Казиното MagicRed им дава на играчите враќање на готовина од 20 евра за викенд

Вести

2023-07-11

Benard Maumo

Кога ги спомнувате бонусите за враќање на готовина, повеќето од вас веднаш помислуваат на автомати и други RNG игри. Но, тоа не е случај во казиното MagicRed. Оваа страница за коцкање со лиценца од ОК се стреми да им даде на играчите незаборавен викенд, благодарение на промоцијата на Cashback во Live Casino Weekend. Значи, за што е овој бонус и дали вреди да се бара? Прочитајте за да дознаете!

Казиното MagicRed им дава на играчите враќање на готовина од 20 евра за викенд

Кој е бонусот за враќање на готовина за викенд во живо казино во MagicRed?

Овој бонус преглед ќе претпостави дека некои од вас сè уште се нови бонуси за враќање на готовина во казино. Бонус за враќање на готовина е процентуален поврат на вашите реални загуби на пари во одреден период. Во овој случај, MagicRed Casino ќе ви врати 10% до 20 евра за вашите загуби во сабота и недела. Сè што треба да направите е да играте користејќи вистински пари и да изгубите!

Значи, под претпоставка дека сте играле користејќи 200 евра за време на викендот и сте изгубиле 100 евра. На регулирани во живо казино сајт ќе ви врати 10% од изгубениот удел, што е 10 евра. Запомнете дека максималната рефундација е 20 евра. Значи, ако изгубите 300 евра, казиното ќе ви даде 20 евра бонус за враќање на готовина наместо 30 евра.

Очекувано, промоцијата започнува секоја сабота од 00:01 GMT и завршува во недела во 23:59 GMT. Исто така, мора да направи депозит и побарајте го вашиот бонус за добредојде пред да учествувате во оваа промоција. CasinoRank се надева дека веќе сте го направиле тоа!

Услови и правила за бонус за враќање на готовина за викенд казино во живо

Скоро сите бонуси и промоции во живо во казино дојдете со услови и услови за да спречите каква било можна злоупотреба на бонуси. MagicRed казино јасно наведува дека само вистинските пари што се обложуваат на игри во казино во текот на референтниот период ќе се квалификуваат за кредитот за враќање на готовина. 

Исто така, казиното изјавува дека бонусот за враќање на готовина ќе биде ослободен следниот работен ден во 17:00 GMT по завршувањето на промоцијата. Ова автоматски значи дека ќе треба да почекате до понеделник во наведеното време за да го спакувате бонусот.

Други услови за оваа готовинска промоција вклучуваат:

  • Сите загуби на казино игри во живо за време на одреденото времетраење се смета за наградата.
  • Минималниот депозит на денот на промоцијата е 20 €/$ со бонус кодот LiveBoost.
  • Направете најмалку 20 облози со вистински пари на игри во казино за да се квалификувате.
  • Минималниот бонус за враќање на готовина е €/$1.
  • Не е потребно обложување за бонусот за враќање на готовина.
  • Мора да обложите најмалку €/$20 за време на промотивниот период.

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести