Вести

September 12, 2019

Повторното објавување на Texas Hold'em на App Store

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Texas Hold'em се враќа во градот и е достапен на App Store на Apple. Оваа игра беше првата апликација што беше продадена на App Store пред повеќе од десет години. Apple ја ажурираше оваа апликација со различни нови функции и графика.

Повторното објавување на Texas Hold'em на App Store

За време на најавата за враќање на Texas Hold'em во App Store, многу луѓе се прашуваат што е достапно во оваа деценија стара игра. Очигледно, Apple вклучи нови функции во оваа игра, вклучувајќи нови знаци, распоред и 64-битна архитектура. Што не сакате во нова и подобрена игра? Apple ги чека резултатите.

Не го нарекувајте враќање!

Apple тврди дека Texas Hold'em повторно се појавува за да ја прослави десетгодишнината од App Store. Назад во 2006 година, Texas Hold'em беше објавен на iPod-от на тркалото за кликнување. Во 2008 година, оваа игра го имаше своето демо деби во App Store. По неговото деби, Apple не се потруди да го ажурира.

Во 2011 година, Apple го отстрани Texas Hold'em од App Store, а до сега не се слушна повеќе. Оваа апликација е бесплатна за репродукција и не содржи купувања во апликација. Првично, апликацијата Texas Hold'em беше 4,99 долари во App Store. Сега секој може да ужива во добрата игра на Texas Hold'em.

Аплауз за Texas Hold'em на App Store

Apple објави информации за нова, но стара апликација на нивниот App Store, а тоа не е никој друг туку Texas Hold'em. Оваа деценија стара апликација беше една од првите што беше објавена на App Store за време на помладите години на Apple.

Со нови ликови и подобрена визуелност, кој не би сакал да игра неколку круга на Texas Hold'em? Apple има земено предвид многу функции. Оваа апликација изгледа зачудувачки на iPhone-и со ретински екран и не изгледа искривена или растегната. Секој може конечно да ја види целата игра и играчите!

Историјата на односите на Texas Hold'ems со Apple

Во 2008 година, Texas Hold'em 1.0 беше објавен на 5-та генерација на iPod-и, но неговото пристигнување не беше голема работа. Во август 2008 година, оваа игра беше повторно претставена на корисниците на Apple со неограничено повторно купување и им овозможи на повеќе играчи да уживаат во одличната игра на Texas Hold'em.

Во јули 2019 година, Apple ја обнови целата апликација Texas Hold'em и ја наполни со тони нови функции и полиран дизајн. Апликација која првично беше дизајнирана за iPad сега е достапна за корисниците на iPhone. Милијарди корисници на iPhone сега можат да уживаат во Texas Hold'em онака како што требаше да се доживее.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести