Вести

July 24, 2021

Испробани и вистински совети за постигнување повеќе џекпот за видео покер

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

За време на Коцкање во казино во живо, играчите имаат само две опции; одете на поретко големи победи или бидете задоволни со мали, чести победи. На пример, блек џек и бакара гејмерите победуваат поголемиот дел од времето, но парите не го менуваат животот.

Испробани и вистински совети за постигнување повеќе џекпот за видео покер

Од друга страна, играчите на видео покер и автомати претпочитаат големи резултати, иако победите се поретко. Обично, најголемите добивки во овие игри се џекпот. Значи, како точно ги освојувате колосалните видео покер џекпот? Оваа статија има неколку совети!

Како се поставуваат џекпот за видео покер

Без разлика дали сте играње покер на казино во живо или копнено казино, кралскиот флеш е врвна рака. Со други зборови, добивањето на оваа рака може да ви ја донесе најголемата награда во играта, а тоа е џекпот. Но, за да го погодите кралскиот флеш, вашата рака мора да се состои од пет последователни карти со сличен костум. Аранжманот започнува од 10 па се до Ацето.

Во меѓувреме, кралскиот флеш плаќа 4.000 монети за секој облог со пет монети (1,25 долари). За возврат, ова ви дава вкупно 1.000 долари. Заедно со кралскиот флеш, можете да освоите и голема победа со следниве раце:

  • Четири кеса - 100 долари
  • Стрејт флеш – 62,50 долари
  • Четири 2 до 4 - 50 долари
  • Четири 5-ки до кралевите - 31,25 долари
  • Полна куќа - 10 долари
  • Флеш - 6,25 долари
  • Директно - 5 долари
  • Три од еден вид – 3,75 долари
  • Два пара - 2,50 долари

Како да освоите џекпот

Како што можеби веќе знаете, отфрлањето со видео покер џекпот не е ништо лошо. Сепак, постојат неколку совети кои ќе ви помогнат да бидете победник.

Играње максимум монети

Играњето на сите пет монети во видео покер е единствениот начин да ги соберете 800-те монети во џеб со една исплата. Обложувањето нешто помалку ќе ви даде 200 монети. Затоа, ако се залагате за видео покер џекпот, обложувајте ги сите достапни монети.

Интересно е што веројатноста да го добиете кралскиот флеш останува иста дури и ако обложите помалку монети. Па, која е разликата? Логично, добивањето 800 монети за една исплата е многу подобро од добивањето 200 за една исплата.

Играјте за високи влогови

Звучи едноставно, а? Повеќето играчи обично се плашат да ризикуваат многу при еден удар. Но, вистината е дека не можете да ги освоите тие џекпот од видео покер од 100.000 долари кога играте со страв. Играчите кои играат за високи влогови добиваат позначајни суми со максималниот облог на монети.

На пример, некои видео покер игри им дозволуваат на играчите да ризикуваат до 25 долари по рака. Затоа, ако го изберете максималниот облог, можете лесно да си одите дома со шестцифрена плата.

Имајте голема банкарска сметка

Искрено, немате шанса да добиете шестцифрена плата ако немате голема сума. Тоа е затоа што видео покер може да биде скапо за играње, особено кога се брка џекпот. Тоа, рече, имањето голема сума гарантира дека ќе останете на масата подолго време, максимизирајќи го вашиот потенцијал за победа во процесот.

Сепак, банкротот треба да биде пари без кои можете удобно да живеете. Покрај тоа, треба да имате ограничување за стоп-загуба. На пример, ако можете удобно да играте со 20.000 долари и планирате да обложувате 10 долари по рака, тоа значи дека ќе имате до 2.000 единици за обложување (20.000/10). Во тој случај, можете да си заминете откако ќе играте 100 или 200 единици со или без успех.

Заклучок

Гледате, освојувањето на видео покер џекпот не е толку тешко. Само имајте малку чувство за уредување на кралското плакнење, и во одреден момент ќе го изедете тенџерето. Исто така, никогаш не пропуштајте ја шансата да пукате во прогресивните џекпот, бидејќи наградниот фонд овде е позначаен. Но, секогаш запомнете дека вашата шанса да го постигнете кралскиот флеш во оваа игра е една во околу 2 милиони раце. Сепак, шансите да се добијат џекпот за видео покер се многу подобри од многу џекпот за автомати.

About the author
Nathan Williams
Nathan Williams

Натан „КивиКинг“ Вилијамс внесува допир на шмек на киви во глобалната казино арена во живо. Помешајќи го неговиот аналитички ум со заразната страст за играта, тој создава содржина што води, информира и забавува.

Send email
More posts by Nathan Williams

Најнови вести

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање
2023-11-02

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање

Вести