Вести

September 22, 2023

Прагматично играње и 1xBet цемент партнерство со ексклузивна игра со дилер во живо

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Pragmatic Play, прв развивач на казино игри во живо, ја продолжи својата импресивна серија од 2023 година, откако го прошири постојното партнерство со 1xBet Casino. Во новиот договор, развивачот на играта ќе го испорача своето нарачано шоу за игри во живо, Wheel of Luck.

Прагматично играње и 1xBet цемент партнерство со ексклузивна игра со дилер во живо

Според Pragmatic Play, оваа игра ќе биде ексклузивно достапна на 1xBet и се базира на Mega Wheel со врвни перформанси. Прикажувањето на игри во живо дополнително ја дополнува постоечката колекција на игри со дилери во живо од развивачот на операторот на казино.

1xBet и Pragmatic Play имаат срдечни односи, а брендот за игри е меѓу првите живи казино сајтови да го вгради целосниот пакет содржини на развивачот во неговата библиотека. Пред оваа објава, играчите во казиното можеа да пристапат до игри на маса, гребење и онлајн слотови на Pragmatic Play.

Заедно со неговиот импресивен избор на посветени студија, прилагодливи маси и препознатливи брендирани искуства за игри, нарачаниот производ на Pragmatic Play е најновиот пример за прилагодување на развивач на софтвер обезбедува казино оператори. Ова им дава на операторите уникатни начини да ги ангажираат гејмерите ширум светот.

Ова е второ партнерство што го потпишаа Pragmatic Play и 1xBet во последните месеци. Во јуни 2023 година, двата гиганти на iGaming потпишаа а мултивертикален договор за снабдување на слотови на инвеститорот, виртуелни спортови и казино игри во живо во Перу.

Ирина Корнидес, главен оперативен директор во Прагматична игра, коментираше за продолжувањето на договорот, велејќи дека компанијата продолжува да постигнува голем успех со 1xBet откако стана едно од своите први партнерски казина што ја лансираше целата своја колекција на содржини за дилери во живо.

Таа додаде:

„Тркало на среќата е ново возбудливо шоу за игри, направено специјално за брендот. Нашата соработка со тимот на 1xBet ни овозможи да го прилагодиме нашиот сакан формат Mega Wheel за да испорачаме единствена верзија која обезбедува нивните играчи да добијат беспрекорно играње искуство кое е интегрирано со нивното брендирање“

Марија Г на 1xBet додаде: 

„Pragmatic Play ни испорача исклучителни, омилени производи за дилерите во живо за играчите откако го презедовме неговото портфолио на Live Casino пред четири години, и ова ќе се зајакне само со нашата сопствена игра нарачана. Воодушевени сме со финалниот производ и со нетрпение очекуваме да понатамошно растење на нашата база на клиенти за игри во живо со ова привлечно ново издание“

Најнови вести

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање
2023-11-02

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање

Вести