Прагматичното играње носи нова димензија на казино во живо со Mega Baccarat

Вести

2023-05-18

Benard Maumo

Pragmatic Play, врвен добавувач на технологија во секторот iGaming, го додаде Mega Baccarat во својата постојано растечка колекција на игри во казино во живо. Тоа е брзо темпо игра бакара во живо каде што гејмерите можат да ги зголемат своите добивки кога коцките ќе бидат вкупно осум или девет, активирајќи го мега кругот. Неуспехот да слета природно ќе започне класичната рунда на играта Baccarat.

Прагматичното играње носи нова димензија на казино во живо со Mega Baccarat
  • Откако ќе ставите облог, ќе ги видите мега мултипликаторите на играта и исплатите на таблата за обложување.
  • Ако мега кругот е активен, ќе се активираат сите мега мултипликатори, зголемувајќи ја вкупната исплата и дозволувајќи им на гејмерите да победат до 1.000x.

Прагматична игра уверува во живо казино играчи дека пријателски и професионални дилери во живо домаќин на новата игра во живо baccarat во студио дизајнирано специјално за бакара игра. Компанијата вели дека студиото е поставено на атрактивен и едноставен кориснички интерфејс.

Компанијата постојано ја обновува содржината на Live Casino со обновување на класичните игри како што е Mega Baccarat и додавајќи свежи нови искуства. Ова се случува додека компанијата продолжува да гради силни ангажмани на играчи во повеќе јурисдикции. Неодамна, компанијата потпиша договор со bet365, водечки живо казино сајт во Онтарио, Канада. 

Коментирајќи го објавувањето, Ирина Корнидес, главен оперативен директор во Pragmatic Play, изјави: 

„Mega Baccarat е возбудлив додаток на нашето портфолио на Live Casino, внесувајќи нова димензија на нашата оригинална игра Baccarat, која останува омилена на играчите. Во Pragmatic Play, ние постојано ја прошируваме нашата палета на Live Casino со нови премиум маси, извонредни игри шоуа, и класични наслови со пресврт“

Прагматичното Play освои двојни награди на Карибите за игри

Во другите вести на Pragmatic Play, компанијата неодамна освои двојник на престижното Caribbean Gaming Show. Овој настан беше домаќин на рајскиот остров Атлантис на Бахамите од 2 мај до 4 мај. Прагматичното играње мораше да ја победи силната конкуренција од водечките фигури во индустријата за да победи во следните категории:

  • Најдинамична експанзија во индустријата
  • LatAm Gaming извршен директор на годината (освоен од Виктор Аријас)

Коментирајќи за наградите, Виктор Ариса, потпретседател на компанијата за LatAm Operations, рече:

„Возбудени сме што освоивме двојна награда на Caribbean Gaming Show. Работевме исклучително напорно за да се позиционираме како истакнат снабдувач во LatAm и многу сме среќни што добивме две победи на настанот. две важни награди кои се додадени на дванаесетте награди освоени во трите години на Латам Хаб“

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести