Вести

September 27, 2022

Најдобри криптовалути за коцкање во живо преку Интернет

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Откако онлајн казината станаа познати во 90-тите, тие беа измачувани од многу неволји. На врвот на овие прашања се владините заплени и ограничените процесори за плаќање/повлекување. Сепак, појавата на дигитални валути им понуди спас на сајтовите за онлајн коцкање.

Најдобри криптовалути за коцкање во живо преку Интернет

Криптовалутата е технологија управувана од блокчејн која овозможува трансакции меѓу колегите и, пак, ги елиминира финансиските посредници. Криптоните сега се фаворизираат во казината бидејќи се децентрализирани и шифрираат детали за трансакцијата. Казино во живо играчите можат да вршат трансакции додека остануваат целосно анонимни. Еве еден преглед на најпопуларните криптови во онлајн коцкањето.

Биткоин

Иако не се смета за мејнстрим валута, Биткоинот е најдобрата криптовалута за коцкање во интернет казина. Повеќето врвни сајтови за коцкање прифаќаат Биткоин. Играчите можат да ги играат своите омилени игри со користење на Биткоин за да купат монети за коцкање и потоа да ја стават сумата што сакаат да ја обложуваат. Добивките може да се уплатат и во паричникот на играчот.

Единствениот услов што им е потребен на гејмерите е дигитален паричник. Овој паричник може да се користи за купување монети од продавачи, депонирање на монетите во казино и прифаќање повлечени монети од казиното. Биткоинот е целосно безбеден и е онлајн од 2009 година. Неговата вредност е водена од пазарот, што значи дека повлекувањата од казиното може брзо да се ценат.

Етереум

Друга криптовалута за монета за коцкање која е ривал на Биткоин е Ethereum. И покрај тоа што е релативно нова монета, таа брзо беше интегрирана во многу онлајн казина. Пред коцкање, играчите мора прво да се регистрираат кај Ethereum казина. Овие казина ги даваат деталите за својот паричник и бараат од коцкарите да го префрлат износот што сакаат да го депонираат на дадената адреса.

Играчите можат да играат која било игра користејќи Ethereum, но бројот и достапноста на овие игри се диктирани од избраното казино. Бонусите што ги добива играчот на Ethereum се исто така слични на стандардните бонуси. Ако коцкар депонира 1ETH на 100% бонус на депозит казино, споменатиот играч ќе добие бонус од 1ETH.

Други Cryptos

Покрај споменатите две, коцкањето со криптовалути вклучува и други монети. Други попопуларни криптоси вклучуваат Dash, Monero, Zcash, Dogecoin, Ripple и Litecoin. Намалувањето на овие монети е ограничениот број на казино сајтови што ги прифаќаат. Неколкуте што ги земаат споменатите криптови, исто така, имаат тенденција да ја ограничат нивната употреба на одредени игри.

Безбедносни аспекти

Поради скокот во тргувањето и употребата на дигитални валути во казината, постои загриженост за нивната севкупна безбедност. Затоа, не е изненадувачки што давателите на CFD продолжуваат да се појавуваат за да ја пополнат оваа празнина. Пример за таков провајдер е јапонскиот Монекс. Оваа компанија обезбедува дигитални средства како Ethereum и Bitcoin.

Како игрите во живо во казино можат да го подобрат вашето крипто искуство

Истражете го динамичен свет на казино игри во живо и откријте како тие можат да го подигнат вашето искуство со играње криптовалути. Од подобрена безбедност до инстант трансакции, научете како интегрирањето на крипто со дилерските игри во живо нуди возбудлив и ефикасен начин да уживате во вашите омилени класици на казино.

Казино игрите во живо се добра можност да го тестирате вашиот крипто паричник

Работата е што игрите во казино во живо се едно од единствените места каде што можете да користите крипто. Како што споменавме, криптовалутите се како валути од реалниот свет. Можете да користите криптовалути за да купувате предмети. Бидејќи крипто технологијата е во рана фаза, не многу платформи моментално прифаќаат криптовалути како плаќања. 

Некои од ретките места каде што можете да користите криптовалути како плаќања вклучуваат пазари за дигитална содржина, како што се онлајн продавници за видео игри и онлајн казина. Ако имате куп криптописи во вашиот дигитален паричник и се обидувате да откриете што да правите со нив, зошто да не играте неколку игри со дилер во живо? 

Многу луѓе почнаа да ископуваат неколку криптовалути уште во времето кога беа популарни. Ако бевте еден од тие луѓе и сега не знаете што да правите со тие криптови, можете да се обидете да најдете онлајн казина што ги прифаќаат тие валути како плаќања и да играте некои игри во живо таму.

Казино игрите во живо го подобруваат факторот на погодност на криптовалутите

Една од главните причини зошто луѓето почнаа да прифаќаат криптовалути е затоа што тие се погодни. Криптовалутите не бараат влади и не бараат банкарска инфраструктура да функционира. 

Сите тие работи чинат многу пари, поради што мора да плаќате такси за трансфер кога ги префрлате парите преку банкарски систем. Кога испраќате крипто во друг паричник, надоместоците за трансфер се или многу мали или речиси 0.

Практичноста е исто така една од главните причини зошто луѓето претпочитаат да играат казино игри во живо наместо да одат во вистинско казино. Можете да играте игри во живо од удобноста на вашиот дом. Не мора ни да станете од кревет!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести