Вести

December 27, 2021

Greentube Inks Holland Казино договор за деби на холандскиот пазар

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Холандскиот пазар за онлајн коцкање конечно почна да се активира на 1 октомври 2021 година. Ова е по донесувањето на Законот за далечинско коцкање (KOA). И операторите на онлајн казино изгубија малку време за да се приклучат на овој ветувачки пазар на iGaming. Еден таков оператор е Greentube. Овој развивач на софтвер е специјализиран за онлајн слотови, игри на маса и казино игри во живо во казина во живо.

Greentube Inks Holland Казино договор за деби на холандскиот пазар

Точно 20 дена по лансирањето на пазарот, Greentube, интерактивна поделба на NOVOMATIC Group, објави дека нејзиниот каталог на игри ќе биде во живо во Холандија преку Holland Casino. Интересно е што ова го означува првото нурнување на компанијата во водите на холандскиот iGaming. 

Значи, што треба да очекуваат играчите на казино во живо на Kiwi од лансирањето?

Сеопфатно портфолио на игри

По договорот, холандските играчи на онлајн казино во живо сега ќе пристапуваат до сеопфатното портфолио на игри на Greentube. Договорот опфаќа широк спектар на класици на NOVOMATIC како Book of Ra и Sizzling Hot.

Исто така, вклучува и AWP (Забава со наградни) титули на слотови кои беа огромен успех, благодарение на нивното високо ниво на интеракции со играчите. Игрите како Gemini Twin, Club 2000, Random Runner, Mega Slem Casino и Grand Slam Casino сега ќе бидат достапни за холандските фанови на автомати.

Како што се очекуваше, казино игрите во живо на Greentube како блек џек, рулет и бакара се исто така дел од договорот. Овие игри се популарни меѓу играчите и операторите поради нивната прекрасна HD графика, разговор во живо и режим на џекпот. Покрај тоа, тие се достапни за играње 24/7, што значи дека играчите на Киви можат да се прилагодат и да уживаат во секое време.

По лансирањето на ново регулираниот пазар, Holland Casino стана првиот оператор на онлајн казино во Холандија кој е партнер со Greentube. Овој оператор е лиценциран да работи на холандскиот пазар и може да се пофали со долгогодишно работно партнерство со копнената поделба на NOVOMATIC во земјата.

Пазар со многу потенцијал

Маркус Антл, шеф за продажба и управување со клучни сметки на Greentube, брзо реагираше на новиот договор. Тој рече дека агрегаторот е среќен што соработува со долгогодишниот партнер на NOVOMATIC – Holland Casino.

Официјалното лице додаде дека Холандија е пазар на iGaming со огромен потенцијал и дека операторот не може да биде посреќен што живее во земјата. Антл се надева дека пресвртницата е само почеток на долго и успешно партнерство меѓу двете компании.

Jeroen Verkroost, директорот за дигитална трансформација на Holland Casino, исто така брзо го опсипуваше договорот со пофалби. Тој коментира дека холандските играчи едвај чекаат да уживаат во нивните омилени игри во безбедна, сигурна и контролирана средина. Verkroost исто така рече дека класиците на Greentube како Sizzling Hot, Book of Ra и AWP насловите ќе отворат ново поглавје во нивната долга и успешна врска со NOVOMATIC.

NOVOMATIC повторно добива акредитација за G4

Во другите поврзани вести, NOVOMATIC, австриска гејмерска технолошка групација, се пофали со својата најнова G4 сертификација на 17 ноември 2021 година. Ова обновување дефинитивно ќе биде музика за ушите на Greentube и другите подружници на NOVOMATIC во:

  • ОК
  • Германија
  • Австрија
  • Холандија

За една компанија да добие G4 (Global Gaming Gambling Guidance) сертификат, таа мора да се согласи да ги почитува највисоките стандарди за заштита на играчите и младите во сите деловни области.

NOVOMATIC првпат беше почестен со оваа сертификација во ноември 2019 година. Акредитацијата на Г4 се ревидира и обновува на секои две години доколку компанијата се придржува до строгите 100 критериуми поставени од организацијата. Правилата се движат од кодекс на однесување и внатрешни упатства до обука на персоналот и превенција од зависност од игри.

Оваа сертификација има корист од NOVOMATIC Group на следниве начини:

  • Повеќе можности за маркетинг.
  • Подобрете ја перцепцијата на компанијата меѓу играчите во индустријата.
  • Ги разликува компаниите НОВОМАТИК од неетичките оператори.
  • Испратете јасна порака до владите и заедниците за одговорното однесување на компанијата.

Според главниот ревизор на G4, Ynze Remmers, новата сертификација покажува дека NOVOMATIC AG постојано се подобрува, а одговорната забава е нивната примарна цел. Да продолжи долго!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести