Целосен водич за тоа како да се игра во живо тинејџерски Пети од Езуги во 2023 година

Вести

2023-06-22

Benard Maumo

Во 2019 година, Езуги, водечки развивач на казино игри во живо, го најави дебито на Live Teen Patti. Тоа е забавна игра со карти кои експлицитно ги таргетира играчите на казино во живо Индија. Ezugi ја пренесува оваа игра од своето модерно студио во Романија, со играчи кои пристапуваат до оваа игра во живо на нивните мобилни телефони или десктоп компјутери. Така, во овој преглед, ќе научите што нуди овој наслов и неговите карактеристики.

Целосен водич за тоа како да се игра во живо тинејџерски Пети од Езуги во 2023 година

Како да се игра Езуги во живо тинејџерски Пети

Прво, Во живо тинејџерка Пети е игра со карти достапна за играње повеќето регулирани казино сајтови во живо. Езуги ја пренесува оваа игра деноноќно, што значи дека немате причина да не играте.

Играта е релативно едноставна, бидејќи играчите треба само да ги споредуваат картите. Малку е слично на Live Dragon Tiger од Evolution Gaming или Андар Бахар од Езуги, иако табелата за плаќање е повеќе како покер. Идејата е да се создаде рака со 3 карти посилна од онаа на дилерот.

Подолу се едноставните чекори за да започнете да играте Live Teen Patti од Ezugi:

 • Започнете со ставање анте облог додека дилерот во живо го меша шпилот со 52 карти. 
 • Играчите можат да се обложуваат на двата главни облози; Андар и Бахар.
 • Сега дилерот ќе извлече три карти во двете позиции.
 • Позицијата со поголема вредност ја добива играта пред да започне уште едно коло.

Странични облози и исплати на Тинејџерските Пети во живо на Езуги

Исплатата за обложување на точка А или Б доаѓа со исплата 1:0,95. Иако тоа е конзервативна награда, не е важна раката што ќе ја извлечете за да го освоите овој облог.

Покрај тоа, ова во живо казино игра доаѓа со два изборни странични облози; Парови и 3+3 бонус. Страничниот облог во Парови ќе се исплати кога раката на играчот има пар или подобар. Подолу е табелата за плаќање за овој специјален облог:

 • Пар: 1:1
 • Флеш: 4:1
 • Директно: 5:1
 • Три-на-вид: 30:1
 • Стрејт флеш: 40:1
 • Кралски флеш: 100:1

Од друга страна, бонусот 3+3 се исплаќа кога квалификациската рака со 5 карти ги користи картите на дилерот и играчот. На играчите им треба најмалку тројка или подобро за да го добијат овој облог. Исплатите за овој облог се како што следува:

 • Три од еден вид: 7:1
 • Директно: 10:1
 • Флеш: 15:1
 • Полна куќа: 20:1
 • Четири од еден вид: 100:1
 • Стрејт флеш: 200:1
 • Кралски флеш: 1000:1

Но, бидете внимателни кога ги играте овие две странични облози бидејќи тие имаат зголемен раб на куќата. Предноста на куќата за страничниот облог во Парови е 4,49%, додека страничниот облог од 3+3 бонус е максимум 8,56%.

И тоа е се што треба да знаете за Live Teen Patti од Провајдер на софтвер Ezugi. Како што можете да видите, тоа е директна игра која испорачува уникатна комбинација на покер и Бакара со два наградни странични облози.

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести