SA Gaming ја лансираше Diamond Hall со ВИП елеганција и шарм

Вести

2023-06-08

Benard Maumo

Помина извесно време откако SA Gaming ги почести своите играчи со нова казино игра во живо. Изгледа дека чекањето конечно заврши откако компанијата го најави дебито на Diamond Hall. Компанијата дури ја нарекува оваа игра „крунскиот скапоцен камен на SA Gaming“

SA Gaming ја лансираше Diamond Hall со ВИП елеганција и шарм

Дијамантската сала не е типична Студио Baccarat во живо според сите стандарди, бидејќи нуди луксузно искуство со игри во модерен амбиент. Фантастичното место ги спојува врвната технологија и прекрасниот дизајн, обезбедувајќи ВИП искуство што играчите во најдобрите казина во живо искрено заслужуваат. 

SA Gaming вели дека ова престижно место не остава ништо на камен, олицетворувајќи ја екстраваганцијата и луксузот. Играта нуди волшебно искуство каде елеганцијата и шармот обезбедуваат играчите да се вратат за повеќе. 

Забележлива карактеристика во ова студио Baccarat е Откривање на оптички картички. Оваа функција користи напредни способности за вештачка интелигенција за откривање и читање картички брзо и ефикасно. Според SA Gaming, оваа револуционерна карактеристика им овозможува на гејмерите да уживаат во извонредно искуство со игра со карти како никогаш досега. 

Друга карактеристика во оваа игра е режимот за верификација во живо. Овој иновативен пристап гарантира дека играчите можат удобно да ги потврдат преносите во живо од живи дилери и други клиенти во играта без да се бара повик на долги растојанија. Процесот е јасен, сигурен и брз, со што се зајакнува довербата и транспарентноста во околината iGaming. 

SA Игри на среќа е познат по својата посветеност на испорака врвна класа во живо казино игри и решенија, а Diamond Hall го докажува тоа. Наградениот развивач на игри во живо користи врвна технологија во оваа иновација за да обезбеди извонредни и креативни искуства за играње. 

Генерално, играчите кои ќе резервираат место во Дијамант Хол треба да очекуваат уникатно искуство со играње во живо. Тоа е врв на луксузот за игри во живо. 

Следејќи ги ваквите иновации, SA Gaming доби номинација за категоријата „Добавувач на казино во живо“ на неодамна завршените EGR B2B Awards 2023. За жал, Playtech, уште еден водечки развивач на игри во казино во живо, победи во оваа категорија. Во март оваа година, компанијата беше дел од категоријата „Live Dealer Solution“ на Asia Gaming Awards 2023 година.

Најнови вести

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри
2023-09-28

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри

Вести