Вести

October 30, 2022

Причини за почесто да играте игри во казино во живо

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Многу онлајн казина не можат да пропуштат шанса да им понудат на играчите искуство во живо. Дејството се случува во студио опремено со бројни камери, а вистински дилер ги разделува картите, ја фрла топката или го врти тркалото. Но, и покрај очигледните предности од играњето казино игри во живо, некои играчи сè уште се скептични за идејата. Значи, ова кратко читање објаснува зошто треба да престанете да играте RNG игри во корист на искуство во живо на веб-страницата.

Причини за почесто да играте игри во казино во живо

Реално искуство во казино игри

Казино игрите во живо се пренесуваат во реално време од копнени студија, давајќи им на играчите искуство со коцкање како во живо. Операторите прекрасно ги украсуваат овие студија за да им дадат на играчите автентична атмосфера на казино кога ќе ја започнат играта. Ќе сретнете професионален и насмеан дилер во живо кој ќе се погрижи да се чувствувате како дома така што ќе ви објасни сè за карактеристиките и правилата на играта. 

Речиси сите казино игри во живо имаат функција за разговор во живо за да го направат искуството уште пореално. Оваа платформа за пораки во живо им овозможува на играчите да веднаш комуницирајте со дилерот во живо и други играчи. Дилерот во живо ќе ве води како да го поставите вашиот прв облог, да ја провери статистиката во играта, да ги објасни правилата на играта и многу повеќе. Но, секогаш одржувајте ја професионалната комуникација, или ќе ве избркаат од просторијата за казино во живо. 

Практично и флексибилно играње

Се сеќавате ли на 2020 година, кога коронавирусот беше на својот врв? Настрадаа многу индустрии, особено коцкањето на мало. Многу копнени казина и обложувалници го затворија бизнисот бидејќи владите воведоа ограничувања за да го спречат ширењето на вирусот. Оние кои на крајот ги отворија вратите неколку месеци подоцна имаа строги правила за социјално дистанцирање што го отежнуваа животот во казиното. 

Но, повеќето од овие играчи никогаш не престанаа да играат, благодарение на казината во живо. Овие игри се достапни за играње на мобилни телефони или компјутери доколку уредот има интернет конекција. Исто така, игрите се достапни 24/7, што значи дека не треба да креирате одредена сесија за играње. И пред се, не треба да одвојувате пари за бензин, бакшиш на дилерот, купување пијалоци и друго. 

Праведност и транспарентност

Постои долгогодишен мит дека онлајн казината ги лажираат игрите во нивна корист. И покрај бројните уверувања дека овие игри се фер и транспарентни, скептичните играчи сепак велат поинаку. Но, за да бидеме фер кон овие играчи, многу RNG игри ги намалуваат играчите на обични случајни минувачи кои не знаат како доаѓаат резултатите. Земете слотови, на пример. Играчите ги гледаат само тркалата како се вртат, и тука завршува. 

Но играње во регулирано казино во живо е потранспарентен бидејќи ќе видите како се одвиваат сите активности. Играчите гледаат сè на масата благодарение на сенасочните камери. Тие исто така можат да комуницираат со професионалните дилери кои ги цртаат картите или го вртат тркалото за пари пред екранот. Можете да ги прашате како ги генерираат резултатите преку функцијата за разговор во живо. И да, казино игрите во живо од Ezugi, Evolution, Microgaming и други обично се тестираат за правичност. 

Стотици варијанти на игра

Колку игри на маса знаете освен блек џек, рулет, покер, глупости, бакара и сик бо? Веројатно ниту еден! Но, агрегаторите на казино во живо ги прошируваат овие наслови во стотици варијанти за да одговараат на различни стилови на играње додека ги одржуваат класичните правила на играта. Некои програмери како Evolution Gaming одат дури и до воведување тркала за големи пари и емисии за игри. 

Земете рулет, на пример. Ќе најдете десетици варијанти на рулет во живо, вклучително и Speed Roulette, Lightning Roulette, Auto Roulette и многу повеќе. Овие игри имаат уникатни карактеристики како што се брзи кругови на игра, случајни множители, луксузно VIP чувство; ги именувате. Но, целта останува победа на надворешните или внатрешните облози. Значи, казиното во живо не е место за брзо досадување. 

Игри со висока исплата

Оваа точка е донекаде испреплетена со варијанти на игра. Како што беше кажано претходно, варијантите на игри во живо доаѓаат со бројни множители кои можат да им дадат на играчите сума што ќе го промени животот. Фановите на Блек Џек можат да си ја пробаат среќата во Lightning Blackjack на Evolution, кој ја позајмува својата игра од наградуваниот Lightning Roulette. Играчите можат да добијат множители од 2x до 25x на победничка рака. Мултипликаторот може да достигне 500x во рулетот Lightning и 2.000x во XXXtreme Lightning Roulette. Сега нема да го добиете тоа со RNG блек џек.

Во меѓувреме, овие игри можат да се пофалат и со некои од најниските рабови на куќи во индустријата за коцкање. Добар пример е Infinite Blackjack by Evolution, кој на куќата и дава ниски 0,53% предност. Сега размислете за ова; повеќето слот машини ретко нудат нешто пониско од 3%. Повеќето од нив достигнуваат максимум 4% или 5%, со џекпот-слотови од дури 10%. 

Игри на вештина и стратегија

Онлајн казино игрите можат да бидат засновани на вештини или на среќа. Игрите засновани на вештини се варијанти каде гејмерите можат да користат вештина за да ги зголемат шансите за победа. Во покерот, на пример, играчите одлучуваат кога да удрат, да застанат, да се удвојат, да се осигураат и да изведуваат други потези додека внимаваат што ќе направи нивниот противник понатаму. Но, играчите се на милост и немилост на среќата откако ќе ги вртат тркалата во игрите на среќа како слотови. 

Но, тоа не значи дека сите казино игри во живо се засноваат на вештини. Опциите како глупости, бакара и рулет се сметаат за игри на среќа. Сепак, овие игри им овозможуваат на играчите да користат стратегии и системи за обложување за почесто да победуваат. Интелигентните играчи на рулет играат облози со парни пари како црвено/црно, високо/ниско и непарно/пар користејќи системи за обложување како Martingale и Paroli. 

Збор на претпазливост!

Играјте во казина во живо освен ако не сте љубител на слот машина. Овие игри имаат стотици варијанти стримувани во реално време од казино студија распространети низ целиот свет. Може да размислите и за играње емисии на игри како Dream Catcher, Monopoly Live и Crazy Time за да освоите сума што ќе го промени животот на големото тркало. 

Но, пред да играме казино игри во живо, секогаш создаваме буџет за коцкање. Работата е што овие игри може да се играат само со вистински пари. Со други зборови, не можете користете бонус за добредојдеили награди за лојалност на казино игри во живо. Но, за среќа, повеќето казино игри во живо дозволуваат минимални облози од 0,10 до 1 долари, што ги прави совршени за буџетски играчи.

Најнови вести

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање
2023-11-02

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање

Вести