Врвни совети и трикови за казино во живо

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

Совети за тоа како можете да ја подобрите стратегијата за игри во казино во живо

Многу играчи на казино во живо имаат тенденција да бидат опседнати со мислата за пари, и тоа може да им се прости. На крајот на краиштата, кој не сака пари? Сепак, да се стане успешен професионален играч на казино во живо не треба да се насочува кон пари бидејќи онлајн казината во живо не се добротворни организации. Всушност, секој што се впушта во играње игри на вештина (и игри на вештина) не треба да го прави тоа од желба да акумулира богатство; туку секогаш треба со љубов да пристапуваат кон уметноста. И затоа најуспешните играчи на казино започнуваат со избирање на играта(ите) што ги сакаат. Откако ќе го направат тоа, можат да смислат стратегија што ќе им помогне да уживаат во најдоброто искуство.

Врвни совети и трикови за казино во живо

Казино во живо Топ 10 трикови за коцкари

Нуркањето во казино игри во живо без придржување до некои витални совети може да биде рецепт за разочарување. Еве девет златни совети кои ќе помогнат да се подобри стратегијата за игри во казино во живо.

Најдете безбедни казина

Секако, играњето на а безбедно и фер живо казино е најважното нешто за секој играч на казино. Ниту еден играч со здрав ум не би дозволил некој кому немаат доверба да се справи со нивните пари, ниту еден. Затоа играчите мора да истражуваат пред да се приклучат на казино во живо и да ги дадат информациите за нивната кредитна картичка. Вообичаено, казината со безбедни дилери во живо поседуваат лиценци за коцкање и повеќекратни сертификати од познати агенции. Овие агенции нема да издаваат лиценца за казино во живо освен ако не се гарантира безбедноста и правичноста на страницата.

Знајте го бонтонот во казиното во живо

Масите во живо обично опслужуваат многу играчи одеднаш, и затоа играчите треба да бидат добри клиенти и да го разбираат бонтонот на казиното во живо. Обично има виртуелни простории за разговор што им овозможуваат на играчите да разговараат со другите играчи на масата и, што е најважно, со дилерот во живо.

Сега, бонтон опфаќа многу работи, вклучувајќи го и третманот со колегите играчи и дилерот со најголема почит. На пример, давање едноставна забелешка „добро одиграна“ по губење на раката за покер може да биде соодветно. Исто така, здравувањето на дилерот кога се придружувате на маса во живо се смета за бонтон. Не треба да се заборави дека дилерите во живо се покажуваат како корисни кога станува збор на пример, да ги објаснат правилата за игра со карти во казино и да се осигураат дека тие се почитуваат до буква. Оттука, најмалку што заслужуваат е почит.

Организирајте го вашето време

Губењето на времето не е ново за играчите на казино во живо. На крајот на краиштата, игрите во казино во живо се извонредни. Но, погрешно е да се претпостави дека играњето во дилерските казина во живо е единственото нешто што може да се направи. Како играч, никогаш не треба да се заборави дека има и други важни работи што треба да се прават во животот и не треба да играат игри во казино на сметка на други обврски. Како такви, играчите треба да го организираат своето време за да можат да знаат кога да се коцкаат и колку долго.

Шансите во ваша корист

Пред да започнете со казино игри во живо, важно е да знаете дека ниту една од овие игри нема шанси во корист на играчите. И кога ќе се каже дека куќата секогаш победува, таа изјава има смисла во секоја смисла. Секоја игра во казино е дизајнирана да му даде на казиното поголеми шанси за победа. Во спротивно, казино-операторите би ги затвориле своите бизниси и би си оделе дома поради загуби.

Сепак, некои казино игри се повеќе наклонети во корист на казиното од другите. Така, би било мудро да се оди бавно на таквите игри и наместо тоа да се играат игри со подобри шанси за играчите (игри со низок хаус раб). Игрите со најповолни шанси вклучуваат блек џек, чии шанси за победа се 49%, и глупости и рулет, од кои и двете имаат скоро 50% шанси за победа.

Победи казина на нивната сопствена игра

Иако куќата има предност во секоја игра, вистината е дека некои казино игри можат да се победат и играчите треба да ги знаат. На пример, кој не знае дека блек џекот може да се победи со таканареченото броење карти? Да, традиционалното броење карти е комплицирано и макотрпно, но љубителите на блек џек треба да му се заблагодарат на Ден Проновост што го откри Броењето на брзината, техника која лесно се учи и која дури и просечните играчи можат да ја совладаат и да ги победат казината во својата игра.

VIP и High Roller Rewards

Вистинските високи ролери обично создаваат огромни наслаги достигнувајќи десетици илјади долари. Ова ги прави подобни да се приклучат на ВИП програми каде што можат да добијат специјално приспособени награди, вклучувајќи побрзи исплати, посветени менаџери на сметки и влез на ексклузивни турнири. Како и кај секоја ВИП програма, шемите со високи ролери се од различни нивоа, вклучувајќи сребро, злато и платина, но сите тие вреди да се придружат. Клучот е да се осигура дека шемата не создава ситуација во која играчите претерано се обврзуваат да ги добијат наградите.

Научете ги барањата за бонуси

На најдобрите казина во живо обично нудат бонуси и промоции специјално дизајнирани за одредени игри. Овие бонуси може да го зголемат нечиј банкрол, давајќи им повеќе шанси за игра. Сепак, пред да размислуваат за барање бонус, играчите мора да ги прочитаат неговите барања и услови за да утврдат дали бонусот вреди.

Избегнувајте засенчени страници

Игрите во живо се неверојатно популарни, а бројот на луѓе кои ги играат овие игри е доказ за тоа. За жал, некои луѓе имаат тенденција да ја искористат оваа популарност и да се обидат да дојдат до сомнителни дувла за коцкање. Добрата вест е дека избегнувањето на такви сомнителни локации не е тешко. Добро место за почеток се сајтовите за преглед на казино во живо. Ако страницата постојано добива негативни критики, тоа е лош знак. Сајтот што прикажува лажни информации за лиценцирање треба да се избегнува по секоја цена.

Играјте паметно

Дали има нешто како паметен играч на казино кога загубите се редот на денот? Да тие се. За да се биде паметен играч, треба да може да се намалат тие загуби што е можно повеќе. Зошто некој би изгубил 1.000 долари кога би изгубил само половина од нив? Па, играњето паметно вклучува доста работи, од кои некои веќе се споменати во овој пост. Тие го вклучуваат следново:

  • Да се откажете додека сте напред
  • Избегнување на лоши облози (на пр. нерешено во бакара - има околу 14% куќен раб)
  • Размислете внимателно пред да донесете одлуки
  • Поставување на лимит за депозит
  • Коцкање за забава и забава

Управување со субсидирам

Играчите можат да користат управување со субсидирам да се утврди дали прават големи грешки во индустријата за коцкање. Ова е нешто што е клучно во казина во живо. Кога се неискусни, многу пати играчите брзаат на маса и ги обложуваат сите свои пари, верувајќи дека колку повеќе пари депонираат - толку повеќе пари ќе добијат. Ова треба да се избегнува кога се коцкате во казина во живо. Користењето добри тактики може да им помогне на играчите во коцкањето.