Вести

October 6, 2020

Партнерството помеѓу GrooveGaming и студиото за вистински дилер

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

GrooveGaming го додава неверојатниот развивач Студиа за вистински дилер на својата платформа. Ова е дефинитивно нешто многу интересно, особено поради фактот што Real Dealer Studios има нова палета на казино игри, кои користат кинематографија во холивудски стил за да создадат реални RNG игри. Овие игри ќе бидат успешни меѓу играчите поради овие карактеристики. GrooveGaming освои огромен асортиман на клиенти за само 3 години и е една од најголемите платформи во светот, што придонесе да се зголеми додавањето на Real Dealer Studios. Овој бренд е агрегатор на избор за мноштво големи индустриски имиња како што се iGP, Hub88, Alea, BetConstruct, GoBet, EveryMatrix и други.

Партнерството помеѓу GrooveGaming и студиото за вистински дилер

Успехот на студиото за вистински дилер

Токму оваа година кога беше лансирана за време на ICE London, при воведувањето на неверојатната игра на Реал како алтернатива на казиното во живо и традиционалните RNG производи, Real Dealer Studios навистина се истакна. Со седиште во Малта, ова студио за развивачи на игри работи само со високо искусни актери, режисери и други професионалци во филмската индустрија со цел да се произведе висококвалитетно видео кое потоа се интегрира во игрите. Real Dealer Studios дефинитивно знае што прави и кога ги произведува своите игри, тогаш резултатите се луксузно искуство за разлика од кое било друго на пазарот. Серијата „Real Roulette“ на компанијата беше избрана од неколку оператори на игри и го натера брендот да скокне на кратката награда за „Иновација во софтверот RNG“ на EGR B2B Awards 2020 година. Со многу уникатен концепт на услуги на неговиот бизнис модел, GrooveGaming го олесни поврзувањето на индустријата со платформата за собирање игри и овој формат plug-and-play. Брендот брзо се шири со помош на најдобрата технологија во индустријата, секогаш развивајќи ја функционалноста и подобрувајќи го искуството на играчите. Real Dealer Studios зеде предвид дека GrooveGaming е признат како еден од „10-те најдобри даватели на технолошки решенија за 2020 година“ од IndustryEra.

GrooveGaming и нивните игри

GrooveGaming има многу наслови на дилери во живо меѓу неговите содржини во живо на барање, вклучувајќи рулет во живо, блек џек, бакара и посветени маси во живо, плус новиот сегмент Real Casino кој е нов според условите на овој најнов договор со Real Dealer Studios. Платформата на овој бренд вклучува повеќе од 4000 игри, како и широк спектар на збирна содржина од слотови, казино во живо и онлајн казино, до игри на маса и покер, до кои операторите можат да пристапат. Една од главните причини зошто GrooveGaming станува агрегатор на избор ширум светот е затоа што се напојува со иновативна технологија која им овозможува на операторите можност да активираат низа функции за да го подобрат искуството на клиентите, а исто така и нивниот ангажман, подобрување на задржувањето, поттикнување на играчите да играат подолго и произведуваат поголем принос.

Иднината на GrooveGaming

Менаџерот за продажба во Real Dealer Studios, Хозе Микалеф, потврди дека GrooveGaming и неговата платформа имаат неверојатна мрежа на брендови и дека е одлично да се биде дел од неа. Дефинитивно е убаво да имате агрегатори како GrooveGaming вклучени во оваа нова ера на игра во казино. Главниот извршен директор на GrooveGaming, Јахале Мелцер, рече дека Real Dealer Studios донесе сосема ново искуство во индустријата, нудејќи им на операторите посебна конкурентна предност на пазарот, истовремено обезбедувајќи врвна технологија. GrooveGaming е познат по технологијата што ја има бидејќи тие дефинитивно секогаш иновираат бидејќи сакаат играчите да ги имаат најдобрите игри досега, со најдобра графика и, се разбира, најдобри теми. Овој бренд е познат во целиот свет и има неколку причини зошто. Ако продолжат да го прават она што го правеа, тогаш дефинитивно ќе бидат една од најдобрите компании многу наскоро.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести