Вести

June 11, 2021

6 коцкарски грешки кои дилерот нема да ви ги каже

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Без разлика дали играте во вистинско казино или казино во живо, дилерот е секогаш централен во акцијата. Дилерот го надгледува дејството на играта на маса за да обезбеди сите играчи да се придржуваат до правилата. И ако најдете добар дилер, можете да започнете разговор, правејќи го целото гејмерско искуство забавно и релаксирачко.

6 коцкарски грешки кои дилерот нема да ви ги каже

Но, како што можеби претпоставувате, дилерот знае нешто или шест за масата што вие не знаете. Значи, кои се овие коцкарски грешки што играчите ги прават пред очите на дилерот? Оваа статија фрла поглед!

Не играње со субсидирам

Очигледно, онлајн казиното е во бизнис за да заработи пари. Затоа, не очекувате дилерот да ви каже да подготвите банкрол за играње, нели? Обично, тие ќе бидат повеќе од среќни ако можете да ја носите целата ваша банкарска сметка на маса. Т

еј знајте дека освен ако не сте среќни или не користите одредена стратегија, куќата ќе победи на крајот, благодарение на предноста на куќата. Затоа, носете добро испланиран субсидиум за да избегнете да станете тема на „куќата“ кога ќе заминете.

Темпирање на вашата игра

Од сите тајни за коцкање на оваа листа, оваа е најдобро чувана од куќата, пред се копнените казина. Следниот пат кога ќе застанете до казиното, бидете доволно заинтересирани и погледнете наоколу.

Дали гледате часовник на повидок? Што е со прозорците? Во основа, казиното ќе стори сé што е можно за да се осигура дека не сте свесни за времето што сте го искористиле за обложување. Повторно, идејата е да ви дозволиме да играте со што е можно повеќе пари.

Играње рулет наместо блек џек или покер

Како што беше кажано претходно, куќата победува поголемиот дел од времето. Но дали е вистина? Па, зависи од играта што ја играте. Базиран на среќа игри во казино во живо како рулет од десет привлекуваат почетници гејмери. Сепак, дилерот нема да ви каже дека играњето блек џек или видео покер е поисплатливо. Причина?

Овие игри им овозможуваат на играчите да користат стратегија за победа. Со други зборови, вие не сте само обичен гледач кој го чека исходот. Што е најдобро, видео покер и блек џек може да се пофалат со некои од најниските (ако не и најниските) рабови на куќата.

Играње блек џек 6:5

Само затоа што блек џек им дозволува на гејмерите да користат стратегија, не значи дека треба да играте слепо. Тоа е затоа што оваа табела доаѓа со исплати или 6:5 или 3:2. За жал, повеќето гејмери не прават математика пред да изберат маса за блек џек.

На пример, ако играте за 10 долари по рака на маса 3:2, добивате 20 долари за блек џек. Од друга страна, табелата 6:5 ви дава само 14 долари. Накратко, табелата 6:5 има раб на куќата за 2% повисок од табелата 3:2. Тоа е значајна разлика!

Прескокнување на бонус програмите за казино во живо

Дилерот исто така нема да ви каже каде да ги најдете програмите за лојалност. Повеќето регулирани казина во живо им нудат на играчите награди како што се враќање на готовина и бонус пари. И да, дилерот знае дека добивањето на овие награди е најефективниот метод за надминување на работ на куќата. На пример, попустите за враќање на готовина може да ни бидат од корист кога се компензираат загубите и се зголемуваат вашите победи. Затоа, секогаш зграпчете го бонусот за казино во живо што е фрлен на вашиот пат.

Кога да бакшиш

Дали знаете зошто некои огорчени играчи на казино се жалат на дилерот? Па, тие не даваат бакшиш. Всушност, подземните истражувања покажуваат дека гејмерите кои ретко даваат бакшиш на дилерот губат почесто. Настрана, дилерот, исто како и шанкерот, се потпира на бакшиш за да го финансира својот раскошен начин на живот. Затоа, колку повеќе им давате бакшиш, толку повеќе ви даваат витални тајни за коцкање.

Завршен совет

Повеќето играчи, особено новодојденците, ги прават горенаведените коцкарски грешки. Но, за нивна одбрана, можеби ќе потрае некое време пред да сфатите дека ги правите овие обложувачки глупости. Затоа, наместо да го обвинувате дилерот што не ви кажал, почесто му давајте бакшиш. На овој начин, можете доволно брзо да ги научите победничките совети и трикови.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Откривање на возбудувањата на рулетот Sticky Bandits во живо: менувач на играта во онлајн коцкањето
2024-06-05

Откривање на возбудувањата на рулетот Sticky Bandits во живо: менувач на играта во онлајн коцкањето

Вести