Вести

August 3, 2023

Quickspin започнува возбудливо патување во казино во живо со Big Bad Wolf Live

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Индустријата за казино во живо е горда што пречекува уште еден член откако QuickSpin, оддел за игри на Playtech, го објави своето инаугуративно шоу за игри во живо. Неодамна, развивачот на игри, познат по своите онлајн слотови, го промовираше многу очекуваниот Big Bad Wolf Live.

Quickspin започнува возбудливо патување во казино во живо со Big Bad Wolf Live

Playtech гордо ја објави својата соработка со Quickspin во живо да го испорачаме ова сосема ново ремек дело. Најновиот снабдувач на игри во живо вети дека ќе го револуционизира искуството на игри со својата врвна технологија и супериорна забава. Quickspin Live е подготвено да создаде нова ера на гејмери.

Лансирањето на Big Bad Wolf Live одамна доаѓа по компанијата ја најави играта во февруари 2023 година. Quickspin кажа се игри со дилери во живо ќе биде достапен под брендот Quickspin Live. Во официјалното соопштение, компанијата рече дека е воодушевена да го претстави Big Bad Wolf Live како свој прв производ во светот на казиното во живо. Со користење на напредната технологија за пренос во живо од групата Playtech, компанијата има за цел да го револуционизира секторот за игри во живо и да им обезбеди играчи на регулирани живи казино сајтови со неспоредливо гејмерско искуство. Со посветеност на тековните иновации и раст на пазарот, инвеститорот е подготвен да остави свој белег.

Едо Хаитин, извршен директор на Playtech Live, рече дека Big Bad Wolf Live е олицетворение на лансирањето на патувањето на Quickspin Live во возбудливиот простор во живо. Тој изјави дека пробивот пристап на компанијата за насловите Quickspin Live ја покажува напредната платформа Playtech Live и имагинативната моќ на Quickspin.

Хаитин додаде:

„Играта е навистина извонредно RNG и Live искуство, поставувајќи ја лентата повисоко за индустријата; извонредното внимание на деталите во студиото и забавната игра во комбинација со првите од ваков вид карактеристики и високиот квалитет на Quickspin. Со овој нов возбудлива соработка, ќе ги редефинираме границите на игрите во казино во живо и ќе поставиме нови индустриски стандарди“

Панајотис Хрисовицанос, извршен директор на Quickspin, рече дека компанијата е основана со мисија да обезбеди привлечни искуства за игри што ги спојуваат високите производствени вредности, креативноста и страста.

Тој продолжи:

„Како што индустријата и базата на играчи се развиваат, ја препознаваме важноста да се угости генерацијата која порасна играјќи игри како социјална активност на аркадни машини, конзоли, мобилни и компјутери. Со Quickspin Live, имаме можност директно да се вклучиме со овие играчите и еволуирајќи го пејзажот за игри на казино во живо. Исто така, имаме доволно среќа да ја имаме Playtech како наш партнер, кој ни обезбедува технологија и експертиза водечка на пазарот, овозможувајќи ни да ги претвориме нашите соништа во реалност

Big Bad Wolf Live нуди извонредно искуство, фалејќи се со внимание на деталите, уметноста и врвните карактеристики кои создаваат нова лента за игри во казино во живо.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести