Вести

September 10, 2019

Компанијата стекнува нов бренд за да ги подобри нивните производи од казино во живо

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Уште еден бренд беше купен од водечкиот гигант за стриминг на казино во напорите да го подобри својот казино производ во живо. Казино гигантот има за цел повторно да се измисли за да го понуди најдоброто казино во живо на глобално ниво. Целта е да се добие 2-9% од пазарот до 2020 година.

Компанијата стекнува нов бренд за да ги подобри нивните производи од казино во живо

Стекнатиот бренд нудеше играње на веб-локации и мобилни дилери во живо. Казината во живо станаа сè попопуларни меѓу населението денес. Има многу апликации и канали дизајнирани да овозможат глобално проследување побрзо. Ова е причината зошто моментално проценетото купување за овој бренд се движи над 12 милиони долари однапред.

Шансите се дека договорот може да се надгради на 6 милиони долари

Проектираниот пазар на игри до 2020 година постојано се менува. Имањето бренд со неколку соодветни инфраструктури за пренос во живо е клучно за идните профити. Во договорот се наведува дека купениот бренд ќе ги даде своите студија лоцирани низ целиот свет за подобар стриминг содржина.

Гигантската компанија ќе продолжи да обезбедува мобилни и веб-казина во живо на локациите на студиото. Студијата се наоѓаат во Европа, Северна Америка, Латинска Америка и Јужна Африка. На секој од онлајн каналите ќе им бидат обезбедени решенија за дилери во живо. Стекнатите студија се исто така на истакнати пазари за игри.

Казино гигантот ќе се прошири и преку акциите на компанијата

Казино гигантот брзо расте. Нивните желби се да го зголемат својот потенцијал на пазарот и да го зајакнат развојот на производи преку зголемување на нивните акции во компанијата. Тие, исто така, планираат да ги подобрат своите перформанси во други земји како Романија и САД.

Деветтото студио беше лансирано во Атланта, САД. Со купувањето на новиот бренд ќе добијат многу повеќе. Тие сакаат да го зголемат бројот на нивните агрегатори на решенија за дилери во живо. Договорот е успешно обработен, а во тек се планови за подобрување на неговото географско присуство на глобално ниво.

Основачите на стекнатиот бренд беа задоволни од купувањето.

Основачите на купениот бренд беа задоволни од предложениот договор и успешно го завршија купувањето. Тие се во бизнисот веќе 6 години, и постојано се зголемуваат многу. Нивните цели беа да понудат поголема брзина на пренос и повисок квалитет на видеото.

Казино гигантот планира да продолжи да работи на целта на претходниот бренд. Тие, исто така, ќе понудат неспоредлив квалитет на содржината што ја носи играта на следното ниво. Тие се решени да го воспостават својот досег надвор од хоризонтот. Наскоро ќе биде пуштено во употреба уште едно студио во Белгија, каде што пазарот исто така е во подем.

Стекнат уште еден бренд за подобри производи од казино во живо

Стекнатиот бренд имаше многу ресурси да понуди. Со новите радиодифузни студиа во пет врвни земји, брендот кој претекнува ќе има многу за уживање.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести