Дали играчите можат да го победат дилерот во живо во казино?

Дилери во живо

2022-12-27

Benard Maumo

Пронајдокот на технологиите на Android и iPhone немаше да дојде во подобро време за онлајн коцкарите. Овие денови, играчите кои не им веруваат на RNG игрите можат да играат против дилерот во живо во животна средина на казино. Овие игри се емитуваат во реално време од модерните казино студија со сееднонасочни камери за дополнителна транспарентност и возбуда.

Дали играчите можат да го победат дилерот во живо во казино?

Но, колку што доаѓаат игрите во живо, освојувањето рака против дилерот е сосема поинаква игра со топка. Ќе ви треба уникатен „коктел“ од искуство, знаење и многу среќа. Така, во денешниот водич, ќе научите неколку корисни совети како да го победите дилерот во нивната сопствена игра. 

Намали очекувања и вежбајте управување со пари

Тепање а дилер на казино во живо  бара повеќе среќа од било што друго. Поради оваа причина, препорачливо е да ги намалите вашите победнички очекувања и да играте за забава. Само знајте дека казиното секогаш има предност во која било игра и ќе играте без никакви фрустрации. Играј онлајн казино игри во живо  како никогаш повеќе да не играш.

Но, пред да играте која било игра со дилер во живо, важно е да знаете колку сте спремни да изгубите во казиното. Најдобрите казино играчи како Даниел Негреану и Ванеса Селбст секогаш играат покер со пари што можат да си дозволат да ги загубат. Овие играчи знаат дека играњето со основните пари за сметки за куќа или здравствено осигурување е како да се запали.

Дополнително, поделете го вашиот буџет на помали дневни или неделни единици. На пример, поделете неделен буџет од 700 долари на дневни единици од 100 долари. Идејата е да престанете да играте откако ќе ја изгубите целата дневна банка. Се разбира, играчите треба да ја напуштат играта откако ќе ја удвојат единицата со неколку облози. Запомнете, повеќето игри во живо може да се играат со облози од 0,10 долари, што значи дека буџетот од 100 долари ќе биде доволен за покривање на многу кругови.

Покер и Блек Џек се спасувачи

Како што можеби веќе знаете, онлајн казино игрите може да бидат засновани на среќа или вештина. Варијанти засновани на среќа се игри на среќа, како што се бакара, рулет, глупости и Сик Бо. Со други зборови, играчите не можат да направат ништо за да ја намалат предноста на казиното во овие игри. Но, ако сакате почесто да го победувате дилерот, изострете ги своите вештини во игрите во живо како што се блек џек и покер. 

Иако овие игри со вештини можат да ги заплашат почетниците, тие се прилично лесни за учење. Во блек џек, едноставната идеја е да се создаде вредност на раката од 21 без да се уништи. Од друга страна, покер играчите можат да добијат пет или три карти за да направат посилна рака од раката на дилерот. Значи, од суштинско значење е да го научите рангирањето на рацете во покер пред да играте. 

Но, кој е трикот за освојување на покер или блек џек рака? Иако среќата игра значителна улога, да знаете кога да ги држите и да ги свиткате е критично за вашиот успех. За среќа, можете да преземете графикон за играње блек џек или покер онлајн. Овие „измамници“ ќе ви помогнат да знаете што да правите на маса и да играте како искусен професионалец. Искористете го тоа!

Играјте дури и парични облози

Дали играчите на најдобрите онлајн казина во живо да ја предадат својата судбина на среќата кога играат рулет, глупости и бакара? За жал, среќата ќе одреди дали ќе добиете облог во овие игри на маса. Но, играчите можат да си помогнат со играње облози со најповолни коефициенти. Забележете, сепак, дека повеќето облози погодни за играчи имаат рамномерни пари или исплата 1:1. Значи, ако вложите $1, ќе освоите $1 плус износот на влогот.

Имајќи го тоа на ум, играјте го облогот „банкар“ во бакара за почесто да го победите дилерот. Тоа е затоа што овој облог има просечна стапка на победа од 53%, што е токму она што ви треба. Но, немојте да мислите дека казината не го знаат ова. Ќе плаќате провизија од 5% за сите облози на банкари, поради што некои бакара гејмери претпочитаат облози за „играчи“. Сè што е кажано, подобро е да се победува 95% почесто. 

Работите се малку комплицирани за играчите на рулет. Секогаш играјте на тркалото со една нула или европската варијанта над американската верзија. Дополнителниот џеб со двојно нула на американскиот рулет му дава 5,24% куќен раб, речиси двојно повеќе од 2,70% на европското тркало. Во секој случај, играјте ги надворешните облози како непарни/парни, високи/ниски и црвено/црни бидејќи тие победуваат скоро 50% од времето. 

Нискиот раб на куќата е подобар

Друг трик за да уживате во повеќе победи со казино игри во живо е да го изберете раб на куќата. Ова е во основа математичка предност што ја има казиното на сите облози што ги правите. На пример, ако играта покер има 96% предност, казиното ќе задржи 4% од сите добивки што ќе ги остварите. Значи, ако играте покер рака од 100 долари, максималната сума за победа е 96 долари.

Зборувајќи за покер, оваа класична игра со карти доаѓа во повеќе варијанти, секоја со различна стапка на враќање. На пример, Deuces Wild има 100,76% RTP ако играчите користат оптимална стратегија. Двоен бонус покер е уште една игра со негативен раб на куќата, давајќи им на играчите стапка на враќање од 100,17%. 

Играчите на блек џек во живо се исто така благословени со широк спектар. Но, како покер, не постои единствен RTP за сите игри со блек џек во живо. Infinite Blackjack by Evolution има најголема исплата од 99,51%. Прво лице Блек Џек, од истиот развивач, е уште една игра погодна за играчи со стапка на враќање од 99,21%. Запомнете, играчите можат да ги постигнат овие стапки само со оптимална стратегија за играње. 

Не пропуштајте ги бесплатните

Последно, но секако не и најмалку важно, играјте игри во живо користејќи онлајн казино бонуси и промоции. Вообичаено, казина во живо привлекуваат нови играчи со пакети како што се бонус за депозит, бонус без депозит и бесплатни вртења. Овие казина, исто така, ги наградуваат лојалните играчи со бонуси за повторно вчитување, враќање на готовина и ВИП програми. Целта е да им се овозможи на играчите да уживаат во игрите бесплатно и да добијат исплата откако ќе ги исполнат барањата за играње.

За жал, играчите не можат да играат казино игри во живо користејќи бонус пари. Тоа е затоа што агрегаторите на содржини во живо трошат цело богатство на овие игри во реално време. Тие мора да вработат дилери, презентери, софтверски инженери и други професионалци. Операторот, исто така, мора да постави најмодерно студио со сееднонасочни камери, маси, екрани и друго. Со оглед на сите работи, игрите во живо може да чинат милиони.

Но, сепак можете да ги конвертирате бонусите во живи кредити за казино. Еве ја работата; по исполнувањето на барањата за играње, играчите можат да побараат исплата. Во тој случај, оставете мал биланс за вашите сесии на казино во живо. Ова сега значи дека дури и бесплатните вртења можат да бидат корисни за играч на казино во живо. Запомнете да го прочитате печатењето на бонусот за да го потврдите условот за обложување, ограничувањето на облогот, квалификациските игри итн. 

Конечни производи за јадење

Дали ве чеша да играте игри со дилери во живо и да го подредите дилерот? Важно е да ги изберете вистинските игри и да играте пријателски облози. Исто така, заострете ги вашите вештини за блек џек и покер користејќи бонуси за казино и апликации за бесплатни игри од продавниците за апликации. Дилерот во живо е апсолутно победлив!

Најнови вести

Побарајте бонус за повторно вчитување на казиното до 200 евра на 24 слотови
2023-05-30

Побарајте бонус за повторно вчитување на казиното до 200 евра на 24 слотови

Вести

Промоција на казино

1xBet:До 1500 €
Играј сега
Betwinner
Betwinner:390 € Со бонус код CASINORANK
22BET
22BET:До 300 €