Вести

August 17, 2023

SA Gaming најавува нова верзија на Andar Bahar со режим без провизија

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Андар Бахар денес е една од најиграните казино игри со карти во живо. Тоа е лесна игра за разбирање, бидејќи треба само да ја поддржите страната Андар или Бахар за да победите во облог. Како Live Baccarat, главните раце имаат 50% шанси за победа. Затоа некои казина земаат провизија од победничките раце за да и дадат предност на куќата.

SA Gaming најавува нова верзија на Andar Bahar со режим без провизија

Значи, ако не сте подготвени да се разделите ниту со еден процент од вашите победи, SA Игри на среќа, водечки провајдер на игри во живо со седиште во Азија, има нешто за вас. Неодамна, компанијата објави сосема нов Игра Андар Бахар со режим Без комисија. Оваа класична игра со карти со интригантни надградби ветува дека ќе донесе бран на возбуда кај играчите на најдобрите казино сајтови во живо.

NC Baccarat ја задржува класичната карактеристика на оригиналната хинди игра. На живи дилери користете ги познатите палуби со 52 карти и играта започнува со крупието да сечат карти и да им ги покажуваат на играчите. Играчите потоа можат да се обложуваат на страната на која чувствуваат дека ќе слета следната карта од сличен ранг. Накратко, на во живо казино игра се дели на левата и десната страна.

SA Gaming потврди дека облозите Андар и Бахар имаат изедначени исплати на пари (1:1). Ова значи дека ако ставите облог од 10 долари на Бахар за да победите, ќе добиете вкупна исплата од 20 долари. Играта има и надграден кориснички интерфејс со копче за префрлување за гејмерите беспрекорно да се префрлаат помеѓу режимите на обложување.

Други значајни дополнувања на оваа игра се трите нови странични облози. Подолу е преглед:

  • Прв Андар: Овој страничен облог исплаќа 15,5 пати повеќе од влогот ако првата поделена карта на страната Андар е слична на картата за игра.
  • Прв Бахар: Овој страничен облог е спротивен на Првиот Бахар, иако со слична исплата.
  • Први 3: Се исплаќа максимум 120x кога се формира шема на Flush, Straight или Straight Flush со „Game Card“ користејќи ја првата картичка на Andar или Bahar.

SA Gaming коментираше:

„И Андар Бахар и НК Андар Бахар го зголемија бројот на странични облози на вкупниот број поделени карти, од 8 опции за странични облози на 10, и сега дозволуваат максимална исплата од 800x!"

Компанијата неодамна лансираше нови казино игри во живо бидејќи има за цел да го зацврсти своето прво место во индустријата. Во јули 2023 година, развивачот го објави Teen Patti 20-20, уште една класична игра со карти од Индија. SA Gaming исто така објави a нова маса во живо Блек Џек со седум седишта.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Откривање на возбудувањата на рулетот Sticky Bandits во живо: менувач на играта во онлајн коцкањето
2024-06-05

Откривање на возбудувањата на рулетот Sticky Bandits во живо: менувач на играта во онлајн коцкањето

Вести