Вести

September 28, 2023

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Stakelogic, развивач на премиум казино игри во живо со седиште во Малта, ја претстави новата возбудлива игра, Live Speed ​​Baccarat. Играчите кои сакаат возбудливо искуство со Baccarat во живо можат да ја бараат оваа нова верзија на класичната игра каде што сите карти се делат свртени нагоре. Ова додава брзина на играта, дозволувајќи им на гејмерите да играат повеќе кругови за помалку време.

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри

Држејќи се до стандардните правила на Бакара, играта започнува со ставање облози или на играчот или на банкарот за победа. Како што се очекуваше, играчите можат да предвидат и нерешено со облогот Tie.

По времетраењето на обложувањето, крупието ќе издаде по две картички на познатите позиции Играч и Банкар. Во случај некој од двајцата да има осум или девет (природна), дилерот ќе престане да издава повеќе карти на позициите. Развивачот на софтвер рече дека живи дилери ќе даде трета картичка ако вредноста на раката е под седум.

Во меѓувреме, Speed ​​Baccarat на Stakelogic Live им овозможува на гејмерите казина во живо да изберете од низа странични облози. Тие вклучуваат:

  • Пар играч/банкар
  • Златен пар
  • Или пар
  • Бонус за играч/банкар

Без разлика колку учесници има на масата, Стакелошки вели Speed ​​Baccarat може да се ужива деноноќно. Тоа е затоа што на игра со дилер во живо се пренесува во реално време од Stakelogic Live Studio, кое работи 24/7.

Стакелоџик неодамна го засили своето портфолио на казино во живо, откако го објави Дејан Лончар како свој нов шеф на казино во живо. Покрај потпишувањето на повеќе договори Chroma Key Studio, компанијата го објави својот паметна алатка за бонус во живо на казино претходно во месецот.

Коментирајќи на Брзина Бакара, Дејан Лончар, раководител на казино во живо во Stakelogic Live, рече:

„Возбудени сме што го лансиравме Speed ​​Baccarat. Baccarat е една од највозбудливите казино игри на пазарот, со брзата акција и нискиот раб што им се допаѓаат на играчите. Со Speed ​​Baccarat им овозможивме на играчите да играат повеќе бакара од кога било досега, а брзите кругови само ја зголемуваат возбудата на играта“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести