Топ десет најголеми џекпот

Вести

2021-01-29

слотови лесно се разбираат и се играат. Ставате паричка на неа и ја повлекувате рачката или притиснете го копчето SPIN, па макарите ќе почнат да се вртат на екранот.

Топ десет најголеми џекпот

Откако ќе застанат ролните, ќе се надевате дека ќе имате добитна комбинација и дека ќе можете да купите нов автомобил за себе или дури и нова куќа. Сепак, ова не е резултат што веројатно ќе излезе од слотот бидејќи е можно да освоите само неколку долари. Слотовите се најголемите заработувачи на пари за казина на Американците.

Секогаш има прилика да победите, а некои луѓе ја освоиле на големо. Плаќањата за слотови се едни од најголемите од која било друга игра во казина. Проверете ги следните исплати и ќе бидете воодушевени.

1. 39.710.826,36 долари

Оваа сума ја освоил 25-годишен софтверски инженер кој сè уште е анонимен, кој освоил скоро 40 милиони долари на прогресивен слот во казиното Екскалибур во Лас Вегас.

Тоа се случи во 2003 година и, до денес, останува најзначајниот слот џекпот досега. Тој користел само 100 долари на автоматот Мегабакс. Тоа е вистински поврат на инвестицијата. Дефинитивно вреди да се инвестира.

  1. 34.959.458,56 долари

Синтија Џеј Бренан, келнерка за коктели, го имаше најважниот ден во целата нејзина кариера. Ова се случи во јануари 2000 година. Синтија, која тогаш имаше 37 години, играше на мегабакс слот во Десерт Ин.

Wynn Las Vegas сега е поранешна локација на Desert Inn. За жал, Синтија доживеа трагична сообраќајна несреќа шест недели подоцна и тогаш ја удри пијан возач. Таа е парализирана, а во несреќата починала нејзината сестра.

  1. 27,580,879,60 долари

Ова се случи на 15 ноември 1998 година. Пензионирана стјуардеса се коцкаше во казиното Палас Стејшн, само со намера да потроши 100 долари на слотови без да мисли дека ќе добие нешто. Таа го поминала својот буџет како и обично.

Сепак, таа освои речиси 28 милиони долари на машина Мегабакс. Таа имаше неверојатна среќа.

  1. 22.621.229,74 долари

На 27 мај 2002 година, Јохана Хеундл го освои четвртиот од најголемите слот џекпот досега. Овој жител на Калифорнија одлучи да игра на слот на Мегабакс. Беше на пат да појадува кога реши да си игра.

Јохана за момент го тргна погледот од машината. Кога погледна назад во слотот, мораше да провери двапати. Таа освои речиси 23 милиони долари.

5. 21.346.952,22

На 1 јуни 1999 година, анонимен деловен консултант ставил банкнота од 10 долари во мегабакс, без да знае дека неговиот живот ќе се промени.

Овој жител на Илиноис освоил 21,3 милиони долари на тој слот во Палатата Цезар во Лас Вегас. Тој и ден денес е анонимен.

  1. 21.147.947,00 долари

Соништата се остваруваат. Кажете му го тоа на Елмер Шервин кој освои 4,6 милиони долари во 1989 година на Мираж. Речиси 20 години подоцна, тој исто така освоил 21,1 милиони долари на машината Мегабакс во хотелот „Cannery Casino“ во Лас Вегас.

Тој е дефинитивно најсреќниот човек на светот, бидејќи освоил не еден туку два џекпот. Елмер почина кога имаше 94 години.

7. 17.329.817,80 долари

Секој редовен е запознаен со бесплатните гитови што се даваат. Има кредит од 20 долари за да може да играте на слотови, ваучер за вечера, па дури и попуст за вашата хотелска соба.

Тие се неверојатни, но она што луѓето сакаат да го освојат се парите. Во декември 2012 година, анонимен коцкар освои речиси 18 милиони долари со бесплатен кредит за играње на слот. Тоа е она што се нарекува среќа.

  1. 17.329.817,80 долари

Редовен казино, познат како локалниот Rampart Lucky, играше само банкнота од 20 долари во машина Мегабакс во Rampart. Потоа освоил мултимилионски џекпот. Тој направи огромна донација за неговата локална црква. Ова и овозможи на новата црква да изгради своја црква. Во тоа време, црквата беше домаќин на нивните настани и сите нивни служби во салата на локалното средно училиште.

  1. 12.769.933,00 долари

На 21 јануари 2011 година, непозната жена ја посетила нејзината внука која живеела во Лас Вегас. Имала само 6 долари во готовина и решила да игра Мегабакс во казиното и одморалиштето Арија и таму освоила 12,7 милиони долари. Тогаш нејзиниот живот засекогаш се промени.

10. 12.510.549,90 долари

На 14 април 1997 година, Сузан Хенли застана во казиното Њујорк - Њујорк една вечер по работа, на враќање дома.

Имаше претчувство дека казиното има нешто за неа на слотот Мегабакс. Сузан играше 100 долари на машината Мегабакс за која се сомневаа дека е победничка. И, очигледно, таа освои милиони. Таа освои 12,5 милиони долари.

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести