Најголемото онлајн казино победи досега

Вести

2021-01-11

Во текот на изминатите 10 години, коцкањето преку Интернет растеше на многу брз начин. Иако ова некогаш беше нелегално и недоверливо, во денешно време е целосно легално и е нешто што многу луѓе го прават за да се забавуваат. И многу луѓе стануваат прилично богати само затоа што се коцкаат на интернет.

Најголемото онлајн казино победи досега

Онлајн казина и казина во живо се многу различни од физичките казина. Сепак, тие плаќаат неверојатни суми пари во последните години. Едноставно кажано, тие направија многу милионери поради победите во казино. И тоа е затоа што луѓето едноставно сакаат да ризикуваат.

Во оваа статија ќе зборуваме за некои од најголемите победи во онлајн казина. И, кој знае, ова може да ви даде малку надеж за да можете и вие да играте.

7,4 милиони американски долари освои г-дин Равири Поу на Мега Мула

Слотовите се неверојатно популарни во секое онлајн казино, но тие не се оние што ви даваат најдобар џекпот или најдобри шанси. Меѓутоа, г-дин Равири Поу може да го каже спротивното.

Тој само бараше забава кога се најави тој ден, додека се подготвуваше за остатокот од денот. Играше во Казино Ленд, неговото омилено казино, и играше на слотот Мега Мула.

Не помина долго време додека не го погоди бројот кој гарантираше дека неговиот живот никогаш нема да биде ист. Слот дефинитивно беше во негова корист, а тој си замина со над 7 милиони долари. Тоа е сигурно неверојатно за слот. Тој изјави дека нема да ги користи парите за домови, автомобили или друг луксуз. Тој рече дека само сака пари за да го подобри квалитетот на животот на неговото семејство.

Почетничка среќа

Џон Хејвуд имаше само 25 години кога го погоди силно. Тој беше британски војник кој неодамна се врати од служба во Авганистан. Тогаш работеше само за минимална плата која едвај му ги покриваше сметките и другите трошоци што ги имаше.

Тој рече дека сфатил да си ја проба среќата додека гледа телевизија и направил профил во казиното Betway. Тој само депонираше околу 40 долари. Некои вртења подоцна, Џон гледаше во над 17 милиони долари. Кога го прашале што сака да купи со тие пари, тој одговорил искрено и рекол дека сака Бентли и дека сака да оди на крстарење со своето семејство.

Финскиот шампион

Еден Финец се најавил за да игра Мега Форчн со надеж дека ќе претвори мала сума пари во доволно пари за да може да купи нешто евтино, како ручек или нешто друго. Сепак, тој освои многу повеќе отколку што очекуваше.

Неговиот облог беше само 0,25 долари. Тој има луда сума на среќа со него и, според тоа, тој успеа да добие 24 милиони долари.

Соништата се исполнуваат

Кога не можете да заспиете, тогаш се обидувате да ги остварите вашите соништа во реалниот живот. Тоа се случи со еден студент од Норвешка. Кога бил под стрес и не можел да заспие поради училиштето, решил да се најави на betson.com за да си ја проба среќата со прогресивни слотови.

Тој ги играше сите пари што ги депонираше во казиното, но поради онлајн бонус, сепак имаше неколку бесплатни вртења. Ги пушти во употреба и испадна дека поради нив освоил 13 милиони долари.

Шкотска среќа

Оваа приказна може малку да ве вознемири, особено ако никогаш не сте освоиле ништо. Се случува во 2017 година, со Нил од Шкотска. Тој направи депозит во Касумо, и работите се случија брзо од таму. Тој депонираше околу 50 долари, а потоа почна да става мали облози на слотот Hall of Gods.

Тој се обложил околу 5 долари на спин пред да го постигне џекпотот. Овој џекпот беше највисокиот износ што Касумо некогаш го платил некому. Неговата почетничка среќа се покажа како неверојатна сума од 8 милиони американски долари.

Кога го прашале што ќе прави со парите, тој одговорил дека ќе купи сезонски билети или можеби клубски места. Дополнително, планирал семејно патување во Дизни Ворлд и да ја посети својата сестра во Австралија.

На Stampede Fury победи Доналин К

Многу од победниците на оваа листа се почетници. Сепак, на Доналин К., и требаа неколку години пред таа да постигне злато. По повеќе од 3 години играње во казиното Чумба, облогот кој изнесуваше само 0,50 долари резултираше со исплата од милион долари. Играта беше Stampede Furty, што е прогресивен џекпот.

Најнови вести

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри
2023-09-28

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри

Вести