Вести

May 28, 2021

6 едноставни стратегии за онлајн казино кои всушност функционираат

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Ако одлучите да се приклучите на светот на онлајн казиното, најдобро е да ги намалите вашите очекувања. Не доаѓајте со надеж дека ќе остварите инстантни добивки бидејќи казиното секогаш победува, благодарение на работ на куќата. Сепак, сета надеж не е изгубена бидејќи многу обложувачници сè уште живеат од коцкање. Всушност, шансите се дека познавате личност или две кои заработуваат добри пари од овој потфат. Значи, која стратегија за коцкање ја користат? Или, дали тие се само среќни? Во секој случај, оваа статија има некои одговори.

6 едноставни стратегии за онлајн казино кои всушност функционираат

Не играјте без стратегија за коцкање

Ова е несомнено најважната стратегија за казино во живо што никогаш не треба да ја заборавите. Глупаво е да се регистрирате во живо онлајн казино без да сфатите како ќе играте и како ќе победите. Светот на коцкање понекогаш може да биде немилосрден, па може да се најдете како го исцрпувате вашиот буџет за неколку минути. За среќа, сите казино игри, особено игрите на маса, можат да се победат со вистинската стратегија. Затоа, прочешлајте го интернетот за пристапи за победа над блек џек, видео покер, бакара и многу повеќе.

Изберете ги игрите Внимателно

За жал, најдобрите онлајн казино игри се на премија. Тоа е затоа што повеќето казино игри се генерално лоши. Па што е трикот? Играјте игри на вештина наместо варијации засновани на среќа, како што се автомати. Тоа е затоа што игрите на вештина како блек џек и видео покер дозволуваат користење на стратегии за коцкање како броење карти. Ова може да го намали работ на куќата, со што ќе им даде на играчите контрола врз исходот. За игрите засновани на среќа, вие сте само обичен гледач откако ќе се обложите.

Забавете кога играте онлајн слотови

Ако одберете да го игнорирате црвеното знаме (т.е. високиот раб на куќата) и да репродуцирате видео слотови, бидете подготвени да донесувате брзи и прецизни одлуки. Иако не постои јасна стратегија за коцкање за да се победи автоматот, можете да ја зачувате вашата кожа со малку забавување. На пример, просечниот коцкар обично игра повеќе од 300 вртења на час. Значи, намалете го на 150 на час. На овој начин, вашиот субсидирам ќе трае подолго, со што на крајот ќе ги подобрите вашите шанси за победа.

Играјте „0“ само со тркала за рулет

Рулетот е несомнено игра за играње во кое било казино во живо преку Интернет. Но, како и видео слотови, рулетот најмногу зависи од среќата за победа без разлика на големината на работ на куќата. За среќа, можете да ја победите куќата со тоа што ќе се одлучите за европскиот рулет „0“ наместо американскиот рулет „00“. Тоа е затоа што варијантата „0“ има низок раб од 2,7% во споредба со 5,2% на тркалата „00“. Накратко, ќе го играте европскиот рулет многу подолго со сличен банкрот што го користите на американското тркало.

Блек Џек е игра за играње

Може да играте бакара и видео покер со поволна хаус предност, но на крајот, блек џекот е казино игра која треба да се победи. Зошто? Ако изберете совршена блек џек маса со пријателски правила и примените стратегија за убиства, работ на куќата може да падне на помалку од 0,4%. Прво, повеќето казина ќе ве одвратат од броење картички, но тоа е апсолутно легално. Второ, не ти треба цел ден да научиш како да броиш карти. Едноставно кажано, фокусирајте ја целата ваша коцкарска енергија на блек џек и нема да зажалите.

Создадете сметка за коцкање

Дури и ако сте најбрилијантниот коцкар во светот, сигурно ќе банкротирате без банкрот за обложување. Со работен буџет за коцкање, ќе го ослободите вашиот ум да се концентрира на играта без надворешни финансиски одвлекувања. Исто така, погрижете се да се придржувате до банкротот и да си заминете веднаш штом ќе постигнете победа. Имајќи ги предвид сите работи, управувањето со субсидиумот треба да биде на врвот на агендата.

Заклучок

Ако немате стратегија за коцкање, едноставно изберете една или дури и сите од горната листа. Користењето на совршениот пристап може да ве направи непредвидливи, што е нешто што на дилерот и на повеќето играчи на казино им е одвратно. И пред сè, играјте на регулирано онлајн казино.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести