Најдобри криптовалути за онлајн коцкање

Вести

2020-09-27

Откако онлајн казината станаа познати во 90-тите, тие беа измачувани од многу неволји. На врвот на овие прашања се владините заплени и ограничените процесори за плаќање/повлекување. Сепак, појавата на дигитални валути им понуди спас на сајтовите за онлајн коцкање. Криптовалутата е технологија управувана од блокчејн која им овозможува на peer to peer трансакции и, за возврат, ги елиминира финансиските посредници. Криптоните сега се фаворизираат во казината бидејќи се децентрализирани и ги шифрираат деталите за трансакцијата. Казино во живо играчите можат да вршат трансакции додека остануваат целосно анонимни. Еве еден преглед на најпопуларните криптови во онлајн коцкањето.

Најдобри криптовалути за онлајн коцкање

Биткоин

Иако не се смета за мејнстрим валута, Биткоинот е најдобрата криптовалута за коцкање во интернет казината. Повеќето врвни сајтови за коцкање прифаќаат Биткоин. Играчите можат да ги играат своите омилени игри со користење на Биткоин за да купат монети за коцкање, а потоа да ја стават сумата што сакаат да ја обложуваат. Добивките може да се уплатат и во паричникот на играчот. Единствениот услов што им е потребен на гејмерите е дигитален паричник. Овој паричник може да се користи за купување монети од продавачи, депонирање на монетите во казино и прифаќање повлечени монети од казиното. Биткоинот е целосно безбеден, не може да се следи и е онлајн од 2009 година. Неговата вредност е водена од пазарот, што значи дека повлекувањата од казиното може брзо да се ценат.

Етереум

Друга криптовалута за монета за коцкање која е ривал на Биткоин е Ethereum. И покрај тоа што е релативно нова монета, таа брзо беше интегрирана во многу онлајн казина. Пред да се коцкаат, играчите мора прво да се регистрираат во казина на Ethereum. Овие казина ги даваат деталите за својот паричник и бараат од коцкарите да го префрлат износот што сакаат да го депонираат на дадената адреса. Играчите можат да играат која било игра користејќи Ethereum, но бројот и достапноста на овие игри се диктирани од избраното казино. Бонусите што ги добива играчот на Ethereum се исто така слични на стандардните бонуси. Ако коцкар депонира 1ETH на 100% бонус на депозит казино, споменатиот играч ќе добие бонус од 1ETH.

Други Cryptos

Покрај споменатите две, коцкањето со криптовалути вклучува и други монети. Други попопуларни криптоси вклучуваат Dash, Monero, Zcash, Dogecoin, Ripple и Litecoin. Намалувањето на овие монети е ограничениот број на казино-страници што ги прифаќаат. Неколкуте што ги земаат споменатите криптови, исто така, имаат тенденција да ја ограничат нивната употреба на одредени игри.

Обезбедување на криптовалути

Поради скокот во тргувањето и употребата на дигитални валути во казината, постои загриженост за нивната севкупна безбедност. Затоа, не е изненадувачки што давателите на CFD продолжуваат да се појавуваат за да ја пополнат оваа празнина. Пример за таков провајдер е јапонскиот Монекс. Оваа компанија обезбедува дигитални средства како Ethereum и Bitcoin.

Водич за најдобрите криптовалути за онлајн коцкање

Cryptos брзо стануваат префериран начин за депонирање и повлекување од онлајн казина. Еве ги најдобрите крипто за користење во онлајн казина.

Најнови вести

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри
2023-09-28

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри

Вести