Вести

September 15, 2023

Прагматичната игра и Вилијам Хил го зајакнуваат нивното партнерство за да го вклучат вертикалното казино во живо

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Pragmatic Play, водечки снабдувач на Live Casino vertical, ја зајакна својата долгогодишна врска со Вилијам Хил, оператор од прво ниво кој е дел од 888 Holdings. Според проширениот договор, операторот ќе ги лансира инволвираните игри со дилери во живо на програмерите во Обединетото Кралство.

Прагматичната игра и Вилијам Хил го зајакнуваат нивното партнерство за да го вклучат вертикалното казино во живо

Договорот значително ќе ја зголеми публиката на казино во живо на Pragmatic Play на Вилијам Хил. Партнерството меѓу двата гиганти на iGaming датира од 2017 година, кога тие потпишаа договор за интегрирање на наградуваните онлајн слотови на програмерите.

Според развивачот на софтвер, клиентите на регулирано казино во живо ќе ужива во целото портфолио на игри со дилери во живо. Играчите можат да очекуваат класици како рулет, бакара и блек џек, емитувани од најсовремени студија и хостирани од професионални живи дилери.

Договорот, исто така, вклучува емисии на игри во живо на добавувачот, вклучувајќи наслови со врвни перформанси како што се:

  • Слатка Bonanza CandyLand
  • Мега тркало
  • Bonanza од Вегас Бол

Бонанца на Вегас Бол е најновото шоу за игри во живо што се придружува на постојано растечката колекција на програмерите игри со дилери во живо. Лансирана во јули оваа година, играта е хостирана во блескаво студио во живо, давајќи бескраен гламур и возбуда.

Исто така, договорот со Вилијам Хил е најнов за развивачот во Обединетото Кралство. Неодамна, Прагматична игра е зафатен со проширување на својот дофат на неколку пазари како што се Швајцарија, Холандија, Шведска и Германија.

Ирина Корнидес, главен оперативен директор во Pragmatic Play, коментира: 

„Вилијам Хил е огромен глобален бренд на кој не му треба воведување и ние сме среќни што дополнително ќе го прошириме нашето постоечко партнерство за да го лансираме нашето целосно портфолио на Live Casino низ ОК. Од традиционални наслови до хибридни производи кои се протегаат вертикално, ние сме неизмерно горди на создадете исклучителни искуства и едвај чекам да ги доставиме до клиентите на Вилијам Хил“

Ричард Аткинсон, глобален шеф на казино во живо во 888 Holdings plc, додаде: 

„Понудата на дилерите во живо на Pragmatic Play е добро позната низ индустријата за размислување напред и со највисок квалитет. Тесно соработувавме шест години и со нетрпение очекуваме дополнително да го подигнеме нашето партнерство со додавање на производите на Live Casino на Pragmatic Play како и двајцата продолжуваме да растеме“

Најнови вести

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање
2023-11-02

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање

Вести