото и ќе ја фрлат топката во тркалото.

Има маси за секого кога станува збор за рулет во живо, нешто од што можете да имате корист. Така, не мора да бидете преокупирани дека оваа игра е само за високо-ролери. Има маси за секого.

Рулетот во живо има две варијанти:

  • Европски рулет – Оваа варијанта има подобри шанси за победа и не се разликува од другите варијанти. Додека шансите за европскиот рулет се 2,7%, американскиот 5,26%.
  • Американски рулет - оваа варијанта е многу популарна. Иако има многу играчи кои ја претпочитаат европската верзија, американската варијанта е на второ место.
  • Француски рулет – Овој тип на рулет има исто тркало како и европскиот рулет. И двете имаат една нула наместо две, како во американската варијанта. Бидејќи има примена на правилото La Partage и En Prison Rule, работ на куќата многу се намалува од 2,7% на 1,35%.

Како да играте дилер во казино во живо

Првото нешто што треба да направите е да најдете онлајн казино каде што имаат неколку игри со дилери во живо. Откако ќе го направите тоа, ќе можете да изберете кој сакате да го играте. Откако ќе изберете каде сакате да играте, тогаш ќе треба да креирате сметка и да направите депозит.

После тоа, ќе треба да пребарувате игри во живо. Постојат неколку казина кои само се обложуваат на игри со дилери во живо, па можете да изберете едно од нив. Со секоја игра, има широк опсег на табели поделени со нивото на влоговите. Изберете една табела што одговара на вашиот субсидирам и почнете да играте.

Кога станува збор за светот на онлајн казиното, игрите со дилери во живо се дефинитивно иднината. Тие се многу лесни за пристап и ќе имате доволно време да изберете која игра ќе ја играте во секое време од денот.

Најнови вести

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри
2023-09-28

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри

Вести