Вести

October 11, 2020

Playtech добива нов договор или без договор, брендиран казино во живо

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Playtech добива нов договор или без договор брендиран казино во живо

Добавувач на игри во Лондон Playtech лансираше нов дилер на казино во живо заснован на популарната икона ТВ-шоуа на Ендемол Deal or No Deal. Лансирајќи се како ексклузива за водечки оператор, овој дилер на казино во живо ја рекреира целата возбуда од многу успешниот и надалеку познат формат на игри за игри и го проширува партнерството на Playtech со Endemol, кое веќе вклучи соба за бинго. Ова игра е многу слична на ТВ-шоуто. Верзијата за дилер во живо се заснова на околу 16 нумерирани куфери за награди, а има и 15 броеви кои се појавуваат на билетот на играчот. 16-тиот куфер е наградата на играчот. Потоа се извлекуваат сите топки, потоа броевите и наградите и се вадат од вашиот билет, а во исто време се пополнува и лентата на банкарот. Кога ќе имате седум броеви на бр, тогаш банкарот ќе ви ја направи првата понуда. Ако го прифатите договорот, играта ќе заврши. Исто така, постои можност да купите уште пет топки за да продолжите да барате подобра понуда. Ако не прифатите договор и немате повеќе топки на располагање и не сакате да купите повеќе, тогаш вашиот куфер ќе се отвори за да ја откриете вашата награда, која и да е таа. Можно е играчите да изберат да зголемат една од петте награди пред да започне играта, па дури и да влезат во мини споредна игра со извлекување, со награди врз основа на првите 20 извлечени топки.

Playtech добива нов договор или без договор, брендиран казино во живо

Што велат за оваа игра

Едо Хаитин, управен директор во Playtech Live изјави дека брендот е дефинитивно среќен што ќе ја донесе возбудата од една од телевизиските емисии во Live Casino. Тука е и мини споредната игра со нерешено, која им овозможува на играчите да купат неколку билети со до 6 поени во текот на играта, каде што треба да купат повеќе топки или да ја преземат понудата, договор во живо или без договор носи ново ниво на забава и стратешко учество за секој што го игра. Хаитин, исто така, додаде дека за многу играчи, играњето во живо е исто толку за искуството колку и за коцкањето, а забележан е и раст во трендот на формати во стил на игри, поради што Playtech е многу уверен во нивниот договор во живо. или игра без договор, бидејќи веќе знаат дека ќе биде успешна. Лекс Скот, кој е шеф на бизнисот на Брендови Banijay, додаде дека се воодушевени што ќе го продолжат своето партнерство со Playtech преку нивното лансирање на оваа нова игра. И тоа е сосема природно затоа што знаат дека ќе го привлече вниманието на многу играчи, особено оние кои сакаат казино во живо. Презентацијата е прекрасна и комбинацијата на докажан формат и иновативен елемент како мини ждрепката, се верува дека нуди нешто уникатно и многу забавно за играчите во живо и тоа е она што брендот го сака.

Иновации во Playtech

Се разбира, во кое било казино во живо е можно да најдете повеќе од оваа игра како покер, блек џек, бакара, рулет и други видови на игри. Но, Playtech одлучи да иновира и тоа е дефинитивно нешто што може да го промени начинот на кој луѓето гледаат на казина во живо. Со оваа нова игра можно е повеќе луѓе да се регистрираат и да почнат да играат. Ако сакате да ја пробате оваа игра, тогаш треба да ги пребарувате казина во живо каде што е можно да се игра. Секако, тие ќе бидат многу таму каде што тоа може да се направи. Се разбира, ова штотуку беше лансирано, така што во моментов е малку невозможно да се најде во многу казина, но наскоро може да се најде во неколку казина во живо. Треба само да почекате. Ако веќе сте регистрирани во казино во живо, тогаш може да најдете договор во живо или без договор за неколку дена од сега.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Откривање на возбудувањата на рулетот Sticky Bandits во живо: менувач на играта во онлајн коцкањето
2024-06-05

Откривање на возбудувањата на рулетот Sticky Bandits во живо: менувач на играта во онлајн коцкањето

Вести