Казино игри во живо: Прагматично играј, фрли и победи

Вести

2021-11-13

На 10 јуни 2021 година, Pragmatic Play Limited, развивач на онлајн казино игри од Малтешка, го објави почетокот на супер-наплатената промоција Drops & Wins од 7 милиони евра. Како што можеби веќе знаете, ова е најголемиот награден фонд досега што бил единствено спонзориран од давател на онлајн казино игри. Па, што се готви со оваа неодолива нова зделка?

Казино игри во живо: Прагматично играј, фрли и победи

Награден фонд од 1 милион евра

За време на објавата, Pragmatic Play рече дека ќе ја зголеми својата понуда Drops & Wins за да ги покрие и нејзините вертикали - слотови и казино во живо. Досега, наградниот фонд беше достапен само за играчите на онлајн слотови. Но, по лансирањето на 3 јуни, казино играчи во живо исто така можеа да добијат еднаков дел од наградата. Промоцијата ќе трае до 17 ноември.

Понудата е награда од 500.000 евра што ќе се подели меѓу играчите на слотови бидејќи тие уживаат во огромен број видео слотови за Прагматично играње. Играчите можат да уделат барање за наградата кога играат избрани слотови како што се Sweet Bonanza, Mustang Gold, Joker Jewels, Buffalo King и многу повеќе.

Во меѓувреме, инвеститорот отиде чекор подалеку со тоа што ја искористи промоцијата на своите играчи во казино во живо. Операторите на казино во живо ќе ја промовираат понудата на познатата Pragmatic Play игри со дилери во живо како:

  • Рулет
  • Бакара
  • Блек Џек
  • Мега тркало

Запомнете, овие игри веќе се главен во неделните турнири на програмерите.

Препознатлив оператор и транспарентност

Како и обично, Pragmatic Play откри дека компанијата единствено и целосно ќе управува со промоцијата Drops & Win на сите нејзини iGaming партнери. Ова е со надеж за директно зајакнување на неговите перформанси и ангажман со играчите.

Покрај тоа, компанијата откри дека би било многу лесно да се идентификуваат квалификациските игри во рамките на промоцијата Drops & Wins. Само пронајдете го поврзаното лого на аголот на сликичката на играта и потоа додајте го на табелата што учествува или на автоматот.

Но, секогаш, проверувајте ја страницата со условите и условите на промоцијата за да се осигурате дека нема да заглавите во непожелна ситуација. Запомнете, постојат барања за обложување кои се применуваат исто како и со редовните бонуси во казиното.

Профитабилен предлог

Според Јоси Барзели, главен директор за развој на бизнисот во Pragmatic Play, промото Drops & Wins добило топло добредојде од играчите на слот на глобално ниво. Ова е една од причините зошто компанијата не можеше да одолее на искушението да ја додаде понудата на казино во живо.

Тој продолжи дека Pragmatic Play Limited секогаш бара да го подобри своето искуство во игра. Така, давање огромен 1 милион евра месечно за следните седум месеци е само почеток.

Преглед на наградата Drops & Wins

Промото Drops & Wins од Pragmatic Play беше промовирано уште во јануари 2020 година за играчите на слотови. Кога започна, вкупната парична награда беше 1,5 милиони евра распоредена на неделни и дневни турнири. Неделните натпревари имаа награден фонд од 30.000 евра, додека дневните промоции можеа да платат повеќе од 4.500 евра на среќните победници.

Настрана, турнирите и натпреварите Drops & Wins се одржуваат седум дена последователно. Исто така, играчите-учеснички мора да стават облози со вистински пари на игрите што ги исполнуваат условите за да ги освојат илјадниците награди достапни за слотови со најдобри перформанси и игри во казино во живо.

Дополнително, секој неделен турнир со видео слот ќе има награден фонд од 10.000 евра, а турнирите во казино во живо ќе се пофалат со 5.000 евра. Интересно е што слотовите што учествуваат во натпреварот ја поддржуваат функцијата за мултипликатор, максимизирајќи го вашиот победнички потенцијал.

Дали си спремен?

Генерално, Pragmatic Play докажа дека секогаш е подготвена да го подобри своето корисничко искуство и техниките за задржување играчи. Оваа промоција доаѓа со лесен за разбирање збир на правила што им ја објаснува механиката на промоцијата на играчите. И да, фактот што компанијата ја спроведува самата промоција го додава дополнителното чувство на транспарентност. Со среќа!

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести