Најдобри добавувачи на казино во живо и локации на студио

Вести

2020-01-17

Најдобри добавувачи на казино во живо и врвни локации во 2020 година

Индустријата на казино во живо расте експоненцијално. Во оваа статија, прочитајте за врвните даватели на игри во живо и нивните локации во студиото.

Најдобри добавувачи на казино во живо и локации на студио

Казината во живо стануваат сè попопуларни бидејќи нудат автентично казино искуство во споредба со онлајн казино игрите. За почетниците, ова се вистински казино игри кои се емитуваат од далечни копнени казина. Во оваа статија, пронајдете кои се најпопуларните добавувачи на софтвер за казино во живо и каде се наоѓаат нивните врвни студија.

1. Автентични игри

Основана во 2015 година, Authentic Gaming со седиште во Малта се гордее со тоа што го прави вистинското искуство во казиното во живо. Автентичните игри со дилери во живо на Gaming се емитуваат од студија распространети низ ОК, Данска, Соединетите Американски Држави, Италија и Грузија. Најпопуларните студија се Foxwoods Resort and Casino во САД и Aspers Casino во ОК.

2. Evolution Gaming

Ова е меѓу најстарите добавувачи на казино во живо, и, се разбира, најдобриот. Основана во 2006 година, Evolution Gaming ја освои наградата Добавувач на Казино во живо на годината рекордни десет пати. Има студија во ОК, Латвија, Данска, Романија, Белгија, Грузија, Шпанија, Италија, Малта, САД и Канада.

3. MicroGaming

Ова е уште една стара софтверска компанија за казино. Компанијата беше акредитирана со првиот онлајн казино софтвер во 1994 година. Исто така, таа е познат добавувач на казино во живо, иако списокот со локации на студиото не е толку обемен. Microgaming моментално се емитува од големото дилерско студио што го лансираше во Ванкувер, Канада, уште во 2018 година.

4. PlayTech

Ова е компанија од Островот Човек основана во 1999 година. Иако е најпозната по казино игрите, PlayTech исто така се впушти во казино во живо. Компанијата ги пренесува своите казино игри во живо од студија во Романија, Шпанија, Латвија, Финска и Филипини. Главните жаришта вклучуваат Казино Гран-Мадрид во Шпанија и Гранд Казино Букурешт во Романија.

5. Net Entertainment

Познато и како NetEnt, ова е реномирана шведска компанија за игри основана во 1999 година. Иако не е многу активна во казино игрите во живо, таа направи големи скокови. NetEnt Live користи Chroma Key, најсовремена технологија за визуелни ефекти/постпродукција. Компанијата има само една локација во студиото на Малта, лансирана во 2013 година.

6. Езуги

Основан во 2012 година, Ezugi е ексклузивен развивач на игри со дилери во живо и тоа е една од причините за неговиот успех. Компанијата со седиште во Тел Авив тече од неколку локации, вклучувајќи ги Романија, Бугарија, Костарика, Камбоџа, САД и Белгија. Најдобрата локација овде е казиното Gold Nugget во Њу Џерси.

Резиме

Горенаведеното се само неколку од многуте добавувачи на софтвер за казино во живо. Други достојни споменувања вклучуваат Xpro Gaming, Media Live Casino, Portomaso/Wirex, BetConstruct, Actual Gaming, EntwineTech, Opus Gaming, Deluxe Gold, Alibet и HoGaming. Кога го барате најдобриот дилер на казино во живо, одете по казина што соработувале со овие врвни добавувачи.

Најнови вести

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри
2023-09-28

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри

Вести