Како да ги зголемите вашите шанси за победа во блек џек во живо

Вести

2022-11-15

Eddy Cheung

Како и повеќето други казино игри, блек џек во живо е игра која многу се потпира на среќата. Без разлика колку сте експерт за играње блек џек во живо, ако имате лош ден, може да ја изгубите секоја игра што ја играте тој ден. 

Како да ги зголемите вашите шанси за победа во блек џек во живо

Со тоа, секогаш треба да се трудите да користите стратегии кои ги подобруваат вашите шанси за победа. Ако играте блек џек сакале или не без да размислувате за вашите потези, дефинитивно ќе губите почесто. За да ви помогнеме со тоа, еве го нашето мислење за најдобрите стратегии што можете да ги користите за да ги зголемите вашите шанси за победа на блек џек во живо. 

Блек Џек Освежувач

Пред да започнеме со сите совети што ги имаме за вас, ајде да направиме освежување за некои од главните термини што се користат во Блек Џек.

  • Погоди: Удри значи барање друга карта.
  • Застанете: Застанете значи дека ќе одлучите да не земате повеќе карти.
  • Двојно намалување: се удвојува кога ќе го удвоите износот на вашиот облог додека земате дополнителна картичка или одлучувате да не земате повеќе карти. 
  • Сплит: Ова е малку комплицирано. Во суштина, можете да ги поделите вашите карти во две посебни раце ако имате две картички со иста вредност. 
  • Предавање: Се предавате кога мислите дека ќе ја изгубите раката. Вие губите половина од вашиот облог кога ќе се предадете.

Следете ја основната стратегија за Блек Џек

Блек Џек е еден од најпопуларните игри за коцкање. Можеби сте виделе како се игра блек џек во филм или на друго место на ТВ. Ако сте виделе игра Блек Џек на ТВ или лично во казино, можеби сте забележале дека тоа е релативно брза игра. 

Секој играч на масата за блек џек може да изгледа дека го знае својот следен потег и тие го извршуваат без размислување двапати за тоа. Има причина за оваа брзина. Играчите всушност знаат кој е нивниот следен потег бидејќи ја следат „основната стратегија за Блек Џек“

Основната стратегија за Блек Џек е математичка стратегија која го отсликува вашиот потег врз основа на тоа каква е вашата рака и каква е главната карта на дилерот. Многу луѓе сметаат дека Блек Џек е „решена“ игра поради оваа стратегија. И покрај тоа, еден тон играчи прават грешка што целосно ја игнорираат оваа стратегија. 

Ако сакате да ги подобрите вашите шанси за победа, мора да ја следите основната стратегија на Блек Џек. Стратегијата се заснова на математика. Не можете да погрешите со тоа, ниту пак постои подобра или поедноставна стратегија. Одвојте време за да ја научите основната стратегија за Блек Џек (не е толку тешко) и искористете ја во следната игра на блек џек во живо.

Користете го вашиот компјутер во ваша корист

Најдоброто нешто за блек џек во живо е тоа што го правите во удобноста на вашиот дом. Кога играте блек џек во живо на вашиот компјутер користејќи го вашиот прелистувач, можете да отворите онолку дополнителни јазичиња на прелистувачот или други прозорци колку што сакате. Бидејќи ја имате оваа способност, треба да ја искористите за ваша корист и да ги подобрите вашите шанси за победа во играта. 

Блек Џек измамник лист

Иако основната стратегија за блек џек е едноставна за разбирање, тешко е да се запамети. Основната стратегија за блек џек бара од вас да изведувате одредени потези врз основа на картите што ги имате и картата на дилерот. Сепак, секоја комбинација од вашите карти и картата на дилерот има различен потег според стратегијата. Не е лесно да се запаметат сите тие комбинации. 

Добрата вест е дека можете да добиете пристап до лист за измамници. Овој лист за измама ви ги кажува прецизните потези што мора да ги користите во играта на блек џек. Сè што треба да направите е да ги пронајдете вашите картички и картичката на дилерот на листот и да видите каков потег е предложен за таа конкретна комбинација. 

Отворање лист за измамници за време на игра на Блек Џек

Она што би се изненадиле да дознаете е дека дури и физичките казина им дозволуваат на играчите да донесат лист за измама со себе и потоа да го користат додека играат блек џек. Можеби некои не дозволуваат, но тоа е мало малцинство. 

Ако имате проблем да ја запаметите основната стратегија за Блек Џек, секогаш можете да повлечете слика од листот за измама во нов прозорец веднаш до прозорецот на прелистувачот на кој играте игра на блек џек во живо. Со мамење до вас, значително ќе ги подобрите вашите шанси за победа. 

Останете фокусирани на картичките и масата

Кога ти игра игра на блек џек, имате на располагање две клучни информации. Ги вклучува двете карти што ги држите во рака и горе-картата во рацете на дилерот. Сите други картички и информации остануваат скриени од вас. Сепак, тие две информации се токму она на што се заснова основната стратегија за блек џек.

Ако сте ја разгледале основната стратегија за блек џек, веројатно знаете колку е важно да внимавате на вашите карти и на долната картичка. Исто така е важно да се внимава на масата. Сепак, изненадувачки е вообичаено луѓето да ги тргнат погледите од двете тие работи. 

Додека играте блек џек во живо, внимавајте на картите и на масата. Не само што ви е потребно да ја користите основната стратегија за блек џек, туку ќе имате многу подобри шанси за победа отколку ако не обрнувате внимание на играта.

Најдете ја најдобрата маса

Кога ти внесете онлајн казино во живо и пребарајте блек џек во живо, ќе видите еден тон игри (маси) достапни за да можете да изберете. Најдобриот дел е што не треба да гледате наоколу како што треба во вистинско казино. Сè што треба да направите е да скролувате малку и ќе најдете други игри со блек џек во живо.

Работата за различни табели за блек џек во живо во онлајн казино е дека тие ќе имаат различни правила поголемиот дел од времето. Едно од најважните правила што треба да ги разгледате се шансите за куќата или исплатите. Повеќето игри со Блек Џек во живо нудат исплати од 3:2. Сепак, некои табели имаат исплати од 6:5. 

За необучено око, коефициентот 6:5 може да изгледа одлично бидејќи 6 е поголем број од 3. Сепак, коефициентот 3:2 ќе ви даде 300 долари за обложување 200 долари и победа или 750 долари за обложување 500 долари. Од друга страна, коефициентот 6:5 ќе ви донесе само 600 долари за победа и обложување 500 долари. Додека играте блек џек во живо, секогаш треба да барате табели со најдобри исплати. 

Избегнувајте табели со трикови

Јасно е дека табелите за блек џек во живо во онлајн казино имаат различни правила. Друга работа што треба да ја знаете е дека табелите имаат и уникатни трикови за привлекување играчи. На пример, еден од најпопуларните трикови што ќе ги видите на масите во живо Блек Џек е тоа што тие ги прикажуваат двете карти што ги има дилерот. 

Можеби мислите дека триковите би биле одлични за играчите. Бидејќи можете да ги видите сите картички на дилерот, треба да имате предност. Меѓутоа, проблемот со овие трикови е што иако изгледа дека ви обезбедуваат одредена предност, тие компензираат со промена на некои други правила на игра кои веројатно нема да ги забележите додека се приклучувате на играта. Поради оваа причина, ако сакате да добиете подобри резултати од играта на жив Блек Џек, избегнувајте ги табелите што имаат трикови.

Чувајте ја вашата глава чиста

Кога парите ви се на ред, нивоата на стрес се повисоки отколку ако парите не ви биле на ред. Вие сте многу повнимателни во вашите одлуки. Сепак, грешката што многу луѓе ја прават во овие ситуации е тоа што почнуваат да размислуваат премногу. Ако играте игра како Блек Џек, каде што е потребен интензивен фокус, претерано размислување не е нешто што ќе ви помогне. 

Кога ќе почнете да размислувате премногу, почнувате да донесувате одлуки кои не изгледаат рационални. Размислувате за повеќе непотребни можности и покрај тоа што одлуката е многу јасна. Ако сакате да ги подобрите вашите шанси за победа во живо Блек Џек, секогаш треба да влегувате во играта со чиста глава. Ако почнете да премислувате сè, ќе ги намалите вашите шанси за победа.

Избегнувајте странични облози

Многу пати, одредени табели за Блек Џек во живо ќе понудат дополнителни облози што можете да ги поставите. Некои од најчестите странични облози вклучуваат Lucky Ladies, Super Sevens и осигурување. Работата во врска со овие странични облози е што тие обично нудат некои луди враќања. Сепак, ова е бесрамно црвено знаме што сугерира дека веројатноста да ги освоите овие странични облози е прилично мала. 

Кога ставате облог врз облозите што ги правите додека играте блек џек во живо, всушност ја намалувате вкупната веројатност играта да резултира со позитивен исход за вас. 

На пример, добивањето глави на една паричка може да биде лесно бидејќи тоа е шанса за педесет и педесет. Сепак, добивањето глави на две монети е сосема друга приказна. Ако сакате да ги подобрите вашите шанси да добиете позитивен исход од игра на блек џек во живо, секогаш избегнувајте странични облози.

Избегнувајте одвлекување на вниманието

Во моментов, казината имаат тони одвлекувања со кои треба да се справите. Други игри на Блек Џек или Рулет може да се одвиваат во ваша близина, или во казиното може да се репродуцира музика која го одвлекува вниманието. Можеби на телевизорот се извршува спортска игра. Придобивката од Live Blackjack е тоа што не треба да се занимавате со ништо од тоа. 

Сепак, многу луѓе играат блек џек во живо додека седат на прометна локација. Ако го направите тоа, тогаш ќе мора да се справите со истиот, ако не и повеќе, одвлекување на вниманието со кои би се справиле додека игравте во вистинско казино. 

Овие одвлекувања можат многу да влијаат на вашите одлуки, што може да ве наведат да направите некои потези кои ве чинат цела игра. Секогаш уверувајте се дека играте блек џек во живо на место со најмалку одвлекување на вниманието.

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести