1P Live Roulette Wheels – Играјте без многу ризици!

Вести

2022-06-19

Benard Maumo

Играње рулет во живо на најдобрите казина во живо е забавно и лесно ако не мора да ја скршите банката. Рулетот, како што знаете, е игра заснована на среќа. Како таков, дури и најдобриот систем за обложување нема да ја спаси вашата кожа од работ на куќата. 

1P Live Roulette Wheels – Играјте без многу ризици!

Но, ако ја играте играта за само 1 денар, ќе уживате во неколку рунди без брзо да го намалите вашиот субсидиум. Значи, каде играчите можат да ги најдат најевтините маси за рулет за играње? Подолу се дадени неколку препораки. 

Slingshot автоматски рулет (Evolution Gaming)

Evolution Gaming беше многу успешна во живо рулет оддел. На пример, варијантата Lightning Roulette беше избрана за игра на годината на EGR 2018. Но, бидејќи оваа игра ужива во слава, Slingshot Auto Roulette продолжува да привлекува буџетски играчи во толпа. Можете да го вртите тркалото со само 0,10 p и дури 500 фунти. 

Автоматски рулет е брза игра каде играчите можат да вртат до 80 кругови на час. Сега, ако играте повеќе рунди со само еден денар, можете да го промените тоа во мали, но витални победи. Покрај тоа, играта ги користи стандардните правила за европски рулет, што значи дека работ на куќата е 2,70%. Но, за жал, оваа игра нема никакви странични облози. 

Бисер рулет (Playtech)

Бисер рулет од во живо казино провајдер на софтвер Playtech е уште еден во живо казино рулет кој апелира до сите буџети. Повеќето казина во живо на Playtech им дозволуваат на обложувачите да ја играат оваа фасцинантна игра за 0,50 p до 100 фунти. Некои казина може дури и да ви дозволат да вложите 0,10 p до огромни 80.000 фунти. 

Pearl Roulette на Playtech користи европски правила за рулет како и повеќето игри со рулет во живо. Покрај RTP погодна за играчи, оваа игра им дава на играчите оптимални перформанси на десктоп компјутерите и мобилните телефони. Видеото се емитува во HD квалитет со вградената функција за разговор во живо што им дава можност на играчите да разговараат со пријателските дилери. 

Slingshot рулет (Playtech)

Slingshot Roulette е уште една игра со рулет во живо на Playtech емитувана од студиото на програмерите во Латвија. Можете да ја играте оваа игра со рулет во живо со 0,25 п до 1.000 фунти, иако некои казина инсистираат на 1 до 5.000 фунти. Оваа игра ги имплементира вообичаените правила на европскиот рулет со примеси на игра со автомат. 

Изненадувачки, нема да најдете дилери на казино во живо каде било на оваа игра, слично на Auto Roulette на Evolution. Ова значи дека тркалото се врти автоматски во интервали генерирани од компјутер. За оние кои претпочитаат игри со брзо темпо каде што можат да ги вртат тркалата што е можно побрзо, ова можеби не е игра со рулет во живо за вас. 

Брзински рулет (Еволуција игри)

Speed Roulette е едно од најпопуларните изданија за рулет на Evolution досега. Објавена во 2018 година, тоа е брза игра која трае само 25 секунди помеѓу вртењата. Тоа е околу 50% побрзо од Immersive Roulette и повеќето стандардни верзии на рулет во живо. За возврат, љубителите на рулет уживаат повеќе возбудувања и можности за обложување. 

Во меѓувреме, можете да играте Speed Roulette за само 0,50 p до 8.000 фунти. Сепак, ова може да варира помеѓу операторите бидејќи за некои ќе бидат потребни од 1 до 5.000 фунти. Друга возбудлива карактеристика на Speed Roulette е „технологијата за препознавање видео“ за автоматско препознавање на победничките броеви. Ова додава уште еден слој на транспарентност во играта. 

Azure рулет (прагматична игра)

Pragmatic Play ги лансираше Azure Roulette и Blackjack Azure во 2020 година. Овие игри имаат интерактивна игра со опции како статистика на играта, тркачка патека и уникатни облози како Full Complete и Finales a Cheval. Исто така, подобрениот дизајн има длабоки сини акценти, давајќи им на овие игри елегантно чувство. 

Но, главната ѕвезда на шоуто во Azure Roulette и Blackjack Azure се дополнителните табели со повеќе ограничувања за облози. Во Azure Roulette, играчите уживаат во пријателски опсег на облози од 0,10 p до 5.000 фунти. Оваа рулет игра е исто така една од ретките наслови во живо што се пренесуваат во 4K. Плус, круговите на центрифугирање се прилично брзи, иако брзинскиот рулет на Evolution е сè уште побрз од повеќето.

Фудбалски рулет во живо (Playtech)

Во 2018 година, Playtech повторно го лансираше фудбалскиот викенд рулет како фудбалски рулет во живо. Со повторното лансирање дојде возбудливата функција и покривање на Goal Side Bet за сите големи фудбалски лиги, вклучувајќи ја и Лигата на шампионите на УЕФА. Исто така, играта ја заменува заднината на зелениот екран со посветена околина на спортска тема. 

Фудбалскиот рулет во живо прифаќа облози од 0,50 p и дури 1.000 фунти. RTP за главниот облог е 97,30%, при што додадениот облог од страна на целта максимално изнесува 95,29%. Но, ако го изберете страничниот облог, добивате множители од 3x до 100x. Сè на сè, играта е сосема иста како и Live European Roulette. 

Време е да играме рулет со ниски влогови!

Очигледно е дека на играчите не им треба голема сума за да играат и да победат игри во казино во живо. Иако овие игри немаат демо верзии како нивните RNG колеги, ниските влогови го прават искуството повозбудливо. 

Но, пред да играте рулет со ниски влогови, внимателно изберете ги облозите. Најдобра практика е да се играат надвор облози со парни пари бидејќи тие им нудат на играчите повеќе од 45% шанси да добијат облог. Ова исто така ги прави совршени за стратегии за рулет, како што се рамно обложување и Мартингал. Уживајте во шоуто!

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести